חופשה בבודפשט - שאלות

חופשה בבודפשט - שאלות

שלום
1. בטיסה של UP מטרמינל 1 - איפה מצהירים על טובין במכס לפני יציאה?
2. האם מישהו כבר טס מטרמינל 1?
נדמה לי ששם אין שרוולים ישר למטוס. יורדים מדרגות ונוסעים בשאטל למטוס ושם עולים במדרגות...מרחץ זיעה לפני טיסה...? בדיוק כמו לפני 20 שנה...
3. מה עלות מונית מהשדה לעיר (מלון ע"י השוק המקורה)? מהמלון מבקשים על השרות הזה 28 יורו.
4. כרטיסים לכניסה למרחצאות (גלרט וסצ'ני) והפלגה על הדנובה: האם רכישה במלון עדיפה ע"פ רכישה בקופת המקום?
5. המע"מ בהונגריה 27%. בהחזר מס מקבלים כ-12.5%. לא כל החנויות מאפשרות מילוי טופס החזר מס וחלקן רק לכאילו שחוזרים עם הטופס חתום לחנות (ביקור הבא). האם יש דרך להתגבר על המכשול הזה?
תודה מראש לכל העונים.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אין איפה להצהיר על טובי בטרמינל 1 גם לא בטרמינל 3
פעם היתה עמדה כזו ואולי היא ישנה אולם לעולם לא מאויישת בטרמינל 3.
אף אחד לא מסתכל ואף אחד לא בודק. לא מענין את המכס הנוסע המביא איתו
סלולרי אחד או שניים וטאבלט ומצלמה, ממש לא. מענין את המכס את אלו שמבריחים בכמויות. בדרך כלל יש גם הלשנות כך שידיהם מלאות בעבודה. במקומך לא הייתי טורחת בכלל וכמו ששפירא כותב כאן לא פעם, אם זה ממש מטריד אותך קח איתך את הקבלה על תשלום המוצר האלקטרוני.

nurii

New member
תשובות חלקיות על בודפשט

1.המחיר שביקשו סביר מאוד- לנו לקחו יותר-על הסעה של 4 בנות-היה טרנזיט.
2.אין צורך לקנות מראש כרטיסי כניסה לא לגלרט ולא לשייט.-תיקח את רציף 7 לשייט.ככה הומלץ לנו.וכך עשינו.בסצייני לא הייתי רק בגלרט-הוא המוני מידי לטעמי.
3.טרם טסתי מטרמינל 1 אבל הבנתי כמוך- שזה כמו לפני 20 שנה.אין שרוול ואפילו את השטיחים לא החליפו.
4.מעולם לא ביקשתי החזר על קניות בבודפשט.מה שיודעת שבקומה השניה יש משרד שמחזיר מעל סכום קניה מסויימת.-לא תמיד פתוח.-(ההחזר לדעתי זה בקניה מרוכזת בחנות אחת ולא על סך הקניות-צריך לבדוק את הנושא-
5.בכל מקרה שיהיה לך בילוי נהדר בבירה של המגארים.

תודה

שלום
1. זה יהיה הביקור השלישי שלי בבודפשט.
2. דובר הונגרית על בוריה (שפת אם)!
3. מכיר את התרבות, האוכל, העוגות מהבית. מרגיש בהונגריה כמו בבית.
עכשיו מכיר גם את העיר. בעבר הייתי בסצ'יני. רוצה לבקר גם בגלרט. זה מרחק הליכה מהמלון שלקחתי (ע"י השוק המקורה).
4. פעם ראשונה הייתי בסתיו (סוף ספטמבר). פעם שניה באביב (פסח) והפעם בחרתי בקיץ.
בפעם ה-1 הטיסה יצאה מטרמינל 3. בשניה, הצ'ק אין היה ב-1 אבל אח"כ נסענו לטרמינל 3 בשאטל ישר לדיוטי והטיסה יצאה מ-3. עכשיו הכל מטרמינל 1.
הטיסות של Up באמת Low Cost. בטיסה האחרונה הם העבירו אותנו לטיסה של ישראייר. מזל שלא מכרו שוקולד בדיוטי במטוס

Grosseto

New member
ממליץ להשתמש ברכבל ה LIBEGO

מגיעים ליער מקסים עם מסילת רכבת עד לפארק החבלים

Grosseto

New member
קו 291 מהתחנת רכבת

כמובן כדאי לברר במלון ערב לפני שהרכבל פתוח, יש להם אתר אינטרנט מסודר

תודה

שלום
אני מבין שלהגיע לשם, לחזור ולעשות שם טיול זה משהו כמו חצי יום?

nurii

New member
שלישי ואתה דובר הונגרית?

אז ככה-אני מתפלאת שאתה טרם מודע לסדרי גודל המחירים.....כמו כן שטרם היית בגלרט..
אני הייתי בו כבר 4 פעמים מעולם לא התאכזבתי.

לא כך

שלום
1. הייתי פעמיים. בפעם ה-1 היה סידור מהמלון בשאטל שלקח עוד מלא תיירים.
למזלי הייתי ה-1 בהורדה ואחרון בלאסוף. זה היה זול בהרבה.
בנסיעה ה-2 כבר שלחו מונית. זה נוח שלא צריך לשלם לו אבל נראה לי ייקר. חשבתי שמיהו יודע כמה עולה מונית כך מהתחנה, מהשדה לעיר.
לגבי מחירים: במלון הקודם (COSMO) היה אפשר להזמין ולשלם בקבלה על מרחצאות והפלגה. לא בדקתי כמה זה היה יותר יקר או זול - זה היה נוח.
2. משום חשבתי שגלרט זה בראש הגבעה, וראיתי שזה ממש מצדו השני של הגשר. מהלך של 5 דקות מהמלון (ע"י השוק המקורה/כיכר פו ואם).
3. המחירים משתנים גם בבודפשט. הנסיעה הראשונה היתה ב-10/2014.
השניה ב-04/2016.
4. שפה. לפעמים מעדיף באנגלית (גם די טובה אחרי 6.5 שנים בקנדה) אבל שם ההונגרים נתקעים...כשאני עובר להונגרית הם ממש נהיים יותר נחמדים.
כאילו שיש להם יחס יותר טוב לאחד משלהם?

למעלה