חישוב גלישה בחול..מישהו יודע כיצד לחשב

red885

New member
חישוב גלישה בחול..מישהו יודע כיצד לחשב

אם נגיד יש לי חבילה עם 200MB
כיצד אני מחשב את השימוש
לדוגמא
כמה הודעות של ווסטסאפ שווה למגה גלישה וכו'?

red885

New member
בעיקר הודעות ווטסאפ.. לא נראה לי שתמונות וסרטונים

צריכה מינימלית מאוד. GB בודדים להודעות טקסט ללא תמונות.
אם אתה לא משתמש באפליקציות עם תמונות וסרטים (פייסבוק, אינסטגרם וכו'), 200MB מספיקים בהחלט.

moco10

New member
הגזמת מאוד, לא מתקרב אפילו

תמונה זה סדר גדול של 100-200 KB (בין 10 ל20 תמונות לMB).
הודעה טקסטואלית - סדר גודל של מאות בייטים אך כמובן תלוי בגודלה - זה מעט מאוד.
ווטסאפ גם שולח ומקבל הודעות סינכרון כל הזמן גם כשהוא לא בשימוש פעיל על ידך (אחרת לא היינו מקבלים הודעות), אבל זה גם בטח בסדר גודל של מאות בלבד.

אם מה שכתבת היה נכון אז ההקצאה של 200MB הייתה נגמרת תוך שיחה אחת וגם 10G לא היו מחזיקים יותר מידי זמן.

התכוונתי כמובן KB. לא יודעת איך יצא לי G....

dudi4321

Member
רציתי לכתוב K אבל חשבתי שלא יבינו

וכדי להיות על הסייף סייד עם יכלול תמונה יגיע למגה, אולי.

moco10

New member
עדיין לא

אפשר פשוט לראות מה גדול כל תמונה בטלפון.

לאונידס

Active member
ראשית אתה צריך לקחת בחשבון שברגע שפתחת גלישה בחו"ל

יש כל מיני אפליקציות שמחליטות לבד להתעדכן ועלולות לחסל לך את החבילה בעצמן.
זאת אומרת שאם חבילת הגלישה שלך קטנה והאפליקציות האלו חיסלו לך את החבילה במקרה הטוב אתה תיחסם לגלישה עד שתרחיב את החבילה, במקרה הרע יחכה לך חשבון בסכום מופרך.
שנית קח בחשבון שמסיבות טכניות אין התאמה מלאה בין כמות הנתונים בגלישה שהטלפון רשם לך במעקב שלו לבין זו שהמפעיל הסלולרי רואה, המפעיל הסלולרי רואה יותר.
שלישית כמות המידע שעוברת בטקסט כתוב של הודעה היא כמעט כלום, די זניחה. תפעיל עכשיו דרך ההגדרות את DATA USAGE או התרגום שלו לעברית אם התפריט שלך בעברית, תשלח כמה הודעות ותבדוק במסך של ה DATA USAGE כמה צרכת.

אל תפעיל שום סרטונים ואל תעלה תמונות

סרטונים שותים את כל החבילה, וכנ"ל פייסבוק והעלאת תמונות כבדות.
אם בבית המלון שלך יש ווייפיי חופשי, דאג בכל ערב/בוקר בו להתחבר לווייפיי החופשי ולעשות משם את הגלישה הכבדה שלא על החבילה שלך.

severino

New member
מומלץ לך להגדיר חסם עליון לגלישה

לא היה לי נסיון עם חבילות גלישה בחו"ל ואני לא יודע מה קורה אם עוברים את המיכסה אבל לפחות שהטלפון יתריע לך שהגעת לגבול

אם עוברים את המכסה...

מה קורה אם עוברים את המכסה? תלוי בחברה ובדיל - יש כאלו (בעיקר בסים ישראלי שבו מסרת כרטיס אשראי לתשלום) שיחייבו אותך בתשלום פר מגה מעבר לחבילה. באחרות, כמו בסים שהיה לי בגרמניה אז הגלישה תהיה אטית ברמת צב עם גבס, או כמו בסים אחר שהיה לי - פשוט הרשת תפסיק לפעול.

הכי פשוט לבדוק מה מצב הגלישה שלך בארץ ולהקיש מזה על הצורך וכמות השימוש. שנית, בתפריט "הגדרות" יש "שימוש בנתונים" שבו תוכל לראות כל יום כמה גלשת, כולל חלוקה של על מה הדאטה בוזבז (נגיד 20 מגה ג'ימייל, 5 וואטסאפ וכו').
כדאי להגדיר בטלפון שלא יעדכן אפליקציות בזמן הנסיעה, כי ההורדה של העדכון נוטה לחסל מהר יותר את הדאטה.

moco10

New member
יש הבדל עצום בין הודעות טקסט בלבד

לבין תמונות, לבית סרטונים והקלטות אודיו.
לחשב את הדברים הללו תאורטית (כמה הודעות למגה) זה ממש לא מעשי, וגם ווטסאפ זה לא הדבר היחידי שיצרוך תעבורה.
מה שכן מעשי זה פשוט לבדוק על הטלפון כמה אתה צורך במשך יום בהתנהגות דומה למה שאתה מצפה לעשות בחו"ל, ולהכפיל במספר ימי הנסיעה.

למעלה