כמה שאלות על לונדון

כמה שאלות על לונדון

1. הבנתי שיש סיור חינמי. שווה? האם כדאי להוסיף גם נסיעה באוטובוס תיירים? זה שאפשר לעלות עליו לרדת כשרוצים. רק לא הבנתי את היתרון שלו, אם בכל מקרה אני קונה כרטיס שבועי ביש הרבה תחבורה ציבורית.
2. לגבי אטרקציות הכל יחסית ברור. אבל בין לבין נרצה להסתובב "סתם". ראיתי שיש כמה פארקים, יש רחוב מומלץ לקניות. אשמח אם תכוונו אותי יותר, מבחינת מה הכי כדאי.
3. המלון ליד british museum. בגלל שהכניסה אליו חינם, חשבתי שאם יהיה זמן "ריק", אפשר ללכת לשם כמ פעמים לשעה וקצת. או שכן כדאי לקחת אותו כאטרקציה מרכזית של יום מסוים?
4. הכוונה שלי היא ללכת כל יום לאטרקציה גדולה של 3-4 שעות או שתי אטרקציות קצרות. ושאר הזמן לטייל (יש גם נסיעות והפסקת צהריים). האם מספיק?
לא רוצה לטוס ממקום למקום, מה גם שהכל ממש יקר. אבל גם לא רוצה להשתעמם.

לאונידס

Active member
1. הסיור החינמי לא באמת חינמי

את אמורה לשלם טיפ שהוא בערך המחיר של סיור בתשלום.
בד"כ (לא תמיד) בסוף הטיול המדריך מצלם תמונה של כל המשתתפים לא בגלל שהוא חושש שיתגעגע אליכם אלא כך מעריך המארגן שלו (הבוס) יכול להעריך כמה טיפ הוא קיבל ולגבות ממנו אחוזים. אם אל תתני טיפ יצא שהמדריך ישלם עלייך.
אני אוהב את הטיולים האלו
http://www.walks.com/
למעט נפילה אחת תמיד יצא לי מוצלח.
&nbsp
אוטובוס תיירים היה שווה לי כשהילדים היו קטנים וצעידות ממושכות היו קשות להם, רואים חלק מהמונומנטים מהקומה השניה בישיבה.
&nbsp
2. השאלה מה מעניין אתכם.
למשל בככר לסטר יש חנות של m&m, חנות של לגו וליד יש את צ'יינה טאון. מבחינתי כולן מומלצות לפחות לסיבוב (לא חייבים לקנות).
לקנות תלוי מה את רוצה. אבל כולם הולכים לפריימארק

&nbsp
3. מדובר במוזיאון ענק שאני מאוד ממליץ לתכנן בו את הטיול. סיכוי סביר שיהיו חלקים שיעניינו אתכם ואחרים ממש לא.
אצל הילדים שלי מומיות תמיד מתכון מנצח
אגב אם אני זוכר נכון ל LONDON WALKS שנתתי לך בקישור יש סיור במוזיאון.
&nbsp
4. השאלה למה את קוראת "לטייל" וכמה מעניין אתכם הטיול.
מבחינת המשפחה שלי אחרי סיור ארוך לשבת יותר משעתיים ב Hide park corner לנוח עם גלידה ולהביט בסנאים אחלה בילוי. שלך אולי ירצו משהו אחר.
&nbsp
לא הכל נורא יקר, יש זול ויש חינם.
מוזיאון המדע בחינם, מוזיאון הטבע בחינם. הילדים שלי בביקורים חוזרים ממש חיכו לחזור אליהם. כמובן גם במוזיאונים הענקיים האלו יש חלקים מעניינים יותר וכאלה פחות.
לחצות את ה tower bridge חוצים בחינם, להצטלם איך נכנסים עם העגלה לעמוד בקינגס קרוס לרציף 9ו 3/4 בחינם.
&nbsp

תודה וכמה שאלות המשך

1. Classic London - ממה שראיתי, זה הטיול הבסיסי והכי מתאים להתחיל את החופשה בלונדון. אבל מה אני "מרוויחה" בו אם בכל מקרה אלך אחרי זה לאטרקציות המיוחדות?
2. חנות m&m סומנה מזמן כאטרקציה חשובה

בגדול, אני לא מכוונת קניות כי גם נורא יקר וגם אני לא אוהבת קניות.
לקטנים נביא m&m - הכי יעריכו.
הבן הגדול רוצה ציינה טאון - מה יש שם?
3. אז לא מומלץ לפצל את המוזיאון לכמה ביקורים קצרים? דווקא בגלל שהוא גדול, חשבתי שכדאי לפצל (וגם כי הוא קרוב למלון). ככה גם נראה לי יהיה לילדים יותר סבלנות
4. לטייל = לנוח בפארק יפה עם סנאים / לראות פסלים או מזרקות / אנשים מעניינים / כלי תחבורה מוזרים וכד'
5. הבנתי שיש מצפה כוכבים - שווה או לוותר
6.הכי יקר - לגולונד, גם עם הנחת 1+1. יש דרך לחסוך? חוץ מלוותר שזה לא בא בחשבון?

Nרב

New member
בטיוליים המאורגנים - בחינם או בתשלום - את "מרויחה" את ההדרכה

וההסברים
בצ'יינה טאון יש בעיקר מדרחוב עם מכולות, חנויות ומסעדות בסגנון סיני/אסיאתי. אני אוהבת לאכול שם דים סאם בצהרים. ממליצה מאד לעבור שם, מה גם שהאיזור במרכז וצמוד לסוהו ולסטר סקוור. לא נוסעים לשם במיוחד

רק אוסיף את המובן מאליו: ההדרכה היא באנגלית

צריך לקחת את זה בחשבון, כי לא לכולם זה מתאים ונוח, ובטח אם הילדים קטנים מכדי להבין.

צריך לקחת את זה בחשבון, כי לא לכולם זה מתאים ונוח, ובטח אם הילדים קטנים מכדי להבין.

Nרב

New member
לגולנד הוא מחוץ לעיר ולדעתי לא שווה את הנסיעה לילדים

מעל גיל 8

לפי האתר זה לונה פארק עם מלא מתקנים

גם אקסטרים. הבנים התלהבו מאד. תוהה האם זה מתאים לפעם הראשונה בלונדון. מצד שני, עדיין מתקשה לראות איך למלא את השבוע.

לאונידס

Active member
לשאלה על "לטוס ממקום למקום" לא עניתי

אז ככה, לונדון ענקית ומתפרשת על שטח עצום.
למרות שהתחבורה הציבורית מעולה (בטח לעומת ישראל) מרחק הנסיעה בין אטרקציות רחוקות יכול לקחת זמן רב.
לכן כדאי מאוד בשילובים לחבר בין אטרקציות שנמצאות במקומות קרובים.
כמו שנתתי דוגמה על חנות M&M לגו צ'ינטאון ונניח דוכן לכרטיסים בחצי מחיר שנמצאים בסמיכות, ובכיכר לסטר יש כל הזמן מופעי רחוב אז הנה עוד משהו באותו מקום.
&nbsp
1. לא בדקתי את הסיור הזה (קוצר זמן), מה שבד"כ קורה בסיורים כאלה זה שעוברים בין האטרקציות בחוץ, לא נכנסים פנימה.
כשאני מגיע לעיר חדשה סיור מסוג כזה עוזר לי להתמקד ולדעת לאילו אטרקציות אני ארצה להקדיש זמן ואילו ראיתי פעם אחת מבחוץ והספיק לי.
הדרכה שהמדריך נותן יכולה מאוד להשכיל ולהסביר, בד"כ המדריכים שלהם מצויינים במתן הסברים.
2. בצ'ינה טאון יש הרבה סינים עם חנויות שלהם ועם הרבה כתובות סיניות, ומבחינתנו מה שחשוב גם הרבה מסעדות סיניות - מקום מושלם לארוחת צהרים.
3. דווקא אין בעיה לפצל במוזיאון לכמה ביקורים, פשוט תתכננו לאן.
אם תקחו סיור מודרך פשוט תקבלו הסברים ותבינו טוב יותר מה אתם רואים
ממליץ לבקר באתר האינטרנט של המוזיאון, בד"כ במוזיאונים יש סיורים של המוזיאון כולל סיורים מיוחדים לילדים
4. הפארקים ענקיים, תבדקי מה בפארק יענה על הרצונות שלכם. אולי טיול אופניים יתאים לכם.
5. יש בגריניץ', הפלגה קצרה על התמזה. הילדים שלי אהבו אבל הגענו לשם להערכתי בביקור השלישי שלהם.
6. לגולנד גם נמצא רחוק. אני בד"כ משאיר כאלה מקומות ב"בנק המטרות" ומחליט יום קודם אם בא לי להגיע. לא קובע תוכנית קשיחה.

כמה תשובות על לונדון

תוכן:
1. הבנתי שיש סיור חינמי. שווה? האם כדאי להוסיף גם נסיעה באוטובוס תיירים? זה שאפשר לעלות עליו לרדת כשרוצים. רק לא הבנתי את היתרון שלו, אם בכל מקרה אני קונה כרטיס שבועי ביש הרבה תחבורה ציבורית.
לא ניסיתי את הסיורים החינמיים, כן ניסיתי את האוטובוס ואת הסיורים (המעולים) של London Walks.
הסיורים של London Walks הם חינמיים לילדים (אאל"ט עד גיל 15, אבל תצטרכי לבדוק את זה), ככה שגם אם תשלמי-זה יהיה רק על עצמך, ואז הסיורים ממש שווים.
לגבי האוטובוס - לקחתי אותו כשהייתי בפעם הראשונה והיה מעולה. יש כמה חברות שמפעילות את האוטובוס-החברה עם האוטובוסים האדומים, וזאת שבצבעי לבן-חום (נסעתי איתם והיה מעולה).
יש להם כמה מסלולים, והם יקחו אותך לכל מקום וכל אטרקציה. היתרון הוא שהאוטובוסים האלה מקנים גם זכות ל 2-3 סיורים רגליים, שעליהם לא תצטרכי להוסיף תשלום ולשיט על נהר התמזה (אני ניצלתי את השייט שבין הטאוור אוף לונדון לאיזור של ווסטמינסטר/הביג-בן/הלונדון איי)
היתרון של אוטובוס התיירים הוא המעבר בין האטרקציות, הסיורים החינמיים, השייט, ובעיקר-ההדרכה (בם באוזניות וגם ע"י מדריך שנמצא בחלק מהאוטובוסים).
באוטובוס של תחבורה ציבורית אין לך את כל התוספות...
2. לגבי אטרקציות הכל יחסית ברור. אבל בין לבין נרצה להסתובב "סתם". ראיתי שיש כמה פארקים, יש רחוב מומלץ לקניות. אשמח אם תכוונו אותי יותר, מבחינת מה הכי כדאי.
לקניות-יש את רחוב אוקספורד. אם תרצי להיכנס לכל חנות שתעניין אתכם-תצטרכי לשריין 2-3 ימים מלאים לפחות. יש שם גם 2 סניפים של פריימארק (שבאופן אישי - לא הבנתי למה כולם מתלהבים...). גם באיזור קובנט גארדן תוכלו לעשות קניות. יש גם כמה קניונים (אבל לדעתי חבל לבזבז זמן יקר על קניוניו כשאתם בלונדון)
3. המלון ליד british museum. בגלל שהכניסה אליו חינם, חשבתי שאם יהיה זמן "ריק", אפשר ללכת לשם כמ פעמים לשעה וקצת. או שכן כדאי לקחת אותו כאטרקציה מרכזית של יום מסוים?
למה שיהיה לכם זמן ריק?
אבל כן-כדאי לנצל את הזמן כדי "לסתום" חורים בלו"ז. לא הייתי מקדישה לו יום שלם (אפילו שאפשר)
4. הכוונה שלי היא ללכת כל יום לאטרקציה גדולה של 3-4 שעות או שתי אטרקציות קצרות. ושאר הזמן לטייל (יש גם נסיעות והפסקת צהריים). האם מספיק? ברור שמספיק. אגב, כמעט כל אטרקציה בלונדון סמוכה לעוד אטרקציות, אז אם ישאר לכם זמן פנוי, תוכלו לשלב.
לא רוצה לטוס ממקום למקום, מה גם שהכל ממש יקר. אבל גם לא רוצה להשתעמם. שוב, אין מצב שתשתעממו...
הכי חשוב-שתכיני מראש רשימה של מה שתרצי/תרצו לעשות, כדי שלא יווצר מצב שתחזרו לארץ ותגלו פתאום ששכחתם לעשות את מה שהכי רציתם...

אוטובוס תיירים - תוכל להמליץ על חברה / מסלול מסוים?

האם אפשר לפצל את הטיולים הרגליים לכמה ימים?
ואנחנו בהחלט מתכוונים לשוט בתמזה.
חשבתי לעשות את זה ביום ראשון. ואז לאיזו אטרקציה כדאי להיכנס? לונדון איי? או גם tower of london? לא יהיה עמוס מדי?
יהיה לנו יום מלא כי נוחתים מאוחר בערב יום קודם.

עוד כמה תשובות על לונדון...

אני ארכז לך פה את כל התשובות (שיש לי
) על מה ששאלת.
לגבי אוטובוס התיירים-אני נסעתי איתם:
https://www.bigbustours.com/en/lond...MIj4Pjxffd1QIVjArTCh3c8A3nEAAYAiAAEgL0AfD_BwE

באמת מומלץ לקחת אותם ביום המלא הראשון, כי אז הם יקחו אתכם לכל האטרקציות, ותוכלו "להציץ" בכל אחת מכם ולסמן לעצמכם לאיזה כדאי לחזור ולאיזה לא..
הלונדון איי יכול להתאים ביום הזה. באותה הזדמנות גם תראו את ווסטמינסטר והביג בן. ה tower of london יהיה צפוף מידיי לדעתי ללו"ז הזה.
לגבי אוכל-לונדון ערוכה מאוד לתיירים, ובמרכז העיר כמעט בכל כמה מטרים יש חנויות מיוחדות לסנדוויצ'ים חמים וקרים/פירות חתוכים ארוזים/מרקים לטייק אווי. אחת החנויות המוצלחות היא רשת PRET (לא תוכלו לפספס אותה גם אם תרצו, יש לה לוגו חום עם כוכב), והשניה היא רשת המזון של מרקס אנד ספנסר.
אני שומרת כשרות, אז לא ניסיתי את דוכני המזון ומסעדות שונות שברחוב (תכננתי מראש איפה אני יכולה לאכול), אבל יש מזון בשפע לתיירים בלונדון-גם של רשתות שמכירים מהארץ (מקדונלדס וכו') וגם רשתות ומסעדות מקומיות... לא תישארו רעבים.
לגבי שיטוט בפארקים-בצמוד לארמון בקינגהם יש כמה פארקים ענקיים (ה Green park ופארק סיינט ג'יימס). ה"סיור המלכותי" של האוטובוס תיירים עובר גם בגרין פארק וגם מראה את טקס חילופי המשמר.
הפארקים ממש במרכז העיר, אז תוכלו לנוח בהם תוך כדי היום ולא צריך לנסוע אליהם במיוחד.
ולגבי שופינג-גם אם אין כוונות לקנות שום דבר-זאת חוויה להסתובב ברחוב אוקספורד עצמו. יש שם, לדוגמא, חנויות ספורט שהבנים שלך יוכלו לבלות בהם שעות. כנ"ל לגבי חנות הצעצועים המליס' שברחוב Regent הסמוך (רחוב מהמם מבחינת הארכיטקטורה שלו)

לא הבנתי למה זה ייקח יום שלם

הרי נוסעים באוטובוס ומקשיבים להדרכה. כמה זמן זה כבר יכול לקחת? הכוונה היא אם רק יורדים בכמה תחנות להסתכל על האתר בלי להיכנס פנימה. או גם את הסיור הרגלי והשייט חייבים לעשות באותו היום?
אני ממש מתנצלת על ריבוי השאלות, אני פשוט לא מנוסה בטיולים ורוצה להיות מוכנה עם לוז לא מאד גמיש.

אם את מתכוונת רק לסוע באוטובוס-אין טעם לשלם עליו כ"כ הרבה

היתרון באוטובוסים האלה שאת נוסעת בו, יורדת באטרקציה שנראית לך מעניינת, מעבירה בה 10 דקות (אם משעמעם) או שעה-שעתיים (אם מתחשק) ועולה לאוטובוס עד האטרקציה המעניינת הבאה. (ובאותה הזדמנות שמה לב לאן כדאי לחזור בהמשך השבוע, כי אי אפשר לעשות הכל באותו היום). כדאי שתנצלו אותו לכל היום, כי ככה תגיעו לכל המקומות המרכזיים בעיר.
הכרטיס תקף ל 24 שעות מהרגע שעליו עליו לראשונה, ורק במסגרת אותם 24 שעות-את יכולה לנצל את הסיורים והשייט...

Nרב

New member
הנסיעה באוטובוס hop on hop off ברצף (בלי לרדת ולעלות בכל

מיני תחנות) היא כ- 2-4 שעות למסלול
לאלו למשל יש 3 מסלולים
אם תרצו לעשות את 3 המסלולים זה בהחלט יקח יום שלם עם הפסקת צהרים.
https://www.bigbustours.com/en/london/london-routes-and-tour-maps/
בגלל זה אנשים לפעמים קונים כרטיס ליומיים-שלושה

הכרטיס תקף לכל המסלולים

אגב, אין קשר לתחבורה ציבורית (את מבלבלת בין 2 דברים שונים
).
הכרטיס לתחבורה הציבורית הוא כמו "חופשי חודשי", זול יחסית, אבל משמש רק לתחבורה הציבורית.
האוטובוס של התיירים הוא פתרון יקר למדיי (אבל שווה כל שקל!) שנותן סוג של טיול מאורגן שמשלב גם הסתובבות חופשית באתרים.
אגב, אם המלון שלכם ליד המוזיאון הבריטי ואם אתם נוסעים לזמן קצר משבוע-אני לא הייתי קונה את השבועי חופשי מראש, כי חבל לשלם על היום שתסעו באוטובוס התיירים גם לתחבורה ציבורית.
הייתי מנצלת כבר ביום הראשון את הנסיעות באוטובוס של התיירים, ואח"כ מהיום השני-הייתי קונה כרטיס יומי או לכמה ימים שנשארו לכם בעיר.

למעלה