חופשה עם נופים בתקציב דל

nb666

New member
חופשה עם נופים בתקציב דל

אנחנו זוג בני 30+ מעונינים לצאת לחופשה ל 4-5 לילות תחילת חודש מאי, מחפשים משהו שנוכל לשלב נופים, רצוי ירוק, הרים, אגמים, התקציב דל יחסית עד 2,000$ ואנחנו מעדיפים בתי מלון ברמה סבירה (3 כוכבים) לא פוסל גם דירות.
חשבתי על טיול כוכב בבוקרשט ומשם לטיולים.
השאלה העיקרית היא איזה אפשרויות יש שיכולות להתאים למסגרת התקציב אם לוקחים בחשבון שצריך לשכור רכב, או שאולי יש מקומות שמהם ניתן לטייל באמצעות תחבורה ציבורים או טיולי יום לא יקרים?

dudi4321

Member
קפריסין

יוון
התחבורה הציבורית לא משהו אבל היתר זול.
יוצא לי לשבוע בסביבות 1000 ש"ח לא כולל אוכל ודלק שאדע רק אחרי.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4922853,00.html
טיסות עם ryanair ודירה דרך BOOKING ואשכיר רכב כנראה Dolar או מה שיצא זול.
נופים, יש הרי טרודוס. חופים אין מקום ללא חוף. אגמים... לא מכיר אבל יש אגם מלח ליד לרנקה. יש גם המון ארכאולוגיה ומוזאונים.
ואגב מסעדה ביוונית זה טאברנה
ויין מקומי זה אוּזוּ.

מה נקרא איך -

קיוסק - מוכר כל מיני משקאות קלים,חטיפים ומיני פריטים אחרים כמו צעצועים ארנקים וכדומה.
קפניו - בית קפה , מגיש קפה ומשמש כמקום מפגש
אוזריה - בית קפה שמגיש גם משקאות חריפים ומזטים
טברנה - מזנון בו מגישים ארוחות, היום קוראים לכל המסעדות המשרתות תיירים בשם הלא נכון מכיוון שזה נראה יותר אוטנטי לתיירים.
אסטורטוריה - מסעדה כמו שצריכה להיראות מסעדה. גם היום יש עדיין כאלו שנקראות כך שחשוב להן לשדר יוקרה ולא פופוליזם. מבקרים בהן בעיקר מקומיים.

במקרים רבים מאוד כדי לקדם את התיירות והפרנסה, מוכנים היוונים לעוות שמות כדי לזכות ביותר מבקרים, כמו שמות המסעדות כמו שמות אתרים .
למשל לאי המצורעים קאלידו קוראים ספינלונגה כי זה מצלצל יותר מענין אצל התיירים, כמו האגדה על שבירת הצלחות שהיא שקר גס וכל זה מכיוון שאיזה במאי החליט באיזה סרט על יוון שלשבור צלחות זה נראה פראי ומתאים לסרט שלו, ומאז כולם חושבים שזה מנהג ביוון...

אודרי11

New member
קפריסין זה לא יוון

ואוזו זה לא יין..

תחבורה ציבורית שלא נדע מהצרות...וקפריסין בעונת התיירות לא כל כך זולה..

dudi4321

Member

לא דייקתי רק הכיוון פחות או יותר. ההדגשה שיש דילים זולים. התכוונתי למשקה מקומי ביוון חריף.
אגב, הכנתי יין מענבי יין קברנה ומרלו עם שמרים ומכיר היטב הנושא.

oren1947

New member
יין קפריסין..זהו יין הקומנדריה המפורסם

ומבשלת השיכר הקפריסאית נקראת KEO
והמלצה ממני על שתיית יין אפרודיטה זהו יין לבן עם מאכלי ים ותהיו בעננים!
ובסיומה של הארוחה תתכסדו בכוסית קטנטנה של משקה הזיוניה.
ועוד רבות יסופר על המשקאות אותם תוכלו ללגום בקפריסין האי.

oren1947

New member
ההיסטוריה החריפה שלי..

ההיסטוריה החריפה שלי..

אינני מהשתיינים כלל וכלל אבל בהחלט אוהב לתת דרור
לייצרי וללגום מידי פעם את המשקאות החריפים הללו על כל טעמיהם וגווניהם השונים.
הבקבוקים הראשונים של המשקאות החריפים שכנו להם אצלנו בבית[בצריף]בנשר.
ארון מרושת שקראו לו פעם 'ארון אוויר' ניצב במטבחון הקטן הכיל את צלחות האוכל ויתר כלי המטבח ולמטה במדף עמדו ניצבים בקבוקי הליקר הזהוב עם כיתוביות משונות,וכנראה שאבא שלי אהב לעתים ללגום גם הוא מהנוזלים החריפים הללו.
בכל אופן אלו היו בקבוקי המשקה החריף הראשונים שהכרתי ולא העזתי לטעום!
לימים..בבגרותי התנדבתי לשרת ביחידת הצוללות ושם כמידי שבוע היינו מקבלים 'מנות צוללן' שנלקחו כדוגמת המסורת הימית הבריטית.היו אלו חפיסות כחולות קטנות של שוקולד 'ליבר' מריר ובקבוק של משקה חריף הנקרא 'ברנדי מדיצינל'.או 'אקסטרא פיין' כבר אינני זוכר בדיוק.
השוקולד היה טעים לנו אז ואת המשקה הזהוב מבקבוק הברנדי ירקנו בהתחלה מגועל עד שהורגלנו מעט לקחת לגימה אחת קטנה אל גרוננו כדוגמת וותיקי היחידה.
כזוג צעיר..שימש אז השטוק 84 במסיבות,אולי לא בתדירות שתיינית מובהקת אבל מידי פעם לקחנו 'שלוק חריף וצורב פנימה אל גרוננו.
שנים חולפות..שנים עוברות וכבר הכרנו כל מיני משקאות חריפים כאלה ואחרים.
יום חתונתי באותו ערב קייצי נסתיים בלגימות מיותרות עם כל חבורת הילדות שלי מנשר ב'חוף הכרמל' שם בילינו לאחר ליל החתונה ואני הקאתי את בני מעיי ובעצם הרגשתי 'גמור' וחולה לאחר כל השתייה באותו הערב המשמח.
לימים טיילנו בקפריסין האי השכן וכאן הכרתי את המשקה החריף שלאחר הארוחה הנקרא 'זיווניה'.
נהוג ללגום ממנו למרות חריפותו הרבה אחרי ארוחות ה'מזה',מגישים ממנו בכוסיות קטנטנות כדוגמת אצבעוני של תופרות,והופ..ובחריפות רבה פנימה אל הגרון.ובמסעדה המשפחתית הנהדרת שליד המלון המהודר בשמו 'גריישן פארק' שבכביש אייה נאפה\פרוטאראס מזרחה כאן אכלנו ארוחות נהדרות ולגמנו מהחריף החריף הזה הבהיר בצלילותו.
בפעם השנייה שטיילתי בקפריסין..
אני וחבריי גולשים ברכב השכור בכביש הררי ונהדר מהמפנה המערבי של הרי הטרודוס לעבר הכביש החופי לימסול-פאפוס,
מימין אני מבחין באחד מדוכני הדרכים האלה הנפוצים כל כך באי הזה.
תפוזים לימונים ויתר מפירות העונה נמכרים שם לרוב.
ממתקים מקומיים יינות מעשה בית מזכרות ועוד ועוד.
אנחנו עוצרים ובוחנים מהסחורה המונחת על הארגזים,משמאל בצד אני מבחין בבקבוקים ללא תוית ואני שואל לתכולתם את המוכר הזקן שם.
הוא מחייך אלי חיוך בלי שיניים וכולו זחוח כשהוא אומר לי 'זיווניה'.
אני הרי כבר מכיר את הטעם ויודע שזה המשקה הכי הכי חריף שטעמתי מעודי ואני אוטוטו מוציא את מעותיי וההוא כבר אורז לי בקבוק אחד בנייר עיתון,לא לפני שהוא מוזג ויוצק לי ממנו בכוס מלוכלכת קטנה את ה'דלק מטוסים' הזה..
אני לוקח ב'שלוק' אחד את אותו משקה והווווווו.....חשיכה נופלת עלי,כל בני המשפחה עוברים לנגד עיניי,הזקן ממצמץ בעיניו ומחייך ואני..מעורפל ואיני יודע לאן לפנות,חבר מרגיש משהו ואוחז בידי שלא אסתחרר לצדדים.שכחתי מהרכב השכור,שכחתי היכן אני נמצא ואפילו התחלתי למלמל מילים אחרונות לפני שאלך לבקר את ה'ריבויינה של עויילם'.
אשתי מצד אחד וחבריי ממולי ואני כולי נטוע במקומי מאותה לגימת 'מוות' של משקה האלים הזה ה'זיווניה'.
חלפו דקות ארוכות עד שפג טעמו ויכולתי להיכנס לרכב ולהמשיך בטיול.
שוב חולפות שנים..ובטיול זוגי שלי ושל אשתי לאי השושנים רודוס התוודעתי אל השתייה החריפה היוונית המסורתית הנקראת 'אוזו' ומאז הבקבוק ההוא נמצא תדיר על השולחן אצלי כהרגל ואני לאחר ארוחת הערב לוקח כוסית קטנה ולוגם להנאתי.המלאי מתחדש כל העת אצל חנויות המשקאות בסביבה וכמובן ב'דיוטי פרי' בדרך לחו'ל.
החברים גם הם כבר מכירים את נוהגי זה ואני מכבדם לעתים במשקה הזה.
ובאותו מקום נופי נהדר שבהרי האי אני מגלה את אחד מהיקבים הנהדרים של המשקאות החריפים ובקבוקי האוזו המצויינים שקניתי לי שם.הכפר נקרא בשמו 'אמבונה' ובכפר על ידו באותו כביש ישנה עיירת ציורית נוספת בשמה 'סיאנה' וכאן נמכר משקה מקומי הנקרא בשמו 'סומה' הוא הוא אחיו התאום של ה'זיווניה' הקפריסאית הן בניחוח והן בחריפות.
זהו..זה כל הסיפור,ולמה נזכרתי כעת לכתוב את רשמיי אלו?
אצל היאכטה של החבר הטוב שלי מונחים במגירת השולחן בספינה אחדים מהמשקאות האלה ובארוחות הבוקר שלנו שם אנחנו נוהגים לטעום גם מהם וכנראה שהבוקר טעמתי[יותר מידי] ונהנייתי ונזכרתי בכל ההיסטוריה החריפה שלי!

אוגוסט 2010

לא אני

אצלנו במשפחה שתו או "שפריץ" (ורמוט עם סודה) או "צויק'ה" (משקה רומני).

אותי זה לא משך אף פעם, מכיוון בעיקר כשראיתי אנשים שלא כמוך משתכרים ונראים רע מאוד, למרות שהם יודעים שהם לא יודעים לשתות.

אני מעולם לא שתיתי משקאות משכרים, או מים או תה.

אמנם כאשר אירחתי קבוצות מיחידות משטרה מכל העולם, החזקתי עבורם בקבוק יין "קיוי"תוצרת עמיעד ובהשקת הכוסיות אצלי לא היו יותר מכמה טיפות, שלא ייעלבו.

מאז אני חוקר את כרתים, (זו השנה ה-28...) "אוזו" לא מצא חן בעיני וגם לא ה-"ראקי" הכרתי שיש לו ריח של עראק רק שהם לא עשויים מאניס אלא מענבים.
מה שכן, מצאה חן בעיני הבירה "מיתוס" ואני נוהג שם כיוון שהימים חמים לשתות כחצי ליטר בירה קרה (בקבוק) אבל רק בארוחת צהרים.

מה שמצחיק אותי תמיד , זה לראות אנשים שותים משקה משכר ומעוותים את הפנים כאילו זה היה משהו המגעיל ביותר, וממשיכים לשתות.....

dudi4321

Member
ניסיתי לכתוב "קפריסין, יוון"

התכוונתי לשתי מדינות שונות.
ובהמשך שקעתי לפרט רק על קפריסין.
אז יחסית גם יוון זולה.

forglemmigej

New member
אולי סלובניה

טרם הספיקותי אבל שמעתי שזה מקום יפה וזול וגם יש שם פראו נשיא עכשו בתור דוגמא מייצגת ליופי

חברים שלי חזרו עכשיו מירח דבש באלבניה ומקדוניה

לא יודעת סכומים אבל אמרו שזול מאד, יפהפה, וטעים טעים טעים. שכרו רכב ונסעו להם בהרים. נהנו ממש.

RoyceGracie

New member
2000$ זה המון ! אנחנו בשנת 2016

טוסו ב RYANAIR או WIZZAIR לאחד מהיעדים הבאים:
1) קרקוב
2) בודפשט
3) ברטיסלבה (סלובקיה)
4) וילנה
5) פראג
6) בוקרשט
7) יאש

יש עוד מלא יעדים זולים שם
אני ממליץ בחום על טיסה לקרקוב ומשם ליסוע באוטובוס לאזור בדרום פולין שנקרא "זקופנה" - מקום קסום וכפרי וירוק, ממש מדהים שם.

בית מלון תסגרו דרך BOOKING.COM

אם הטיול כולו עולה לכם יותר מ 3500 ש"ח לשניכם אני אהיה מופתע

nb666

New member
הסכום מבחינתי כולל רכב אוכל וקניות

זאת הכוונה, האם זקופנה אפשר לנסוע לשם בתחבורה ציבורית? (ההורים שלי היו בטיול מאורגן)

RoyceGracie

New member
כמובן, יש אוטובוסים כל חצי שעה מתחנה מרכזית בקרקוב

נסיעה יפה של שעתיים דרך ההרים וזה עולה איזה 15 שקל

בזקופנה ממש יפה, גם שיש כפרים באזור שהם נהדרים ואם אתם אוהבים סקי או מרחצאות של מיים רותחים באמצע השלג - גם לא חסר. אני ממליץ בחום על אתר בשם "ביאנקה" שהוא מדהים, אפשר להתנסות גם בסקי שזה כיף ממש

יש הרבה בתי מלון בזקופנה וממה שאני רואה פה הם לא יקרים בכלל

גם שהמסעדות שם ממש שוות, מסעדות עץ כאלו שיושבים על בול עץ בזמן שלהקה פולנית מסורתית מנגנת בכלים קלאסיים. אוכל טוב ומעניין שאין בארץ.

ראה בתי מלון:
http://www.booking.com/searchresult...&group_adults=2&group_children=0&track_sssu=1

למעלה