לטייל לבד

moranrn

New member
לטייל לבד

היי,
מקווה שהגעתי למקום הנכון :)
אני רוצה לטוס ולטייל לבד לטווח של עד 3 שבועות, מעדיפה לא לאירופה, או לפחות לא אירופה "השיגרתית".
מה שחשוב לי זה מקום עירוני, להיבלע בין ההמון, שלא ארגיש לבד , פחות רוצה להסתמך על זה שאולי אכיר אנשים בדרך (אבל אם כן, מה טוב).
יהיה נחמד אם תהיה קהילה יהודית באזור (בית חב"ד וכד')
זו תהיה פעם ראשונה שלי לבד בחו"ל, אז מעדיפה מקום ידידותי עד כמה שאפשר.
* אני פחות בקטע של טיול תרמילאים , השאלה מה האופציות שלי מבחינת מלונות וכו' ?
אשמח לעצות\חוו"ד וכו'

לאונידס

Active member
מה התקציב?

אין בעיה לשלוח אותך לניו יורק, תקציב יעזור להגדיר רלוונטיות

moranrn

New member
תקציב

היי,
ראשית אציין שאני בת 27 ולא כפי שכתוב פה :)
תקציב באזור 10-13K , זה גמיש.
מעדיפה מקום עם חנויות שוות (בחורה בכל זאת), פחות טבע (אוהבת, אבל מלחיץ לבד)

תודה

לאונידס

Active member
לדעתי כדאי לך תמהיל של כמה ערים גדולות

אני חושב שקצת חסר לך ידע על אירופה ולכן היא נראית לך דלה מידי לטיול של שלושה שבועות, האמת אירופה מתאימה לטיולים מצטברים שימשכו שנים.
עיר כמו נניח רומא שונה מאוד מעיר כמו לונדון שלחלוטין אחרת מנניח עיר סקנדינבית.
יש מגוון עצום ועושר עצום של מה לראות ומה לעשות, אפשר לבלות תקופת חיים באירופה ולא לשבוע (מהמילה שובע).

את יכולה גם לנסוע רחוק יותר, המון בחורות מטיילות בתאילנד לבד (מתחברות עם ישראליות אחרות בקואסן
) או לנסוע לטייל בארה"ב וכו'.
אין שום דבר רע בנסיעה רחוקה, אבל היא פשוט גוזלת מזמן הטיול שלך ובד"כ טיסה ארוכה עולה לא מעט כסף.

אני כן ממליץ ובחום להתחיל ביעדים "שיגרתיים", גם אם לא באירופה.
את נוסעת בפעם הראשונה לבד, הרבה יותר קל להסתדר לבד ביעדים תיירותיים מאשר ביעדים שכוחי אל.
אגב יש סיבה לכך שהיעדים תיירותיים, כנראה שיש יותר מה לראות ולעשות בהם מאשר ביעדים לא תיירותיים. נניח בירושלים או בתל אביב יש יותר תיירות כי יש שם יותר מה לראות ולעשות מאשר בפתח תקווה או מודיעין.

אם יורשה לי אני ממליץ שתתחילי לבדוק את לונדון.
כי
זו עיר שיש בה המון מה לראות ולעשות בכל העונות (לא אמרת מהי העונה שאת מגיעה) ווהמגוון יכול למלא תחומי עניין של כמעט כל אחד. כולל גם קניות.
המון מידע זמין ונגיש שיהיה לך קל לבחור
עיר שקל מאוד להתנייד בה בתחבורה ציבורית.
הכל באנגלית, אני מניח שזו שפה זרה שיהיה לך קל להסתדר איתה, יש גם סיורים מודרכים מקומיים במחירים זולים מאוד.
יש שפע של טיסות מישראל כולל low cost. אגב אם תרצי להגיע ליעד מרוחק מלונדון יש טיסות לכל חור בעולם.
אחרי לונדון את יכולה נניח ברלין, או בודפשט, או קופנהגן, או רומא, או פריס....קולטת את הרעיון הכללי? כל העולם פתוח בפנייך.
שלושה שבועות שמחולקים בין לונדון ופריס או לונדון וברלין או לונדון ורומא או פריס ורומה וכו' נראים לי יופי לטיול ראשון.
תתחילי לאפיין את מה את רוצה, אנחנו כאן יכולים לסייע בפרטים

moranrn

New member
לונדון

קודם כל, תודה לך על התגובה המפורטת מאוד וכמובן גם לכולם פה !
לונדון בהחלט עלתה לי במחשבות אבל דאעש קצת קלקלו את זה.
נכון, מסוכן בכל מקום...אז אולי צריך כן "להעז" קצת ולנסוע בכל זאת.
אם אבחר בלונדון, יהיה לי מה לעשות שם נגיד לכיוון השבועיים או שזה טו מאצ' ? מעדיפה לא לעבור ממדינה אחת לשנייה, בטח לא בפעם הראשונה שלי לבד בחו"ל.
יש לי פחד מאוטובוסים בחו"ל אז מדינה אחרת נשמע לי וואי טו מאצ'

לאונידס

Active member
ירושלים הרבה הרבה יותר מסוכנת מלונדון

או לצורך העניין כמעט כל מקום בישראל.
זה לא ש"כל מקום מסוכן", בנסיעה מישראל ללונדון יוצאים ממקום מאוד מסוכן למקום פחות מסוכן.
אבל החשש הוא לא תמיד רציונלי, אנחנו רק בני אדם.
אם החשש כל כך כבד שיפגום משמעותית בהנאה שלך אז אולי כדאי לחשוב עוד פעם.

בהנחה שלונדון כן על מפת התיירות שלך, השאלה אם יש לך מה לעשות שם שבועיים היא מאוד אישית.
אני חושב שביקרתי בלונדון מספר דו סיפרתי של פעמים ועדיין יש אטרקציות שאני רוצה להגיע אליהן ואשמח להגיע עוד פעם. כך שגם חודש בלונדון בשבילי היה סבבה.
אבל לא חובה שמה שמעניין אותי יעניין אותך. כדאי שקצת תגדירי לעצמך מה את רוצה לעשות ולראות, תקראי קצת על לונדון שיש עליה ערימות של חומר גם באינטרנט גם בעברית ותראי מה וכמה מדבר אלייך.
לעבור לעיר אחרת עם אופי מאוד שונה אם סך כל הטיול יהיה יותר משבועיים יכול להיות נחמד מבחינת הגיוון, המעבר יכול להיות מאוד פשוט.
למשל כדי להגיע לפריס את פשוט עולה על רכבת ויורדת בפריס. אחרי כן טסה לישראל מפריס (וכמובן אפשר להיפך).
את יכולה לעבור לעיר אחרת גם בטיסה. נוסעים לשדה התעופה ובטיסה יחסית קצרה את מגיעה לעיר ארופאית אחרת.

אם הנסיעה לפחות משבועיים אני לא ממליץ לעבור, פשוט יש בזבוז זמן בהעברות ולימוד התמצאות וחבל כי בזמן הזה אפשר לטייל.
אז אם חוזרים ללונדון (זו הדוגמה שלנו) והטיול שלך מעל לשבוע ואת רוצה משהו קצת אחר אז אפשר לקפוץ לטיול יומי לאוקספורד, לווינדזור, לבאת' (אפשר סיור מודרך זול שלוקח אותך מלונדון), או אם את חובבת אז לאולמי הארי פוטר....

ההתמצאות בתחבורה הציבורית בעיר מערבית מודרנית כמו לונדון ברלין או פריס הרבה הרבה יותר פשוטה מבישראל, במיוחד במערך הרכבות התחתיות.
אחרי שבוע טיול בעיר נורמלית די קשה להבין איך אנחנו שורדים בערים כמו תל אביב ירושלים או חיפה.

moranrn

New member
תשובה

מחפשת מקום עירוני, שאוכל לעשות פה שופינג לבד ולא ארגיש לבד
מקום שאולי יש בו ברים בטוחים ליציאה לבחורה לבד
מקום קל להתמצאות, עדיפות ללא רכבות ו\או נסיעות מעבר, רק אם ממש אין ברירה.
תודה

אז אני מציעה לך בכל זאת לסוע לעיר באירופה

ברצלונה יכולה מאוד להתאים - גם לתקציב וגם לנסיעה לבד וגם לשופינג. (אולי לא ל 3 שבועות, אבל ל 7-10 ימים בהחלט)
נסעתי לשם בעצמי לבד, ככה שאני כותבת מנסיון.
יש אוטובוס ישיר לתיירים מנמל התעופה ממש עד מרכז העיר - לכיכר קטלוניה, שזה מקום עם הרבה מלונות מסביב, ובתוך העיר - מאוד קל להגיע ממקום למקום, גם ברגל. את יכולה לטייל בעיר כמה ימים כמעט בלי תחבורה ציבורית.
הרגשתי די בטוחה להסתובב לבד, גם בלילה, כי כמעט בכל שעה - הרחובות באיזורים התיירותיים הומים בני אדם.
לא מצאתי שם קהילה יהודית, אבל יש בית כנסת עתיק ברובע הגותי ששווה לראות (מבחינתי) ונסעתי עם קבוצה ישראלית לטיול של יום אחד מחוץ לעיר, והיה מהמם.
אם זאת נסיעה ראשונה לחו"ל - אני ממליצה על היעד הזה בחום. כייף שם.

moranrn

New member
........

היי,
אני לא חושבת שיש מה לעשות באירופה מעל לשבוע והתכנון שלי הוא יותר לכיוון השבועיים

אודרי11

New member
באירופה יש המון מה לעשות בשבועיים

את יכולה גם לחלק ל2 יעדים, נניח וינה ובודפשט, או פראג ווינה...יש רכבות נוחות מקשרות.

moranrn

New member
........

מה עם סין למשל?
בהנחה ואצטרך להגדיל תקציב
השאלה אם יש שם מקום למטיילים בודדים שמגיעים לנקודת מוצא אחת ומשם יוצאים בכל פעם ליעד אחר. אפשרי?

לאונידס

Active member
סין יצטרך לעזור לך מישהו אחר

בגדול יצא לי לטייל לבד לא מעט, בעיקר כטיולי המשך לנסיעות עבודה, כך שכמעט לכל מקום (לאנטרטיקה לא...) אפשר לטייל לבד.
ההמלצה שלי לטיול ראשון לקחת משהו שיהיה ידידותי לתייר המתחיל, אבל Up to you
&nbsp

xfwind

New member
הונג קונג היא שילוב מעניין של מזרח ומערב, טבע ועיר, חדש וישן

ואפילו בית חב"ד אחד או שניים....
למרות שלדעתי היא אין סופית, רוב מטיילים ימצו אותה ב7-10 ימים.

some117

New member
לגבי הונג קונג - שווה לציין שאם יהדות מדברת אלייך

"שובה ישראל" מארחים ישראלים בחינם! אין כסף. כל זאת בתמורה למספר שעות שיחה ביום.

some117

New member
סין - מומלץ מאד :)

בעיקר בבייג'ין ושנחאי שהרבה יותר קל להתמצאות ולהשתמש באנגלית מאשר בערים אחרות ונפלאות בסין.
משנחאי את יכולה לצאת ליום טיול לסוג'או, במרחק של 30 דקות ברכבת (כ30 יואן כיוון). או במרחק של כשעה נסיעה להנג'ואו היפה (כ100 יואן) או בצד השני - לנאנג'ינג (כ140 יואן).
בנוסף, הייתי ממליץ מאוד!! לשלב את גווילין ויאנגשואו, לצערי המאד רב, לא יצא לי להגיע לשם, אבל יש שם אכסניה בשם "מכאן" של בחור ישראלי.
אם את רוצה להמשיך הייתי משם ממשיך להונג קונג והביתה.
5 ימים בייג'ין 6 ימים שנחאי, 5 ימים גווילין ויאנגשואו, 4 ימים הונג קונג.
קחי בחשבון שהמלונות לא כל כך זולים אלא אם כן זו אכסניה או IBIS/JINGINN כמו גם התחבורה מעיר לעיר ברכבת או טיסה יקרה. עם זאת מוניות ומטרו בבייג'ין ושנחאי זולות מאד יחסית ( לארץ :) )

אם אחבר את כל החופשות שלי באירופה

אגיע לכמה חודשים טובים, ועדיין יש לי עוד המון מה לראות.
בלונדון לבדה אפשר להעביר חודש ברציפות, ועדיין לא להספיק הכל...

moranrn

New member
לונדון

אני מאוד רוצה לנסוע לשם אבל לאור המצב האחרון, קצת ירד לי,
מעדיפה גם להגיע לנקודה X ולהישאר בה ולא לעבור ממדינה אחת לאחרת.

למעלה