"מלרון" בטיסה לירח דבש בפונטה קאנה (הרפובליקה הדומיניקנית)

Adiel91

New member
"מלרון" בטיסה לירח דבש בפונטה קאנה (הרפובליקה הדומיניקנית)

שלום לכולם
בסוף החודש אני טס לירח דבש ברפובליקה הדומיניקנית – בעיקר פונטה קאנה ולה-רומנה למס’ ימים.

אופי הטיול הוא בעיקר בטן גב, חופים, מסיבות, קצת צלילות.
הכי ג’ונגל שנגיע שם יהיה איזה טיול ספארי מאורגן אם קיים, ואולי אומגות.

במרפאת המטיילים המליצו לנו לקחת “מלרון” למניעת מלריה,
ורציתי לדעת עד כמה זה הכרחי.
להבנתי יש לזה תופעות לוואי מזוויעות וקשות, והכדורים עצמם גם מאוד יקרים.

אנו מצטיידים בחומר דוחה יתושים + קוטל יתושים חשמלי לחדר,
ומתכננים לקנות שם חומר דוחה יתושים ששמיוצר שם (ונטען כי אפקטיבי יותר).

בנוסף – כל המלונות שנשהה בהם הם מלונות 5 כוכבים \ ריזורטים של הכל כלול,
להבנתי צפויה רמה סניטרית גבוהה.

האם בכל זאת כדי להתעקש ולקחת מלרון למרות זאת?
האם לדעתכם בהתחשב בפרטים שסיפקתי – ניתן לוותר על התענוג ולהסתפק בחומרים דוחי יתושים וכיו”ב?

מה דעתכם? תודה רבה

sitvaniyot

New member
חבוב, ממלריה מתים!! טוב, לא כולם, אבל

גם לא כל מי שלוקח מלרון סובל מ"תופעות לוואי מזעזעות". ודרך אגב יש גם מי שמקבל תופעות לוואי מאספרין, אדוויל ועוד.
כמי שלקחה מלרון כטיפול מונע למלריה עשרות פעמים ולתקופות די ממושכות, אוכל לומר לך שאפילו פעם לא סבלתי משום תופעת לוואי. גם לא פגשתי באיזורים בהם שהיתי במי שכן סבל.
אם במרפאת מטיילים יעצו לך לקחת אז קח. אם את העצה קיבלת במקום אחר, אז רוץ למרפאת מטיילים. יש להם את המידע הכי עדכני ורבים מהרופאים שם הם טיילים ויודעים בדיוק מה התנאים והסיכונים.
אם מלרון לא מתאים לך אז חפש יעד אחר. עם מלריה לא משחקים.

oleyashan

New member
אין שום צורך

הייתי ב-DR כמה פעמים עם הילדים כולל בממקומות שציינת בעיקר ב-ALL INCLUSIVE ואין שום צורך לקחת שום דבר (אנחנו מארה"ב) אם הייתי שומע להצהרות שמשרד הבריאות האמריקאי ממליץ הייתי צריך גם להתחסן לבקר בישראל ולקחת כול מיני כדורים כי גם ישראל נחשבת העולם השלישי

מה שכן הייתי מאוד ממליץ *לא לשתות את המים ואפילו לא לצחצח שיניים עם המים מהרפובליקה הדומיניקנית*
כול הריזורטים נתנו לנו בקבוקי מים אורינליים בלי הגבלה ובכול זאת חלק מהאנשים הרגישו בעיות קיבה אחרי שבוע במקום
כול המלונות טוענים שהם משתמשים בפילטרים מיוחדים לטהר את המים של הריזורט אבל אי אפשר לדעת מאיפה מקור הקרח במשקאות או המים שהם משתמשים בבישולים
אותו הדבר היה במקסיקו ואילו בג'אמייקה שהיא הכי אהובה עלינו בקראיביים דווקא לא היו שום בעיות עם שימוש במים משום מה

מזל טוב ובהצלחה

Boston Guy

New member
התרופה הבעייתית היא לריאם, לא מלארון

לריאם לוקחים פע בשבוע, מלארון לוקחים יום יום.
מצד שני, ללריאם יש תופעות לוואי של התפרצויות פסיכוטיות...

לאונידס

Active member
בקיצור אחרי שקיבלת המלצה מפורשת ממרפאת מטיילים

אבל אתה לא אוהב אותה אז אתה מבקש המלצה נוגדת מאנשים אנונימים ללא הכשרה מתאימה בפורום?
מבחינתי אין בעיה, תרשום לי מה ההמלצה שאתה רוצה ואני אמליץ אותה.
&nbsp

Adiel91

New member
כן, זה מה שאני מחפש.. נו באמת

רק רוצה לשמוע חוות דעת מאנשים שטיילו באיזור כזה או אחר והאם היה צורך אמיתי בתרופה הזו
מרפאות מטיילים ידועים בהגזמות הפרואות שלהן בכל הנוגע לחיסונים אפילו לוטיול באירופה...

ועקב התייעצות עם עוד אנשים שטיילו במקומות גרועים בהרבה ולזמן ארוך יותר עם אופי טיול מסוכן יותר (ג'ונגלים, טראקים של חודש וכיו"ב) - כולם ללא יוצא מן הכלל טענו שהיו להם סיוטים, בחילות מזעזעות וכאבי ראש גרועים מהתרופה הזו.

YosMan1

New member
אנחנו (קבוצה של 9 כולל ילדים) לקחנות מלרון לשבועיים בלי שום

תופעות לוואי של אף אחד.
טיול לאפריקה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לאונידס

Active member
ביאסת עם תשובה לא נכונה

צריך לאשר שאכן מרפאות המטיילים מגזימות בפראות, היית שם וראית (איך רואים אין לי מושג) שממש לא צריך.
&nbsp

Adiel91

New member
YosMan1 - תודה רבה. לאונידס - תחסוך את הסרקזם הדוחה שלך ממני

אם אתה לא יודע להתבטא בצורה שאינה ארסית ומתנשאת כלפי גולשים אחרים, שמור את תגובותיך לעצמך.
הן לא מוסיפות לך שום כבוד.
&nbsp
תודה לשאר המגיבים על חוות הדעת, לכאן או לכאן. מעריך ואקח בחשבון לקראת נסיעתי
יום טוב לכם

Faria

New member
לפעמים סרקזם הוא במקום

בוא נניח שעוד 10 אנשים פה יכתבו לך שלא צריך, האם דעתם בכלל רלוונטית לאור זה שאנשים שזאת העבודה שלהם ותחום ההתמחות שלהם אומרים אחרת?!
&nbsp

מה את חושבים שכל הבינה בעולם נמצאת במרפאות המטיילים ?

מה אתם חושבים ? הם לא בני אדם ? הם לא רובוטים שפועלים מתוך כסת"ח ? הם יפעילו שיקול דעת כשבא אליהם מישהו ? אתם יודעים כמה מההמלצות שלהם נובעות מכל מיני הנחיות משרד הבריאות שהמניעים שלהם הם שיקולים זרים שאינם רפואיים ?

Faria

New member
נניח שאתה צודק

האם הפורום הזה הוא באמת מקום ראוי לחוות דעת שניה בנושא?!
ככל הידוע לי, אף אחד מאלה שענו פה אינו רופא או מומחה בתחום.

השאלה לא הייתה רפואית

הוא לא בירר אם מישהו כאן יכול לצטט מחקרים אפידימיולוגיים על האיזור.
אני מניח שכוונתו הייתה להבין מה הרמה התברואתית או הרמה של מפגעי יתושים וכו'.

אתה עושה סלט מתרופות המלריה ומסתמך על שמועות

ככה זה כשמסתמכים על מה אנשים אומרים ועל אינטרנט ושמועות במקום לבקש מידע רפואי אמין מרופא.
למלרון אין "תופעות לוואי מזוויעות וקשות". למעשה, התרופה הזו ידועה בכך שהיא סיפקה אלטרנטיבה נוחה ונטולת תופעות לוואי לתרופות המלריה שהיו לפניה - כמו הלאריאם (נקרא גם מפקווין). כל השמועות ששמעת מדברות על לריאם, לא על מלרון.

מלריה גם לא קשורה בגרוש לתנאים סניטריים במלון. היא קשורה ליתושים. גם בבית שלי יש תנאים סניטריים מצוינים, אבל מה לעשות, במרחב העירוני שלי יש יתושים אסייתיים והם עוקצים אותי.
אוכל גם לספר מניסיונותיי בטיולים באפריקה, במזרח וכו' שה"חומר דוחה יתושים ששמיוצר שם (ונטען כי אפקטיבי יותר)" - אם הוא היה כל כך אפקטיבי, איך זה שבכל זאת אנשים חולים שם במלריה? זה לא מחסן.

אף אחד לא ייתן לך פה גרנטי שלא תחטוף מלריה. יש מי שבוחר לא לקחת כדורים, אבל צריך לעשות את זה על סמך מידע אמיתי, בדוק ואמין. אין לך כזה. תשיג מידע מהימן, תתייעץ עם רופאים, ואז תחליט מה שתחליט.
בכל מקרה אם הנימוקים נגד הם רק תופעות לוואי (שאין) ומחיר - נו, בטיול של חמישה כוכבים זו לא באמת ההוצאה שתשבור את קופת החיסכון שלך...

sitvaniyot

New member
נכון שיש תרופות שונות למלריה, אבל יש גם

סוגים שונים של מלריה. היום יש מבחר גדול של תרופות ובין תפקידי הייעוץ של מרפאות הטיולים זה להתאים את סוג התרופה לסוג המלריה באיזור הטיול.

למעלה