יש מדינה מהרשימה שבה אפשר להשתמש במים מהברז ?

יש מדינה מהרשימה שבה אפשר להשתמש במים מהברז ?

זו רשימה של מדינות שבא לי לבקר בהם,
רק שהבנתי שיש מדינות שאפילו לשטוף ידיים
אי אפשר כי המים מזוהמים וגם אי אפשר לרכוש
פירות וירקות

באיזה מדינות מהרשימה אפשר לאכול פירות וירקות
ולשטוף ידיים מהברז בלי חשש ?

אוקראינה
אורוגוואי
אלבניה
ארגנטינה
ארמניה
אתיופיה
בולגריה
בלארוס
בנגלדש
ברזיל
גאורגיה
הודו
הונגריה
ונצואלה
יוון
מולדובה
נפאל
סין
הפיליפינים
צ'כיה
רומניה
תאילנד

moco10

New member
שאלה מוזרה קצת

אבל קודם כל אענה ישירות לשאלה ואתרום מניסיוני האישי.
שטפתי ידיים בלי שקרה לי משהו בצ'כיה, יוון, ארגנטינה, אורוגוואי, ברזיל.
באורוגווי אני חושב שגם שתיתי מהברז. ובכל ארבע הראשונות בטוח ששטפתי את הפה במי ברז לאחר צחצוח שיניים בלי לבלוע. ברובן אכלתי במסעדות שהגישו גם ירקות. ביוון לא תאכל סלט יווני ? בארגנטינה אכלתי הרבה בשר

עכשיו ברצינות. השאלה היותר נכונה היא איפה יש סכנות בריאותיות ואיך להמנע מהן. תקרא פה https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx ; ובטח יש עוד מידע ברשת. זה גם לא רק עיניין של איזו מדינה אלא גם באיזה אזור מטיילים באותה מדינה - בעיקר במדינות ענק חצי מפגרות כמו ארגנטינה וברזיל.

מעבר לכך, סיכוני מחלות זה לא בהכרח הסיכון העיקרי.
לוונצואלה לא הייתי נוסע בימים אלה.
וכרגיל, הסכנה העיקרית למטיילים זה לא המים והמחלות אלא תאונות ובעיקר תאונות דרכים, בדרום אמריקה במיוחד.

Boston Guy

New member
ובכן - בכל המדינות שבהן כתוב שהייתי רחצתי ידיים מהברז

אוקראינה - הייתי
אורוגוואי - הייתי
אלבניה - לא
ארגנטינה - הייתי
ארמניה - לא
אתיופיה - הייתי
בולגריה - הייתי
בלארוס - לא
בנגלדש - הייתי
ברזיל - הייתי
גאורגיה - לא
הודו - הייתי
הונגריה - הייתי
ונצואלה - הייתי
יוון - הייתי
מולדובה - הייתי
נפאל - הייתי
סין - הייתי
הפיליפינים - הייתי
צ'כיה - הייתי
רומניה - הייתי
תאילנד - הייתי

ובכולן אכלתי פירות ו\או ירקות שהוגשו לי בארוחות במסעדות.
פעם אחרונה שבדקתי - אני עדיין חי.

מים

שלום
שטיפת ידיים ורחצה במי ברז - בכל המדינות. כולל הודו!
הבעיה בשתייה. וזה רק ממים בבקבוק. גם אתה זה יש לרכוש במקומות סבירים.
פירות וירקות: מלבד העובדה שאורך החיים שלהם קצר, מפני שהם לא מוחזקים בקירור והם ברחוב בשמש, אין חשש. משתדל לאכול פירות שמקלפים, כממו פפיה, מלון, אבטיח ואננס.
חשוב: חיסונים וערכת תרופות. השאלה לא אם תקבל קלקול קיבה (הרעלה) אלה מתי...

אכן שאלה מוזרה

זו הסיבה לקבוע על פיה אם תיסע למדינה או לא? סע לאן שמעניין אותך. אם מי השתייה שם לא טובים אז ממילא יהיו שם מים מינרלים או מטוהרים לקנות במחיר נמוך. לשטוף ידיים אין בעיה, ואני גם אכלתי פירות וירקות במדינות כאלו (תאילנד, באפריקה וכו') ללא שום בעיה. לצחצוח שיניים השתמשתי במים מינרלים/מטוהרים.

אספרסו2

New member
משרד החוץ הגרמני מזהיר לא להשתמש במי ברז בישראל

Durchfallerkrankungen und Cholera
Durch eine entsprechende Lebensmittel- und Trinkwasserhygiene lassen sich die meisten Durchfallerkrankungen und auch Cholera vermeiden. Wenn Sie Ihre Gesundheit während Ihres Aufenthaltes nicht gefährden wollen, dann beachten Sie folgende grundlegende Hinweise:
Ausschließlich Wasser sicheren Ursprungs trinken, z.B. Flaschenwasser mit Kohlensäure, nie Leitungswasser. Im Notfall gefiltertes, desinfiziertes und abgekochtes Wasser benutzen. Unterwegs auch zum Geschirrspülen und Zähneputzen wo möglich Trinkwasser benutzen. Bei Nahrungsmitteln gilt: Kochen oder selber Schälen. Halten Sie unbedingt Fliegen von Ihrer Verpflegung fern. Waschen Sie sich so oft wie möglich mit Seife die Hände, immer aber nach dem Stuhlgang und immer vor der Essenszubereitung und vor dem Essen. Händedesinfektion, wo angebracht, durchführen, Einmalhandtücher verwenden.
&nbsp

sitvaniyot

New member
יש מדינות שאיכות המים כל כך נמוכה

שגם המקומיים לא שותים מי ברז. גם בארץ אנו שותים לרוב מים מינרליים ויש תקופות שכולם מרתיחים לפי אזהרת משרד הבריאות. זו לא סיבה ליסוע לארץ כלשהיא או לא. בנוסף, תיירים רגישים לאיכות המים בכל מקום בעוד שהמקומיים חסינים.
בטיולי אני נוהגת בכל ארץ להיזהר במים. זה הכי בטוח והופך להרגל.

dudi4321

Member
התכוונתי שאני שותה מיברז בכל מדינה שאני מגיע אליה.

אבל תיירים בכללי עלולים לקבל כאב בטן. זאת כי המקומיים התרגלו לכמות החידקים שבמים.
אין שוני גדול במי השתיה. גם בישראל יש מקומות יותר ויש פחות שהמים לא משהו. בכל מקרה משרד הבריאות בודק את המים.
התכוונתי, להיות רגועים.

dudi4321

Member
לא היתי עדיין במדינות עולם III

בהודו לא אשתה מהמים המזוהמים. ואם במקסיקו אסור, גם לא אשתה.

nurii

New member
במרוקו ומונטנגרו לא העזתי לשתות מי ברז

וזו גם הייתה המלצה גורפת לא לשתות.(עקב איכות מים ירודה וסוגי מיקרובים שלא מתאימים לבטן של הישראלים ושל אנשים לא בני
15

ybo4

New member
הייתי בחמש מהן

בכל אחת רחצתי ידיים במים מהברז (כשהיה) ואכלתי פירות וירקות.

לאונידס

Active member
אותי מעניין אם תחזור לקרוא תשובות

ואם תחזור מה המסקנות שלך מהתשובות.
ושאלה שלי:
למה סידרת את המדינות לפי א"ב ולא נניח לפי סמיכות גאוגרפית, נניח הודו ובנגלדש,
&nbsp

severino

New member
אולי סוג חדש של טרוליזם

להעסיק אנשים בפורום ולגרום להם לעבוד.

לאונידס

Active member
א. לא סוג חדש, סוג מאוד ותיק

ב. אני לא אומר שזהו טרול, אבל אם לא יחזור או לא יגיב לעניין אולי הוא יגיד - במעשיו
ג. בעבר נתקלתי בסוכני נסיעות או פקידים בסוכנויות נסיעות שמצאו דרך לאגד מידע בלי לעבוד בעצמם.
נניח משרד נסיעות רוצה רשימה של מדינות בהן לא מומלץ לשתות מי ברז? הוא יכול לעבוד ולקבץ את המידע או שיכול לתת למישהו אחר לבצע את המשימה.
לא אומר שזהו המקרה אבל איזה מטייל יחבר את יוון עם אורוגוואי ותאילנד ועוד בסדר אלפבתי?

למעלה