15 יום באירלנד

Sinophile

New member
15 יום באירלנד

שלום לחברי הפורום,
אני ומשפחתי החלטנו לסוע לאירלנד לטיול של 15 יום.
רכשנו כבר טיסות לדבלין באוגוסט.
אנחנו הורים וארבעה ילדים גדולים (גילאי 12-16).
נשמח לכל טיפ שיש לכם לגבי מסלול ומקומות לינה.

תודה

Faria

New member
איזה כיף

שתי הצעות למסלול (בשתיהן כמובן שאפשר להפוך את הסדר, לסיים בדאבלין במקום להתחיל וכו):
1 - טיול עם דגש על דרום האי:
3-4 לילות בדאבלין (עם יום אחד להרי וויקלו)
2 לילות בקילקני - לטייל באזור, טירת קאשל, אולי לקפוץ לווטרפורד וכו
2 לילות בקורק - עיר מאד נחמדה לטייל חצי יום, לקפוץ גם לקינסייל הסמוכה והחביבה
3 לילות בקלארני - יום אחד לטבעת קרי, יום אחד לאזור דינגל
3 לילות בגאלוויי - לטייל באזור קונמארה, החוף של מחוז קלייר (עם צוקי מוהר כמובן), וגם העיר עצמה מאד נחמדה מבחינת חיי לילה
(כן, יודע שיוצא 13-14 לילות, אפשר לקרוא ולהתאים לאיפה לתקוע עוד יום)
&nbsp
2 - קצת יותר אינטנסיבית מבחינת נסיעות ולעבור בצפון:
3-4 לילות בדאבלין
3 לילות בבלפסט, עיר מאד יפה, אם היסטוריה מעניינת אותכם אז יש המון לעשות (טיול ב"מונית שחורה" שזה סיור מודרך עם הסברים על המאבקים בין הקתולים לפרוטסטנטים, ציורי הקיר המרהיבים וכו), משם כמובן גם יום אחד לצאת צפונה לאורך החוף לGiant's Causeway היפה, פארק גלנאריף, ואם זה מעניין אותכם - סיור במזקקת בושמילס לטעום קצת וויסקי
2 לילות בדונגל - להגיע לסליב ליג (צוקים מאד יפים לאורך החוף) וגלנקלומקיל.
3 לילות בגולוויי
3 לילות בקלארני
&nbsp
באופן אישי, מבחינת דברים לראות ולחוות מעדיף את אופציה 2, אבל אולי זה בגלל שפעם אחרונה שלי באי היתה בצפון ודי התאהבתי בו. מבחינת טיול קצת יותר רגוע עם פחות נסיעות עדיף אופציה 1.
&nbsp
&nbsp

Sinophile

New member
וואו, תודה על ההשקעה!

אנחנו בהחלט חובבים הסטוריה ולכן רוצים לשלב בטיול בין הסטוריה, תרבות ונופים.

מצאתי ברשת מסלולים (גם בעברית וגם באנגלית) עם קצב הרבה יותר מהיר ממה שהצעת ואני תוהה אם הם ישימים...
מצד אחד, אנחנו והילדים מורגלים בנסיעות ואוהבים קצב מהיר יחסית. אבל במסלולים האמורים אולי הקצב עלול לפגום בהנאה...?

http://www.tourireland.com/selfdrivetours/?category=4&tour=31&tab=itinerary

http://www.ofek-olami.co.il/rec/149-אירלנד-הצעה-למסלול-16-יום

Faria

New member
אין על מה

אוהב לטייל באירלנד ובגלל שלא הייתי שם הרבה זמן גם אוהב לחשוב על טיולים באירלנד.
&nbsp
לגבי שני המסלולים שהבאת פה, הראשון לא נפתח לי (בעיה בעבודה עם כל מני לינקים מתפוז לא נפתחים לי)
השני לדעתי מאד דומה למסלול השני אותו הצעתי. גם הם מציעים 6 ימים באזור קילארני-גולוויי, 4 ימים באזור דאבלין (כולל היום הראשון עם וויקלו) הם מציעים טיפה פחות צפון, ובמקום זה עוד יומיים בדרום. סה"כ זה אחלה בסיס לטיול.
שווה שפשוט תקנו איזה ספר טיולים או תחפשו באינטרנט ותחליטו בדיוק. אבל זה נראה לי אחלה בסיס (הטיול 16 יום הזה שהם מציעים) היות שאין לכם בעיה עם נסיעות.

Sinophile

New member
תודה!

אגב, נראה לי שאזמין מקומות לינה מראש. בכל אופן, אנחנו משפחה של 6 נפשות...

למעלה