פרנקפורט ומק הריין

מ א1

New member
פרנקפורט ומק הריין

אשמח לעצתכם: בספטמבר נהיה בפרנקפורט בתערוכה ונישאר עוד קצת. האם סביר לטייל לעמק הריין, עם רכב, בטיולי יום , כל יום לכיוון / יעד אחר באיזור (טיול כוכב) ולחזור ללינה בפרנקפורט? או לשקול להמשיך ללינה כל יום ביעד אחר שנגיע אליו. אשמח לתובנות מניסיונכם

דניאלה1311

Active member
מנהל
השאלה העיקרית היא המרחק
כמה לנסוע על מנת שזה יהיה יום כיפי. לדוגמא אין טעם לנסוע עד קובלנץ
(דויטשה אקה) המרחק רב מדי, לא תהנו. זו לא אוטוסטרדה אלא כביש פתלתל.
יש כל מיני דברים לראות. כדאי לקרוא קצת על עמק הריין ולהחליט מה לראות, עד איפה להגיע וכו'.

yossialef

New member
באם תקביל את עצמך בנסיעה בעמק הריין אפשרי טיול כוכב

כפי שכתבה דניאלה הכל הוא פונקציה של בחירת יעדים בעמק הריין.

אמליץ לך מסלול נחמד . נסיעה מפרנקפורט עד לבאכאראך (bacharach).
רק שעה וחצי מפרנקפורט. תחנה את האוטו בצמוד למזח המעבורות של חברת KD.
תסתובב בעיירה הנחמדה הזאת כשעה בערך, עם המלצה לאכול עוגות בקונדטוריה הצמודה לתחנת המידע לתיירים. תרצה תעלה למצודה מעל העיירה לתצפית (ברכב, ברגל).
חזור בחזרה לעיירה בינגן (bingen) תסתובב בעיירה ומשם קח את המעבורת עם הרכב לעיירה רודסהיאם (rudesheim) מהצד השני של הריין. טייל בעיירה וכנס לשתות באחד המסעדות/ייקבים קצת יין מהאיזור. קח את הרכבל לפסל האדיר על ההר למעלה לציון איחוד גרמניה. נסיעה חזרה לפרנקפורט דרך וויסבאדן
(wiesbaden). יום נחמד לדעתי.

יש זמן למחרת ממליץ שתקדיש חצי יום לפחות לעיר מיינץ (mainz) בלי להחמיץ את מוזיאון/בית גתה.

אגב אפשר לשלב גם הפלגות על הריין ונסיעה ברכבת על מנת לחזור לנקודה בה החנתם את הרכב כאשר באתם מפרנקפורט. זה דורש הכנה מדוקדקת יותר. אבל היי כך אתה לא מחמיץ את ההפלגה בריין.

בהצלחה.

מיקהפ

New member
נקודות כלליות.

חזרנו מטיול לדורדון, 10-20 במאי, טיול כוכב באתר קמפינג מאד מאד צנוע.
יש המון יתרונות לכוכב, אבל מציעה לעשות רשימת יתרונות וחסרונות, במאי עדיין לא מטיילים כולם בדרכים, בספטמבר הרבה יותר, בשבוע של ראש השנה כל עם ישראל יהיה שם וגם שם ושם, ובספטמבר עדיין מטיילים סטודנטים בהמונים.
לבדוק מרחקים, לחשוב כמה רוצים לנהוג, כמה זה שווה כלכלית, דלק וקילומטראז',
[URL]https://www.xplorer.co.il/map/europe/germany/frankfurt_germany?i=distances[/URL]

ואז לעשות ממש טבלה של בעד ונגד,
טיול כוכב ראשון שלי, המון יתרונות,
אני נהגת ותיקה, גם בחו"ל, עוד עמוק לתוך עידן מפות הנייר,
היום יותר קל, אני אישית עדיין רוצה התמצאות במרחב, צפון דרום, איפה הנהר ולאן הוא זורם,
נהיגה בדורדון לא קלה, גם אם רוצים למהר – כבישים לא עמוסים אבל די צרים ומתפתלים, מאידך, נהיגה של 11 יום, צפרו לנו פעמיים, פעם באשמתי, פעם שניה באשמת הנהגת השניה, כאן בבית צופרים לי פעמיים לפני ארוחת הבוקר בערך, בד"כ כי לא דהרתי מספיק מהר כשהרמזור עוד לא התחלף לירוק, (שם טעיתי ותקנתי טעות ),
אז לבדוק בגוגל מפס את הזמנים, לא לשכוח את זג האויר והגשם,
נורא נוח שיש עוגן אחד, אבל אם לא מתכננים טיול "צפוף" בקוטר קטן, אתה נגרר להמון נהיגה.
זהו, טבלה, בעד ונגד, כולל מרחקים הלוך וחזור, מחיר הדלק והעייפות, כמה עוד יהיו שם בספטמבר,
תהנו.
וכמובן, עם ילדים? מה הגיל?
הצעת הגשה, כאמור, לא בקרתי בגרמניה מעודי.
[URL]http://www.gilihaskin.com/%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%A0%D7%94%D7%A8-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9F/[/URL]

oren1947

New member
אהבתי את ''נישאר עוד קצת'' והצעתי כשיימאס לכם מהתערוכה..

שכרו רכב[פרנקפורט יציאה כן..]
שישיית בקבוקי מים וממתקים במינימרקט הקרוב..כסף יש,דלק יש,אז קדימה ואני מציע מסלול מערבה..ברך הריין,העיירות היפות שבדרך[מימין לריין]לעלות ל''צוק לורליי'' מימין מעלה מעלה לתצפית על הריין,שבו במסעדה למעלה ותזמינו נקניקיות צרובות עם ה''גלוז בירה''[באידיש; כוס בירה]ותהנו מהנוף הנהדר מטה,קובלנץ אכן היעד הבא,זהו מפגש הנהרות המוזל והריין,אנדרטה מפורסמת לאיחודן של הגרמניות,עברו את הגשר לצידו הימני של המוזל וצאו בדרך נהדרת,ישנם כמה אטרקציות כמו טירות עתיקות אבל..ייחודו של המוזל והעמק שבוא הוא זורם נקרא עמק היין של גרמניה ורובן של העיירות בדרך עוסקות ביין וישנם יקבים נהדרים,העיירה קוכם[הטירה] והעיירה עצמה.. והעיירה טרייר הן גולות הכותרת של מסלול המוזל.בתי קפה מדרחוב נחמד ותיירות גרמנית לרוב.
[*מאחר וגדות הנהר הזה די תלולות והכורמים בכרמים נאלצים לבצור את הענבים בשיפוע שכזה אמרו שלעובדי הכרמים ישנה רגל אחת קצרה יותר]
שפע מקומות לינה לאורכו של המוזל המפותל והמרהיה בנופיו,באחת הערבים הגענו לצימר שעל גדות הנהר ממש והיה זה מחזה מרהיה להביט מהחלון על הסירות וכלי השייט החולפים ומנפנפים לשלום.
לחזור לפרנקפורט זה לא מסובך[188 ק''מ]ראה מפה
לנו אז ''נישאר קצת יותר זמן'' אז המשכנו ללוכסמבורג..בלגיה..הולנד

dudi4321

Member
אספרססו

תגיד, למה אתה רק מעיר ומתקן טעויות אבל לא עוזר בתכלס. המידע שלך לא יסולא בפז. אנחנו בסך הכל תיירים לרגע.

אספרסו2

New member
ככה זה ייקים

לא נשאלה כאן שאלה על העיר טריר
שאל בני ונען,בשמחה.העיר אהובה עלי מאד.

dudi4321

Member
ולי נשמע שאתה צוחק על הכנענים

אין לי שום ידע על העיר המדוברת וגם לא לשאול

אבל שאלו על מקומות בעמק הריין. אמנם היתי לפני 3 שנים, בטיול מאורגן.

אספרסו2

New member
שאלו על גיחות מפרנקפורט

אני לא מגדיר עיר שרחוקה שש שעות נסיעה הלוך חזור
ועוד עיר ששמה טריר
כיעד לגיחה ליום רק כדי לסמן וי.
&nbsp
אתה עושה מידע ותובנות צחוק אז תצחק להנאתך.

oren1947

New member
6 פעמים טיילתי בטרייר,אני חובב יינות להנאתי

ואת מסלול המוזל אני עושה כיום בעיניים עצומות[אולי עם עין אחת]

אספרסו2

New member
אם בעיניים עצומות

לכן הגדרת את העיר העתיקה ביותר בגרמניה,השלישית בגודלה במחוז,כעיירה.
&nbsp

מ א1

New member
החכמתי...

לכל העונים. אעשה עוד שיעורי בית אחדד ידיעותי, אלטש תוכניותי ואחזור לספר איך היה...

dudi4321

Member
היתי בוחר בלינה במקום קרוב לאיזור שתטילו

הבנתי שהחזרה לארץ גם מפרנקפורט, אז תוכלו לישון לילה אחד באיזור היער השחור ואפילו לבקר בצד הצרפתי

למעלה