הישראלים שבים לסיני

Anati80

New member
הישראלים שבים לסיני

כתבה מאתמול בחדשות 2 - הישראלים שבים לסיני למרות ההתראות (או שמא יש לומר "התראות"). האמת? מבינה לגמרי את מי שחושש אבל בשנת 2017 לצערי אף אחת מבירות אירופה הפופולריות אינה חסינה ואם בלונדון וברצלונה היו פיצוצים (ממש לא מזמן), מה בדיוק עושה אותן בטוחות יותר מסיני?

מעבר לכך שזה גן עדן עלי אדמות כמובן

לאונידס

Active member
יכול להיות שיפרצו אלייך הביתה גם אם את נועלת את הדלת

ואני מניח שבכל זאת את נועלת אותה.
&nbsp
אז מה עושה את הבית שלך בטוח יותר כשהדלת נעולה?
&nbsp
&nbsp
יכול להיות שגם אם תנהגי בשיא הזהירות תפגעי מתאונה, זו סיבה ממש טובה לנהיגה חסרת זהירות ופרועה? או שבכל זאת יש הבדל?
&nbsp

moco10

New member
אני מסכים, אבל אם נמשיך את האנלוגיה שלך

יש אנשים שמתקינים (ונועלים) דלת כניסה מפלדה עם מנעול מתוחכם אך לא מתקינים סורגים על החלונות (בקומת קרקע).
גם אני לא הייתי נוסע לסיני, אבל אין ספק שדאגת התייר הישראלי וגם אזהרות משרד החוץ מרוכזות באופן דיספרופורציונאלי בסכנות של פח"ע. כמו כן, כל מוות מטרור תופס כותרות ואת המודעות שלנו - זו הרי בדיוק הסיבה שהטרור קיים.

לאונידס

Active member
נכון, אבל גם המטה ללוחמה בטרור נותן כמה דרגות לאיום

ובפעם האחרונה שבדקתי לפי האנלוגיה דרגת האיום היא כזו שצריך דלת פלדה, סורגים, כלב שמירה + שומר חמוש 24/7 בתוך הבית.
&nbsp
להערכתי כרגע המטה לביטחון לאומי הוא הגוף שמחזיק במירב המידע ויכולת הניוח שלו כדי לתת אזהרות מסע.
כל עוד החוק לא מחייב ציות לאזהרות כמובן שכל אחד יכול לעשות כרצונו.
&nbsp

Anati80

New member
הנקודה היא שסכנות יש בכל מקום

ולמרות מה שנדמה לנו, הסכנות בחצי האי סיני (שכמובן קיימות, איש אינו טוען שלא) הן לא שונות מאלה שקיימות במקומות אחרים שנחשבים "בטוחים" יותר, על אף שהסטטיסטיקה מראה אחרת.

moco10

New member
פה יש נקודה חשובה - בכלל לא ברור שהסטטיסטיקה מראה אחרת

את כנראה מסתכלת רק על המונה בלי להתחשב במכנה.
מספר הישראלים שנוסעים לסיני הוא זעום.
בירושלים, למשל, היו הרבה יותר פיגועים מאשר בסיני אבל גם הרבה יותר ישראלים מסתובבים ואף גרים שם.
מספר הישראלים שמבקרים בסיני הוא כל כך נמוך, שאי אפשר בכלל להתיחס לפיגועים שם באופן סטטיסטי - טכנית, הטעות הסטטיסטית שם אדירה יחסית למה שנמדד ואי אפשר לקבל שום מדד מובהק.

Anati80

New member
כי פיגועים עושים רק נגד ישראלים?

כמה ישראלים חיים/מבקרים בלונדון, ברצלונה, פריז או בריסל?

יש טרור בכל מקום, רובו מופנה כלפי אזרחי העולם המערבי והחופשי. אם כבר, על פי המדד הזה (שאני לא טוענת שהוא נכון) סיני הרבה יותר בטוחה...

moco10

New member
לא הבנת אותי ואף חיזקת את טענתי

את יכולה לעשות סטטיסטיקה על ישראלים בלבד או על כלל האנשים, זה לא משנה לצורך העיניין.

הרי את הבאת בדיוק דוגמאות שמחזקות אותי בגלל שהן ערים ענקיות. איך בכלל אפשר להשוות את מספר האנשים בכלל, וגם רק אם סופרים תיירים, בפריז ולונדון לאלה בסיני.
מדדים סטטיסטיים על פיגועים בלונדון הם בעלי משמעות מסוימת, אך לא בסיני.

Anati80

New member
איבדתי אותך

אני לא סטטיסטיקאית ולא עוסקת בניתוחים.
מה שאני (וכל אחד אחר) רואה זה פיגועים רצחניים בלא מעט מקומות בעולם, שאיש אינו קופץ להוציא אזהרת מסע אליהם, לעומת סיני שעובדתית רגועה יותר מהבחינה הזו אבל אזהרת המסע אליה עומדת בעינה כבר למעלה מעשר שנים, ובפסח האחרון אף נסגר המעבר אליה.
אני לא אומרת שיותר או פחות בטוח בסיני או בכל מקום אחר ובטח לא מעודדת איש לנסוע למקום בו הוא לא מרגיש בטוח. אני פשוט חושבת שקצת מצחיק שיש מי שקונה כרטיס טיסה לפריז ולונדון בלי למצמץ, אבל זועק ש"בסיני מסוכן". זה הכל

moco10

New member
הרי את זו שכתבת שהסטטיסטיקה מראה אחרת, ועל כך הגבתי

אז תחליטי אם "הסטטיסטיקה מראה אחרת" או ש "אני לא סטטיסטיקאית ולא עוסקת בניתוחים", כי שתי הטענות גם יחד לא מסתדרות בינהן.

תכלס, לא טענתי שום דבר שמצריך לימודי סטטיסטיקה, אלא רק קומון סנס.
אי אפשר להסיק מסקנות סטטיסטיות כשהמספרים מאוד נמוכים.
לדוגמא (בהקצנה כדי להדגיש את הנקודה): אם בכל מדינת ישראל 5% מהאוכלוסיה היתה מעורבת מתי שהוא בתאונת דרכים אז הסיכון של ישראלי אקראי להעות מעורב בתאונת דרכים הוא כנראה כ5%. להבדיל, אם במשפחה מסוימת בת 4 נפשות ,אדם אחד היה מעורב בתאונת דרכים, זה לא אומר שהסיכון של חבר המשפחה להיות מעורב זה 25% (זה כנראה גם 5% ).

לנתונים מספריים שנלקחים ממספרים קטנים אין כל משמעות סטטיסטית.
להבדיל, לנתונים המספריים על פיגועים בלונדון יש משמעות כל שהיא, והם דווקא מצביעים על כך שלונדון זה מקום יחסית מאוד בטוח. כמה אנשים נפגעו בלונדון ביחס למספר האנשים שמסתובבים שם?

טרור קיים כדי לעשות כותרות ולהפחיד את האוכלוסיה ולצערנו, הוא מצליח בכך. אירועי הטרור שהיו בלונדון נכנסים לנו חזק למודעות, למרות שסביר שגם לתייר בלונדון, הסכנה להידרס בכביש משמעותית יותר.

וחשוב להוסיף, שסיכון מפעולות טרור זה לא משהו שנקבע בעיקר על ידי סטטיסטיקה אלא יותר על ידי מודיעין. למשל, אם ידוע שיש קבוצות בסיני שרוצות לעשות פיגוע נגד ישראלים אז הנתון הזה מצביע על סיכון בלי קשר לכמה פיגועים היו או לא היו שם לאחרונה.

michal@gal

Active member
מנהל
תחשבי על משהו אחר

לא על הסיכוי להפגע, אלא על האפשרות לקבל טיפול רפואי במידה ונפגעת.
&nbsp
באירופה אין ספק שתקבלי טיפול רפואי נאות תוך זמן קצר.
בסיני, לפי מקרים קודמים, יש סיכוי טוב שיעברו הרבה שעות עד שיתנו לאמבולנס מהארץ להגיע אליך.

Anati80

New member
זה נכון, וכמו שאמרתי

אין בדברי משום המלצה לאיש לנסוע אם הוא לא מרגיש בטוח. כל אחד מוזמן לעשות את החשבון האישי שלו.

לאונידס

Active member
זו פתיחה לעידוד נסיעה ללא חגורות בטיחות במכונית

ללא קסדה לאופנוע?
לעישון?
&nbsp
הרי אנשים נהרגים בתאונות גם אם נחגרו, חבשו קסדה, ויש אנשים שחלו בסרטן ריאות למרות שמעולם לא עישנו.

מה הקשר ?

אין שום קשר בין סיני לבירות אירופה משום כיוון, זו סתם אמירה של מי שלא מכיר ולא יודע.

אבל כן יש הבדל גדול ותהומי בין סיני לבירות אירופה
בעוד שבבירות אירופה יש חוק ויש סדר ויש רשויות מדינה באופן מלא פחות או יותר, בסיני השטח פרוץ והממשל זו רק נציגות נרפית חסרת אופי וכח ולמעשה אם יקרה משהו, אתה לבד.

הייתי קצין ממשל במר"של 72 ואני מכיר את הבדואים היטב והם בוגדניים ביותר ואסור לסמוך עליהם. בוודאי שהם יציגו פנים של שוחרי שלום ויתנהגו בנימוס כלפי התיירים כיוון שמהם פרנסתם, אבל הבעיה הקטנה הראשונה או שפל בתיירות , יביאו אתם לביצוע פשעים בלי הנד עפעף.

"גן עדן עלי אדמות" - מהיכן המשפט המוזר הזה ?
בסך הכל מדובר במקום שקט במדבר לסטלנים ולזרוקים סתם, זה הכל.
גן עדן אלק.

Faria

New member
מה רע בסטלנים?

גם לסטלנים מגיע גן עדן זול ונעים.

Faria

New member
בכלל לא

סתם לא מבין מה הבעיה, יש יעדים לגולשים, יש יעדים לכאלה שאוהבים טרקים ארוכים, יש יעדים לבטן גב, ויש יעדים לסטלנים.

manomer

New member
היחיד שלא מכיר ולא יודע כאן זה אתה.

סיני היא כל כך הרבה מעבר ל"מקום שקט במדבר לסטלנים ולזרוקים סתם", אבל עם גישה כזאת, אין אפילו טעם לקיים דיון.
תהנה בכרתים.

Anati80

New member
עם גישה כזאת עדיף שתמשיך לטייל בכרתים.

אגב, תייר סיפר לי פעם שנהג מונית עבד עליו בתל אביב וגבה ממנו 100 יורו במקום 100 שקלים, עלות הנסיעה.
אז אני מניחה שזה בגלל שהיהודים הם בוגדניים ביותר ואסור לסמוך עליהם? בוודאי שהם יציגו פנים של שוחרי שלום ויתנהגו בנימוס כלפי התיירים כיוון שמהם פרנסתם, אבל הבעיה הקטנה הראשונה או שפל בתיירות, יביאו אתם לביצוע פשעים בלי הנד עפעף.

אין לכם תשובה עניינית, אז מתעסקים בכרתים.....שיבושם לכם

מה שמצחיק, שעוד לפני שנולדתם אני חרשתי את סיני ומכיר היטב את הבדואים, אבל כמובן שעובדות לא משחקות כאן תפקיד.

הנושא מוצה.

למעלה