פריז ולונדון באוגוסט

פריז ולונדון באוגוסט

שלום,

אנחנו זוג צעיר עם ילדה קטנה שתהיה בת שלוש בקיץ.
חשבנו על 10 ימים באירופה - 5 ימים בפריז ולאחר מכן 5 ימים בלונדון.
האם זה מתווה הגיוני למשפחה בהרכב כזה ?

בנוסף, זו פעם ראשונה שאנחנו טסים איתה - מה קורה עם ילדה קטנה כזו בטיסות ? אני מבין שמעל גיל שנתיים כר צריך לשלם כרטיס במחיר מלא, אבל האם יש סידור של כסא מיוחד וכו' ?

תודה לכל עיצה, גם בנוגע לטיול עצמו, גם בנוגע לטיסה עם הילדה וגם באופן כללי.

לאונידס

Active member
לדעתי הקצבת הזמן צריכה להיות בהתאם לאטרקציות שתרצו לראות

ולא הקצבת האטרקציות לפי זמן שרירותי שהחלטתם עליו מראש.
יכול להיות שתגלו שממש לא הגיוני לשרוף יום על העברות בין 2 ערים כשאתם יכולים להנות באותה עיר.
בקיצור תבדקו מה אתם רוצים לעשות בפריס, מה ברומא, יכול להיות שלא יהיה כדאי לעבור מעיר לעיר, יכול להיות שחלוקה 6:4 תהיה מתאימה יותר, יכול להיות שיהיה כדאי יותר דווקא להתחיל בלונדון ולסיים בפריס וכו'.
&nbsp
חברת התעופה לא מספקת כסא מיוחד לפעוטות, יש אופציה להעלאת כיסא בטיחות של רכב למטוס אבל אם אתם עושים טיול עירוני אולי לא תיה לכם סיבה לקחת אתכם כסא כזה.
&nbsp
כשתהיו יותר ממוקדים יהיה אפשר לעזור יותר.

אני חושבת שכן, זו נראית לי חלוקה טובה אם רוצים לראות גם וגם

חשוב לקנות את הכרטיס לרכבת היורוסטאר מוקדם. קראו כאן כמה זמן מראש:
http://www.seat61.com/international-trains/trains-from-Paris.htm#Paris-London
למעשה נראה שאם התוכנית קבועה מראש כבר, כדאי להתחיל לחשוב על כרטיסים כי המכירה מתחילה 180 יום מראש. הכרטיסים הזולים נמכרים קודם ומחירם עולה ככל שעובר הזמן.

אישית פריז לי היא יעד הרבה פחות מלחיץ ורועש מלונדון, אני הייתי שוקלת להפוך את הסדר. ואם כך, לקרוא כאן על הרכבת בכיוון ההפוך:
http://www.seat61.com/London-to-Paris-by-train.htm

בפריז מסעדות רבות תהיינה בחופש באוגוסט, לא כל החודש אבל רובו, כמובן לא כולן אבל צריך להיערך כך מראש. בפריז באוגוסט גם מחירי הלינה יורדים באופן מסורתי, אז זה אלמנט חיובי.

תודה על התשובות

שאלה נוספת:

אם תכנון הימים הנוכחי שלנו מסתדר כך שנופל לנו סופ"ש שלם בכל אחת מהערים - זה דבר חיובי או שלילי ? שלילי במובן של כמו שסופ"ש בארץ זה לא זמן לטיול עירוני כי הכל סגור...

לאונידס

Active member
במדינות נורמליות יש שירות לאזרח ביום החופשי שלו

לכן ביום ראשון מקומות העניין לתייר כמו מוזיאונים פתוחים,
היום הכי שמח בשווקים, חלק מהשווקים נפתחים ביום א' ובימי חול הפתיחה מצומצמת או בכלל אין כזו.
&nbsp
אם אתם מחפשים שופינג חלק מהחנויות יהיו סגורות ביום ראשון או יעבדו שעות מצומצמות, יכול להיות שחלק מתחנות הרכבת התחתית יהיו סגורות ביום ראשון בגלל עבודות.
&nbsp
ביום שני יכול להיות שחלק מהמוזיאונים יהיו סגורים, מגיע יום חופשה לאלו שעבדו ביום א'.
&nbsp
שימו לב לעומסים, סביר שאטרקציות תיירותיות יהיו עמוסות יותר בסופי שבוע.

בשבילי סוף שבוע הוא הזמן הכי טוב בעיר אירופית גדולה

יש חנויות סגורות, חלקן, אבל כל השאר עובד. אבל הייתי גם בערים איטלקיות שבהם חנויות סגורות ואני ממליצה שלא לפחד מהשקט. או ש"לא יהיה מה לעשות". תמיד יש. מספיק ללכת ברחוב ויש, לחקור סביבות לא מוכרות.

אבל ספציפית פריז, רוב החנויות והמסעדות סגורות (אולי יש יותר חנויות פתוחות באזורים התיירותיים ביותר, שאני נוטה להימנע מהם), כל המוזיאונים פתוחים, יש פחות תנועה, שקט, המקומיים גם מתחילים את היום מאוחר יותר ממני אז אני נהנית ללכת ברחוב גם ב-8 בבוקר ולהיות כמעט לבד. האמת היא שגם תל אביב הכי טובה בשקט של סוף השבוע. אפשר לנשום סוף סוף...

נכון, לאונידס הזכיר לי: שווקים. בפריז זה ה-יום לשוק, ראשון

שוק בסטיליה פעיל ביום ראשון, הוא ענק. ממש ליד המונומנט והכיכר. שוק בלנקי, Blanqui גם כן, אהוב עלי במיוחד.
בשבת יש כמה שווקים פעילים: Wilson ברובע ה-16, Vincennes בקצה ה-12, ועוד ועוד. צריך קצת להתעניין כדי לדעת איזה פתוח מתי אבל זו לא בעיה.

הניסיון שלי הוא ששוקי אוכל שכאלה גדולים יותר בסוף השבוע. זה ממש ממש כיף להסתובב בהם.

למעלה