ביטוח רכב לנסיעה במעבורת

jozeph21

New member
ביטוח רכב לנסיעה במעבורת

היי ,
מתכננים טיול לצפון גרמניה ודנמרק. קראנו שהמעבר במעבורת מהיר יותר.
חברת השכרת הרכב אינה מבטחת את הרכב לנסיעה במעבורת. בחברה טוענים שחובה לבטח את הרכב אך הם לא מוכרים את הביטוח ולא יודעים היכן כן ניתן לרכוש ביטוח זה.
מישהו יודע לומר היכן ניתן לקנות את הביטוח המתאים? תודה!

דניאלה1311

Active member
מנהל
למיטב ידיעתי לא ניתן לבטח את הרכב למעבר במעבורת
שלא דרך חברת ההשכרה. מה שיקרה שם במקרה וחלילה המכונית תיפגע, חברת ההשכרה תוריד לך מכרטיס האשראי את מלוא הסכום של הנזק וזה יכול להיות סכום רציני ואז יתחיל המאבק בין המבטח הראשי (חברת ההשכרה או חברת ביטוח של חברת ההשכרה) והחברה שבה ביטחת לחוד את המעבר. מאידך, אני לא בקיאה מספיק בביטוח אבל תשאלי בפספורטכארד שמעתי שהם עושים ביטוחי רכבים שמושכרים בחו"ל

jozeph21

New member
בירור בחברת ההשכרה

הם טוענים שאין להם ביטוח כזה למרות שחייבים ביטוח לנסיעה במעבורת.
התשובה שקיבלתי היא שאני קונה את הביטוח בכניסה למעבורת. נשמע לי מאוד מוזר.
הייתי מצפה לפחות שאפשר יהיה לקנות את הביטוח בסיקסט בעת איסוף הרכב (כפי שקונים ביטוח לצמיגים ושמשות - שאינו חלק מהביטוח הנמכר בארץ..)

דניאלה1311

Active member
מנהל
ביטוח בכניסה למעבורת?
זה לדעתי קשקוש גדול. נסעתי לא פעם ולא פעמיים במעבורות עם רכב (בזמנים שחברות ההשכרה אפשרו את זה) וחוץ ממכירת כרטיס עליה למעבורת לרכב ולנוסעים לא מוכרים כלום. יהיה מאד לא נעים אם תעלי למעבורת ולא יהיה ביטוח. חברות ההשכרה, (זה ההסבר שלי) לא עושות ביטוח כי הנזקים לרכבים בעיקר כשיש סערה, גדולים מדי ומחיר הפרמיה גבוה. הסתכלתי קצת באתרים זרים, השאלה עולה בכל פעם. חלק אומר שהכל מכוסה וחלק אומר שלא. שאלי בפספורט כארד בכל מקרה. חשבו לבדוק אתם גם את הנושא הזה.

jozeph21

New member
זה נשמע מאוד לא אמין

בדיוק כפי שאמרת. נשמע קשקוש גדול.
גם לי זכור שבעבר נסענו במעבורת - בלי לדעת על עניין הביטוח.
במקרה הזה חברת ההשכרה אומרת חד משמעית שאין ביטוח והם לא יודעים איפה ניתן לעשות.
במידה ומוותרים על הנסיעה במעבורת - ידוע לך בכמה אנו מאריכים את הדרך?

jozeph21

New member
פספורט קארד

מבירור עם פספורט קארד אין להם ביטוח כזה.
מוזר מאוד - הרי אנשים עוברים עם רכב שכור במעבורת..פשוט לא מבטחים את הרכב?

דניאלה1311

Active member
מנהל
נסיעה עם רכב בלי שימוש במעבורת
הפעם האחרונה היתה כשהיינו ליד אגם קונסטנץ או הבודנזה, אותו אגם ענק
בין גרמניה, שוויץ ואוסטריה שתמיד חצינו אותו עם רכב, אבל מאז שלמדנו שאי אפשר לחצות עם רכב שכור אנחנו נוסעים סביב. לקחנו מפה והסתכלנו. המרחק לא כל כך שינה. אל תשכח שבמעבורת אתה מחכה בתור לעלות על המעבורת (בקיץ זה יכול להיות תור ארוך) החצייה, והירידה מהמעבורת, כך שמבחינת זמן אולי ההפסד לא גדול. אני גם בדקתי קליומטרז' נסענו כעשרים קילומטר יותר אם אני זוכרת נכון, זה לא היה משמעותי לנו. החציה במעבורת רק נראתה קצרה, אבל זה לא תמיד בהכרח כך. אם אין אפשרות לנסוע למקום שאתם רוצים מבלי לקחת מעבורת, כדאי שתשקלו לשנות מסלול.

לאונידס

Active member
שוכרים בחברה אחרת שכן מבטחת הפלגה במעבורת

למה להתעקש על חברה שתנאי ההשכרה לא מתאימים לך?

למעלה