מודם סלולרי ענני - מומלץ למטיילים

saynotoht

New member
מודם סלולרי ענני - מומלץ למטיילים

היי חברים,
לא מדובר בפרסומת...
קניתי לאחרונה מוצר חובה למטיילים שאני כ"כ מבסוט ממנו שאמרתי למה שלא כולם ייהנו??

מדובר במודם סלולרי ענני.גודלו כגודל טלפון ממוצע והוא קל משקל.(מצ"ב תמונה)
ברגע שאתה פותח אותו, בכל מקום בעולם (טוב, כמעט בכל מקום.רשימת המדינות התומכות גדולה מאוד) הוא יוצר רשת שנראית כמו רשת וויי פי אליה יכולים להתחבר 5 מכשירים במהירות 4G.

כפי שאמרתי אין לו סים (ענן) אבל יש לו סלוט למקרה שמישהו רוצה לחבר סים מקומי פיזי.
הוא עולה 99 דולר ומגיע כבר עם למעלה מג'יגה גלישה.

ניתן להוריד אפליקציה תואמת לפון ושם רואים כמה צרכת עד עכשיו, לקנות חבילה חדשה וכו' וכו'
הוא הציל אותי לא מעט בטיולים האחרונים.

המשלוח לארץ היה מהיר ויעיל ללא עיכובים וללא עלויות נוספות (למרות שעבר את ה 70 דולר...) אבל צריך לקחת בחשבון שמכשיר כזה דורש אישור של משרד התקשורת ללא עלות (אין על איוב קרא) רק למלא טפסים במייל, מה שמעכב בחודש פחות או יותר.

אני לא יודע אם אפשר לתת כאן לינק למוצר אבל מי שרוצה שישלח אליי מסר.
תודה.

Faria

New member
לא הבנתי משהו

מה זאת אומרת "מגיע עם מעל ג'יגה גלישה"? זאת אומרת שאם אני עובר את הג'יגה תנועה במכשיר כזה אני אמור לשלם על עוד?
&nbsp

לאונידס

Active member
שאלות: לא הבנתי איך יש בו נפח גלישה סלולרית אם אין בו SIM

ומה ההבדל בינו לבין שימוש בטלפון סלולרי שפותחים בו Hot Spot ואז גם הוא יכול לשמש הנתב אינטרנטי WIFI לעוד 4 מכשירים
&nbsp

saynotoht

New member
סלולרי ענן

הוא שאמרתי מודם סלולרי ענני...אין סים פיזי.(למרות שיש גם אפשרות כזאת.יש לו slot)
אתה מנוי על חבילה עם היוזר שלך.ברגע שנגמרת החבילה, אתה לא יכול לגלוש. אתה נכנס לאפליקציה בפון וקונה חבילה חדשה.זה לא מתחדש ואין חיובי הפתעות.

כמובן שיש גם אפשרות בפון רגיל לעשות הוט ספוט אבל בסוף הכל שאלה של עלויות, מהירות גלישה ונוחות.

לאונידס

Active member
אוקי, כנראה הבנתי, אז יש סוג של SIM, הוא רק לא כזה שנשלף

ויש לך אופציה לא להיות כבול לחברה שקנית ממנה את הנתב כי אתה יכול להכניס כל SIM אחר.
ערכנו כאן לפני כמה ימים דיון על SIMs אופציונלים לחו"ל, בפלאפון SIM כזה עם חבילת גלישה של 1GB עולה 99 שקלים, טעינה של 1GB נוסף עולה עוד 99 שקלים.
להשוואת שקל דולר שער הדולר לקניית חבילת גלישה שאתה מדבר עליה בסביבות 3.6 שקלים לדולר.
כמה עולה חבילת גלישה של 1GB במכשיר שאתה מדבר עליו?
&nbsp
אני לא מנהל את הפורום אבל באותו דיון נתתי לינק לאופציה של פלאפון, לא רואה סיבה למה לא תיתן לינק למכשיר שלדעתך יכול להועיל לאחרים.

לאונידס

Active member
יש שם כמה חבילות מעניינות כמו 5 מדינות במערב אירופה

https://www.glocalme.com/index/index/payIt
1GB ב 10 אירו שניתן לניצול במשך חודש.
&nbsp
למי שבסדר להתעסק עם עוד מכשיר מחיר החבילה נראה לי די טוב והאופציה לדלג בין מדינות סמוכות נשמע גם מצויין,
למי שמוכן לשים 140$ על החומרה (למשל אם נוסע הרבה), יכול להיות פתרון מעניין.
&nbsp

moco10

New member
בוודאי שיש סים, אחרת איך הוא הוא מתקשר לרשתות

זה פשוט סים שבא כבר מוכן בתוכו.
אתה כותב "ענני" כאילו מדובר בטכנולוגיה אחרת. מה זה בעצם "לא ענני" כשמדובר בהתחברות לאינטרנט?

ייתכן וזה יוצא יותר זול, לא יודע, אבל בטוח זה פחות נוח מהוטספוט מהטלפון שאיתך ממילא.
איך יכול להיות שלקחת מכשיר נוסף יוצא יותר נוח?

saynotoht

New member
סים צרוב

הסים לא פיזי.צרוב בחומרה אם תרצה לדייק.

בכל מקרה הטלפון שלי חסום לגלישה בחו"ל ללא שום חבילה ומאוד נוח לי להסתמך על מכשיר "חיצוני" כזה.
הוא ככ קל וקטן שהיה זרוק לי תמיד בתיק הגב, אפילו לא תמיד כיביתי אותו אלא דרך הפון התחברתי לרשת \ התנתקתי ממנה לפי הצורך...

moco10

New member
סים צרוב הוא בוודאי פיזי - מה זו צריבה?

זה לא חייב להיות על גבי קרטון מלבני עם פינה קטומה. זה רק הסים הנשלף שאנו רגילים אליו.
סים זה Subscriber Identity Module , וזה וודאי יש, אחרת לא יכול היה להתחבר לרשת סלולרית.
התכונה הרלוונטית שבעצם רצית לבטא זה שהמכשיר הזה מגיע כבר עם קו, ולא צריך לדאוג לזה בנפרד.

בסופו של דבר זה רק עיניין של מחיר. הכדאיות של זה מול ה99 ש"ח לחודש של גולן, תלוייה בזמן השהות בחו"ל ובארצות.
נוחות - לא נורא לשלוף מהתיק, אך תמיד יותר פשוט להפעיל מהטלפון שנמצא ממילא בכיס, לא ?

R750-Girl

New member
חצי באותו עניין

החל משבוע שעבר, SIM של חברות הסלולרי בבריטניה עובדים על אותו תעריף בשאר אירופה.
זה אומר, שלמי שיש SIM שנקנה בבריטניה, יכול להשתמש באותו הSIM (ובאותו התעריף) בשאר מדינות אירופה.
מהר, לפני שהBREXIT יתפוצץ לנו בפרצוף בעוד מקום

http://www.pocket-lint.com/news/104...ich-is-the-cheapest-network-for-eu-and-abroad
&nbsp

R750-Girl

New member
אני עם GiffGaffביום יום (Pre Paid) וזה בוודאות תקף לגביו

יכול להיות שלא אותו הדבר בכל החברות

למעלה