דלמטיה מספליט, קרקא וחוואר בצפון ועד בודווה שבמונטנגרו בדרום

השרייק

New member
דלמטיה מספליט, קרקא וחוואר בצפון ועד בודווה שבמונטנגרו בדרום

בעקרון הכל סגור לטיול ביוני - לינה, רכב ומסלול, אך אשמח לקבל טיפים כלליים מבעלי הניסיון.
אם אלו מקומות מומלצים לאכול, אטרקציות לראות ולחוות, סתם טיפים של תיור בקרואטיה ואפילו חופים מוצלחים. כל טיפ יתקבל בברכה.
תודה!

Faria

New member
חזרנו משם לפני שבועיים

חלק מטיול של שבועיים בקרואטיה+סלובניה

קודם כל, אתה גם בדלמטיה וגם במונטנגרו אני ממליץ שתתן לפחות יום אחד מלא לדוברובניק, עיר מאד מאד יפה שלא כדאי לפספס.
במידה ודוברובניק בתוכניות שלך ישנו קושי קטן עם מלונות במרכז העתיק של העיר - אין שום כניסה לכלי רכב בתוך החומות, מה שאומר שתהיה הליכה רגלית ממקום החניה עד למלון, שתכלול כנראה גם לא מעט מדרגות. דבר שני, היות שכל העיר העתיקה היא באמת עתיקה, חדרי מלונות לא יהיו מפוארים במיוחד.
בלי קשר, קשה ויקר למצוא מקום חניה בסביבת החומות.
עם כל זה, זוגתי ואני שנינו מרוצים שבחרנו מלון דווקא במרכז העתיק. רק במקרה שזאת גם בחירתך, מומלץ מראש לבדוק מה הדרך הנוחה ביותר מהשערים השונים בחומה למלון, עם מינימום מדרגות.
בנוסף, מומלץ מאד לבדוק ביקורות של מסעדות (האתר של לונלי פלאנט הוא לרוב המקור שלי) כי כמות מלכודות התיירים שם אדירה.

לגבי אזור ספליט, ספליט עצמה גם שווה לפחות חצי יום לאזור העיר העתיקה (עם ארמון דיוקלטיאנוס כמובן) וקו החוף היפה.
אם אתה לן במרכז העתיק של ספליט, כדאי לבדוק טוב לפני זה עם המלון לגבי מקום חניה וחניון קרוב (אין כניסה של כלי רכב למרכז ספליט).

לא רחוק מספליט נמצאת העיר טרוגיר, העיר העתיקה היא אי קטן עם 2 או 3 גשרים שמחברים אותו ליבשה, קצת הזכירה לי את עכו העתיקה, אבל בהחלט שווה אם יש זמן סיבוב של איזה שעתיים (שלוש אם גם עוצרים לכוס שליבוביץ וקפה בכיכר המרכזית).

לגבי פארק קרקה (מניח שהתכוונת אליו, ולא לאי קרק שנמצא צפונית בהרבה).
ממליץ לתת לו גם כחצי יום, והוא בעצם מחולק ל2 - מפל רושקי שנמצא בחלק היותר צפוני, שכולל הליכה לראות את המפל וחזרה (כ30 דקות) ועוד מסלול מעגלי יפה על האגם (גם הוא כ30-40 דקות ככל הזכור לי). ומשם להמשיך לסקרדין או לוזובץ לחלק הנמוך הדרומי שכולל את המסלול היותר מתוייר ומפורסם של הפארק, סיבוב יפיפה על גשרים בין האגמים והמפלים של בערך שעתיים וחצי.

בדרך מספליט דרומה, אם אתה מחפש קצת חוף בדרך, מומלץ לא לנסוע דרך האוטוסטרדה אלא דווקא על הכביש לאורך החוף, ולעצור במקארסקה (או עיירה אחרת ב"ריביירה הקרואטית").

לא יודע אם זה בתוכניות שלך, אבל אם לא היית באגמי פליטביצה (שעתיים וחצי נסיעה צפונית לספליט) אז בהחלט שווה לשנות את המסלול המתוכנן ולתת להם את הזמן והכבוד הראוי. עשינו שם את המסלול של ה6 שעות, וזה באמת משהו מיוחד. לפני שנסענו כל מי שהיה בקרואטיה חפר לי על ללכת לשם, ובהחלט הבנתי למה. מאד ממליץ.

לגבי אוכל, מספר מקומות טובים בהם היינו:

בספליט ממליץ על 2 מסעדות.
זינפאדל - קצת פלצנית, קצת יקרה, אבל מאד טעימה.
http://www.zinfandelfoodandwinebar.com/

Villa Spiza - מסעדה קטנטנה, מלצר אחד, טבחית אחת, ואוכל מאד פשוט ומאד טעים וזול.
https://www.lonelyplanet.com/croatia/split/restaurants/villa-spiza/a/poi-eat/1319857/358789

בדוברובניק (שוב, לא רואה שום דרך בה נוסעים מספליט למונטנגרו ולא עוצרים שם לפחות ל24 שעות) נתקלנו בפיצרייה חמודה וטעימה בשם אוליבה.
http://www.pizza-oliva.com/

בלי קשר, מקווה מתישהו להעלות סקירה יותר מפורטת על הטיול המדהים הזה שהיה לנו.

R750-Girl

New member
תודה רבה - שומרת!

10 ימים באוגוסט - שכרנו דירה בטרוגיר - מתכננים קצת בטן גב וקצת טיולים (לא רחוק מדי, היא לא טובה מאוד בנסיעות ארוכות)

השרייק

New member
תודה!

מבחינת לינה אנחנו כבר מסודרים גם באזור ספליט וגם באזור דוברובניק (שניהם מחוץ לעיר). לדוברובניק עצמה אכן הקדשנו יום בלו"ז (אין לנו בעיה עם הליכה ומדרגות).

לטרוגיר גם מתכננים לקפוץ ביום הראשון לארוחת ערב וקצת שיטוט. לפליטביצה לא נספיק להגיע אבל בתכנון להקדיש זמן לקרקא.
לפי מה שהבנתי יש שם כל מיני מסלולי שייט (אנחנו אוהבים שייט) מהכניסה באזור הדרומי של סקרדינסקי בוק. אתם נסעתם עם הרכב או עשיתם שייט?
אנחנו גם מתכננים לקפוץ ליום לאי חוואר.

תודה על ההמלצות והטיפים!

Faria

New member
לא היה לנו זמן לשייט

בתכנון המקורי היינו אמורים להגיע לשם לקראת הצהריים, אבל בפועל בגלל דברים לא צפויים רוב הזמן שטיילנו בספליט היה באותו יום ולא אחה"צ שלפני, אז יצאנו מספליט לקרקה רק אחרי ארוחת צהריים והיינו צריכים למהר.
&nbsp
את חוואר (ושאר האיים) די פספסנו, לא היה מזג אוויר לחופים (וגם אם כן, אנחנו מעדיפים לטייל גם כשמזג האוויר מתאים) והעדפנו מקומות אחרים. הטיול גם ככה היה מאד אינטנסיבי מבחינת מרחקים ומקומות בהם ביקרנו.
&nbsp

השרייק

New member

למעלה