רשימת החברות הטובות והרעות - אל על מככבת

דניאלה1311

Active member
מנהל
חופשה ללא רכב (ארה"ב), ירידה בנוסעים לארה"ב, סן-דייגו, סקי
חופשה ללא רכב - רעיון טוב
https://www.nytimes.com/2017/02/20/...lights&contentPlacement=1&pgtype=sectionfront

סקי בדרום קוריאה

https://www.nytimes.com/2017/02/14/...ck&contentCollection=Travel&pgtype=Multimedia

ירידה במספר הנוסעים לאחר הטלת האיסור על מוסלמים מ-7 מדינות וכו'

https://www.nytimes.com/2017/02/20/...lights&contentPlacement=2&pgtype=sectionfront

סן דייגו

/www.nytimes.com/interactive/2017/02/16/travel/what-to-do-36-hours-in-san-diego-california.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ftravel&action=click&contentCollection=travel&region=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=4&pgtype=sectionfront

Faria

New member
I love it when a plan comes together - ברגע האחרון
מזמן לא נסענו לטיול עם תכנון מהיר ומינימלי מראש.
בחמישי הוזמנה הטיסה
בשישי הוזמן המלון
בשני הוזמן האוטו

ועוד 5 ימים אנחנו בבולוניה (6 ימים) :)

אצלי זה ההיפך המוחלט
אולי יום אחד יקרה הבלתי אפשרי ואתכנן משהו הרבה זמן מראש. כרגע אם קניתי כרטיס טיסה חודשיים לפני זה נחשב הישג (ולרוב ממש עד הרגע האחרון אין לי מושג איפה אשן ובכלל מה היעד הבא או מה אעשה ביעד הנחיתה...).
באחת הפעמים האחרונות השתעממתי למוות במעצר הבית שמטילים על חסרי רכב פה בחגי ישראל והחלטתי שנמאס לי, ותוך 4 ימים רכשתי כרטיס, ארזתי ונסעתי למסע של 4 חודשים...

Faria

New member
ברוחי אני בצד שלך
אבל בת הזוג צריכה לדעת הכל לפני :)

דניאלה1311

Active member
מנהל
גם אצלי ספונטניות זו מילת גסה
קודם כל כי אני המתכננת הראשית.
דברי שני אני חייבת "להתאקלם" לרעיון.
מעבר לכך, משהו "הולך לאיבוד" אם התכנון יהיה מהיום להיום (לעוד כמה ימים)
איפה כל ההתרגשות של החודשים לפני? אני חייבת את ההתרגשות הזו.
בקיצור, זו ממש לא אופציה אלא אם כלו כל הקיצים והנה החג בא עלינו ואם לא נצא אז.....
כבר בספטמבר שנה שעברה קניתי כרטיסי טיסה וכפי שאתם מבינים טרם נסענו.
איזה כיף זה.
נסיעה טובה לכולם מתי שלא תסעו.
בהצלחה בבולוניה

Faria

New member
אני הסתגלתי
בטיול האחרון שלי לבד (צפון אירלנד) את המלונות לאורך הטיול (כמעט כל יום החלפתי) הזמנתי או בלילה לפני, או שהגעתי למקום בו רציתי לעצור וחיפשתי.
בטיול לאיטליה לפני כ8 שנים אפילו הטיסה הוזמנה רק בלילה לפני.
&nbsp
אבל בהחלט שיש משהו נחמד בתכנון, ולא רואה בזה משהו שמפריע להנאה שלי. אז זורם.

זה לא שתכנון זה רע...
לגמרי לא. הספונטניות היא לא תמיד תוצאה של החלטה להתנהל כך, אלא לפעמים של אי החלטיות... או סתם כי צריך גמישות. מה גם שלמסעות ארוכים אין הרבה טעם בתכנון מדוקדק לפרטים ולימים ושעות, וכבר קרה לי לא פעם שמסע ארוך הוביל אותי במקרה ללא היכרות וללא תכנון למדינה שאפילו לא חשבתי קודם לכן לבקר בה (טייוואן למשל).

אישית אני לא נהנית מ"ההתרגשות של לפני". מבחינתי סידורים והתכוננויות ותכנונים זה עונש. כיום בגלל הסמרטפונים והרשת והגידול העצום בתיירות אין ברירה אלא להזמין מקומות לינה מראש לא פעם (גם אם זה שבוע מראש) - ובעיניי זה מאוד מוציא את הכיף מהעניין. כל העודף מידע, השוואות, קריאת המלצות... זה כבר נהייה עבודת מחקר משעממת ממה שפעם היה "פשוט נגיע ונראה" או לבחור רנדומלית למדי מקום ומקסימום מחליפים.
תכלס, לפעמים מהסידורים שלפני יש לי הרגשה שאני צריכה חופש מנוחה לפני שאתחיל את הטיול, כי אני כבר מגיעה אליו עייפה... מזל שרוב נסיעותיי ארוכות, כך שיש זמן בשפע לנוח.

Faria

New member
דווקא הסמארטפונים מקלים על הספונטניות
אם פעם היית מגיעה למקום ומתחילה לחפש מלון באמצע הלילה ונאלצת להתפשר על המקום הראשון שנראה סביר, כיום מאד קל להגיע לעיר (או קצת לפני שמגיעים אליה) ולחפש בהתאם לקריטריונים שלך מלון טוב או מסעדה טובה ולא סתם ללכת לראשון הפנוי בו נתקלת.
&nbsp

כנראה חלמתי עליה בלילה. משהו על ג'לטריות, שאני אומרת לעצמי
שיש מספיק זמן כי כל ערב אני יכולה לנסות אחרת. לא היה ברור באיזו עיר אני נמצאת אבל השמות, קרמריה, ג'לטאורו - שניים שהופיעו שם בבירור - הם משם, מבולוניה.
אני באמת נוסעת לאיטליה באוקטובר ועסוקה עם קריאה בנדון, אין ספק שלכן היה החלום. אבל כנראה לא אחזור לאמיליה-רומניה כרגע. זה יצטרך לחכות קצת. בולוניה זו העיר שהכי קל לי לחזור אליה אבל כרגע אני עוד קצת דוחה את הביקור המחודש, כמעט 3 שנים מאז הקודם.

severino

New member
הקרמריה..בהחלט הקרמריה

funivia שנמצאת ב piazza cavour

אבל טעיתי, זו לא הג'לטריה שחלמתי עליה. בחלום קראתי לה כך
זו באמת טובה (הקרמריה של הרכבל, בתרגום). ופיאצה קאבור מקסימה, וגם הרחבה שממול מעבר לכביש, שמובילה בדרך צדדית לויה דה מוזאי, עם הברים והמסעדות, שם כל היפות והיפים בסוף שבוע בערב.
לא.

לא חלמתי עליה.

אלא על הסורבטריה, שהיא מקום הרבה יותר ותיק ויש הנשבעים שהיא הכי טובה בעיר. (Via Castiglione 44b אני חושבת). היא גם מוכרת ממרחים: פיסטוק, אגוזים. הולכים הולכים הולכים בוויה קסטיליונה, קצת בחושך, מתחת לקשתות, מתחת לגשר שפתאום נמצא באמצע הרחוב. ובסוף מגיעים למקום מואר עם תור.

עליה חלמתי אבל קראתי לה בשם לא נכון בחלום.

severino

New member
דווקא ממנה פחות התלהבתי...אבל על ענייני טעם לא מתווכחים
בקרוב אהיה אצל da michelle בנפולי כדי לראות האם הוא באמת מדהים או פשוט סובל מדירוג יתר של אמריקאים שכל חייהם אכלו פיצה קפואה בקרטון.

כדי להיכנס לאווירה, כדאי לקרוא את השרשור המצורף
שילמד אותך בסוף משהו על "הפיצה הכי טובה" (רמז, אם לא יתחשק לך לקרוא עד הסוף: Tutino). זה ארוך אבל כדאי, בין השאר בגלל הסיפור על טוטינו ובזכות אחרים. ואם זו המלצה של מישהו שחוזר לעיר מדי שנה במשך 15 שנים (קשר משפחתי), אולי אפשר לסמוך עליה.
נאפולי ברשימה שלי. עוד לא הגיע הזמן אבל מתישהו בשנים הקרובות. מעולה לטיול חורף כנראה.
http://www.fodors.com/community/europe/a-few-days-in-naples-what-a-great-city.cfm

כל פודורס מלאה בחוויות. 3-4 ימים זה כלום לעיר הזאת, 5 גם כן קצר. בקיצור...באחד החורפים הבאים אני אתכנן על שבוע.

ובבולוניה, מבחינתי ג'אני הג'לטריה הכי טובה. אבל לא הסניף שיש מתחת לשני המגדלים אלא זה הראשון, השכונתי בוויה מונטגראפה 11, בערך מול פיאצה מאג'ורה, ברחוב צדדי. עדיין מנוהל על ידי הדור הוותיק.

severino

New member
תודה על ההמלצה, בהחלט אקרא
לדעתי בסופו של דבר אגיע למסקנה שהבחירה בפיצרייה הכי טובה בנפולי שקולה לבחירה בפלאפל/חומוס הכי טוב מנקודת מבט של תיירים שמגיעים לארץ...הכל טוב,אותנטי,וטעים.

זהו, זה לא כזה משנה. מה שכן חשוב לדעתי, זה להנות עד המקסימום
מהמטבח המקומי. התפריטים במסעדות שם יהיו שונים מאלה בבולוניה, ששונים מאלה שבטורינו ומאלה שבריביירה.

אז בנאפולי זה בטח שמן זית, עגבניות, מוצרלה כמובן, אולי אנשובי ושאר דגים, ירקות ופירות שאנחנו מכירים מכאן. שווה לחקור את זה ולקרוא המלצות. יתרון גדול לעיר הזאת, שהיא עיר חיה בזכות עצמה ולא משועבדת לתיירות. ממש מרתקת אותי. נראה כמה זמן יקח לי להגיע אליה...אני עדיין משועבדת לאזור הצפון.

למעלה