מעלה את המזוודה למטוס לראשונה

king iverson

New member
מעלה את המזוודה למטוס לראשונה

היי
לראשונה, אני מעוניין לעלות את המזוודה הקטנה שלי איתי למטוס.
אשמח לשמוע מאיזה פאדיחות עליי להימנע. אני משתמש בעדשות, האם הנוזל יכול להיות בעיה? סכין גילוח? משחת שיניים?
תודה רבה

YosMan1

New member
קודם כל לבדוק את הגודל. כל חברת תעופה יש גודל אחר שמותר

להעלות. בכולם מודדים גובה כולל את הגלגלים.
בממוצע הגודל המותר הוא 55*40*20 אבל שוב, צריך לבדוק בחברת התעופה הספציפית.
אסור פינצטות, מספריים, סכיני גילוח רגילים זה בסדר (לא תער ...)
כל המישחות והפרפומריה והקצף גילוח ונוזל עדשה... אסור שיהיו מעל 100 מיליליטר כל אחד.
בתל אביב מותר להעלות בקבוק מים למטוס, בטיסות חזרה אסור.

Nרב

New member
כמובן מותר כל בקבוק שנקנה לאחר בדיקת הבטחון בחו"ל

פה אגב זרקו בקבוקים בטיסות שיצאו לניו יורק.

נוזלים: שקית שקופה עם רוכסן נסגר, בגודל של 20X20 ס"מ

10 מיכלים של עד 100 מ"ל בשקית הזאת, שאמורה להיסגר. לא משנה אם יש מיכל של 200 מ"ל שמלא עד חציו, הם לא מאשרים להעלות מיכל כזה.
אני טסה עם המשקפיים ולוקחת בטיסה הקרובה עדשות חדשות במיכלים שלהן. אני מחשיבה ליתר ביטחון כל עדשה, כמיכל של נוזל. אם אתה מרכיב אותן בטיסה ולא לוקח ספייר, אז נחסך לך מקום ומספר מיכלים.
נוזל לעדשות עצמן אפשר לקנות בבקבוק של 100 מ"ל והוא נכנס לשקית הזאת. גם משחת שיניים. שניהם חלק מהנוזלים המותרים, בשקית השקופה.

לגבי סכין גילוח אני לא יודעת.

והחרימו לי מוצרים שעמדו בתקן התכולה או מספר המיכלים

רק משום שהשקית היתה גדולה לטעמם. ביוון נבדקה השקית (קטנה הפעם, למדתי לקח) בדקדקנות והועברה, ובאיטליה לא נדרשתי כלל להוציאה מהמזוודה.

Nרב

New member
בדיוק בעלי חזר מנסיעה עם טרולי בלבד, לקח משחת שיניים בגודל

רגיל, וראיתי שהיא חזרה :) מן הסתם אתה גם לא הראשון שלוקח נוזל עדשות, זה לא נוזלים שמעניינים אותם...

יש הוראות מדויקות

זה שפה ושם מחליקים או לא בודקים לעומק, זה לא אומר כלום.
ולפחות משחת שיניים שאני קונה, רגיל של קולגייט, היא בדיוק בגודל הנכון (100 מ"ל) ולכן לא מהווה בעיה.

בטיסה מהארץ לא מעניין אותם נוזלים, אבל בתוך אירופה יש הוראות מדויקות על העלאת נוזלים/קרמים/משחות במטען היד למטוס - רק מיכלים של 100 מ"ל, לא יותר מעשרה כאלו, ארוזות בשקית שקופה עם פס אוטם. זו לא המצאה של חברות התעופה, אלו תקנות בטיחות התעופה האירופאיות. אם יש לך נוזל כלשהו במיכל מעל הגודל המותר (בין אם הוא מלא לגמרי או לא ובין אם זו משחת שיניים או נוזל עדשות), על פי החוק אסור להעלות אותו למטוס ובבדיקות בשדה תעופה אירופאי רשאים (ואמורים על פי החוק) להחרים אותו.

לאו דווקא

לפי ההוראות, אם זה לא תער בלבד אלא מסוג האלו עם הידית של ג'ילט וכו', לא עושים בעיה להעלות למטוס.

° זואי °

New member

לאונידס

Active member
אם תרשום באיזו חברה העצות יהיו ממוקדות ונכונות יותר

עוד יותר ממוקדות ונכונות אם תרשום את היעד

לאונידס

Active member
אני מבין שעם חניית ביניים באירופה כך שמגבלות הביטחון בהתאם

זאת אומרת שהעצות שקיבלת לגבי ההמראה מנתב"ג רלוונטיות רק במקטע הראשון, אני מניח שלפריס.
המידע המוסמך לשאלות ששאלת נמצא כאן
http://www.airfrance.us/US/en/common/guidevoyageur/pratique/bagages-cabine-airfrance.htm
נראה שמותר לך תיק יד אחד ותיק קטן כשהמידות והמשקלים מפורטים ומצויירים.
כדי להיות בטוח יש שם לינק למחשבון לפי יעד טיסה תעריף כרטיס וגם תאריך טיסה.
&nbsp
בנוסף יש הסבר מדוייק על נוזלים, כולל איזה וגודל שקית אתה צריך לארוז אותם.
שים לב שגם משחת שיניים או כל דבר שנמרח יכול להיחשב נוזל.
חשוב בחניית הביניים אם אתה סוחב את כלי הרחצה בתיק היד.
יש שם גם קישור לרשימה של חפצים אסורים.
&nbsp
שים לב שיש חפצים שמותרים במטען היד ואסורים במטען הנשלח לבטן המטוס כמו סיגריות אלקטרוניות.
&nbsp

למעלה