טיסה לבודאפסט

doss39

New member
טיסה לבודאפסט

שלום אני טס בקרוב.

היכן להחליף את הכסף?
האם כדאי בארץ?

nurii

New member
כן תקנה בארץ פורינטים בצאנג ואין כפל עמלה

לאחרונה שנסעתי לשם קניתי בארץ והיה מעולה.מומלץ בחום.אני החלפתי בתור התחלה 1000 שקל.השאלה האם תעשה קניות-זול שם.כוס קפה=500 או פחות פורינט.עוגה גם סדרי גודל כזו.מכיוון שכמעט לא אוכלת במסעדות לא זוכרת מחירים.

לאונידס

Active member
הכי כדאי לסכומים גדולים כרטיס אשראי

וגם לקטנים אם מקבלים כרטיס.
לסכום הקטן שישאר כדאי להחליף בארץ ומכיוון שמדובר בסכום קטן כבר לא ממש משנה איפה, רק הנסיעה תעלה יותר מההפרש בעמלות

nurii

New member
באשראי בתנאי שייש לך חשבון מטבע זר

במידה ולא אז תשלם כפל עמלות.וגם אל תשכח את הקוד בעל 4 הספרות.באירופה בכל קניה מקפידים על זה.

לאונידס

Active member
אין יותר עמלות כפולות בהמרה של פורינט דרך כ.אשראי

אין צורך בחשבון מט"ח

nurii

New member
הוא דיבר על תשלום בבית מלון

ולא על החלפת כסף דרך אשראי בצאנג.....ואפילו שמחליפים כסף מזומן בצאנג יש סוג של עמלה-אני מתפלאת עליך שאתה לא יודע את זה.

nurii

New member
א.הקישור לא נפתח

ב.למי שייש חשבון $ אין עמלות בכלל.

לאונידס

Active member
א. הקישור מיועד למי שמעוניין בעובדות ובתשלום עמלות מינימלי

ואם אותו אדם או אותה חווה לא יצליחו לפתוח את הקישור הם ימצאו לבד שמיולי 2015 אין עמלות כפולות.
ב. אני לא מכיר בנק שמוכן להחליף שקלים לדולרים בשער יציג וללא עמלות כדי שיופקדו בחשבון דולרי.
אולי את מכירה, לא מתווכח רק רצוי שתספרי לקוראים איך את עושה את זה, שירוויחו.
לא יודע מה מדיניות הבנק בהחלפת דולר (או יורו) לפורינט, את מוזמנת להבהיר.
&nbsp

nurii

New member
לקיבוץ שלנו יש פטור מכל עמלה

ופתחתי חשבון דולרי.......גם שייש עמלה הם מייד מזכים.אצל אחרים?באמת שאין לי שמץ.יש מצב שאצל אחרים זה אחרת?לא יודעת לא נפתח לי הקישור.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אחוז אזרחי ישראל שמתגוררים בקיבוצים הוא כ-2.2%
הסטטיסטיקה לא הכי עדכנית אבל זה מה יש כלומר 97.8% מהאוכלוסיה
צריכים לשלם עמלות לבנקים על המרת מטבע, צאי ולמדי מזה שהפטור שלכם עד כמה שלא נקנא, ממש לא רלבנטי לכמעט כל האוכלוסיה.

לאונידס

Active member
שאני אבין, את קונה מט"ח בשער יציג וללא עמלה?

"קונה" אני מתכוון העברת כסף בשקלים מעו"ש שקלי לנניח דולר או אירו בחשבון מט"ח?
אם כן אז כל הכבוד לקיבוץ שלך שהשיג כאלה תנאים.
יכול לפתוח בעצמו עסק למכירת מט"ח, ימכור נגיד בשער מכירה דומה לזה של הדואר, ירוויח את ה 2-3% שלו (וכמו הדואר יגיד שאין עמלה).
&nbsp
אגב עדיין מה שאת רושמת לא רלוונטי לשואל על הפורינט ההונגרי:
1. אני מניח שהוא לא יגיש מועמדות לקיבוץ.
2. אני מניח שחשבון המט"ח שלך לא בפורינט הונגרי, הדולר או האירו שלך צריך להפוך איכשהו לפורינט ולא ענית מה העמלה/הפרשי שער בפעולה הזו.

YosMan1

New member
אין סכוי. במקסימום הם קונים בשער העברות גבוה עם הנחה מסוימת.

4-6 פרומיל על השער הגבוה.
על עמלות המרה יכול להיות שמוותרים,
כל עסק שעובד במטח מקבל תנאים דומים.

לאונידס

Active member
אני די בטוח, אבל בכל זאת שאלתי. תמיד יש סיכוי שאני טועה

מסתבר שכנראה שלא טעיתי.

nurii

New member
אין לי שמץ מה הפרשי העמלה

כל מה שאמרתי זה לקנות פורינט בארץ בצאנג או בכרטיס אשראי -ממש לקנות או להוציא מכספומט. וכן אני קונה משקלים לחשבון דולרי בלי עמלה,ונכון אין סיכוי שהוא יתקבל להיות חבר קיבוץ-רק עם הוא בן משק יוכל לבנות פה בית-בלי לשלם על האדמה.סוג של צופר לבנים.וכן אנחנו קיבוץ לא "עני" בלשון המעטה......ואלו התנאים שכל חברי הקיבוץ קיבלו בבנק מסויים בלבד.עם הם בוחרים בנק אחר שלא עובד עם הקיבוץ אין תנאים כאלו.הקיבוץ שלנו מחזיק מעט מאוד מזומן בכספת עקב פריצות לרוב.....
(אגב שאני נוסעת אני רק עם מזומן-והאשראי זה לשעת צרה בלבד)השמשתי בו כמה פעמים בלבד.יש עוד שאלה?

לאונידס

Active member
לא אין שאלה, רק המלצה צנועה

לדעתי כדאי שתמליצי לאנשים על דרך פעולה מסוימת רק אם את יודעת את הפרטים, שלא יצאו ניזוקים

למעלה