שאלת פתיחה כללית לגבי צפון איטליה בקיץ

שאלת פתיחה כללית לגבי צפון איטליה בקיץ שלא כהרגלי, פברואר כבר במחציתו וחופשת הקיץ המשפחתית שלנו עדיין לא מתוכננת!
לשם השוואה, בינואר לפני שנה כבר היו לנו כרטיסי טיסה, הזמנות למקומות לינה וכמובן תכנון כללי לטיול המשפחתי באוגוסט באוסטריה..
השנה דשדשנו (מסיבות שונות ומשונות) ועכשיו נפל הפור - בלחץ הילדים - על צפון איטליה.
התחלתי לקרוא ורוצה מאוד להתחיל לרוץ קדימה עם הזמנות (בעיקר מדאיגים אותי מקומות לינה בגלל הדרישות המסוימות שלנו), ולכן הייתי רוצה בבקשה להתייעץ באופן כללי לגבי חלוקת זמנים הגיונית. כן, ברור לי שזה אינדיבידואלי וכו', ובכל זאת אשמח לשמוע חוות דעת.
בגדול עלינו: זוג הורים, 2 בנים (12 ו-8 ), שבועיים כאמור בצפון איטליה. חלוקת זמן בין סביבות אגם מג'ורה, סביבות אגם גארדה (כמובן גארדלנד) ואזור הדולומיטים. האם פשוט לחלק שווה בשווה את הזמן בין 3 האזורים? (כלומר 4-5 ימים לכל אזור). האם יש אזור אחד שלדעתכם שווה להקדיש לו יותר או פחות מאחרים? כל תובנה (כללית) תסייע בשלב זה להתחיל להריץ עניינים.
תודה!

michal@gal

Active member
מנהל
מתי אתם רוצים לנסוע?
כי איזור אגם גארדה בסביבות אוגוסט זה פקק אחד גדול.
גם האיטלקים בחופש וצפוף, צפוף, צפוף.

לצערי אנחנו נאלצים לנסוע באוגוסט...
יש עדיפות לשבועיים
הראשונים מול האחרונים של החודש?
לוותר טוטאלית על אגם גארדה (חוץ מנניח יום בגארדלנד) ולהתרכז באזורים אחרים?
די מבאס שזה המצב אבל זה המצב.

דניאלה1311

Active member
מנהל
עדיפות לסוף אוגוסט
בגארדה בסוף אוגוסט סביר להניח שמתקרר קצת.
הדולומיטים, לדעתי מספיק יומיים אלא אם אתם רוצים ללכת לטייל על הפסגות (היכן שאפשר) אז נניח שלושה אבל זה בהחלט, לאלו שלא מיטיבי לכת, ממצה את ההילייטס.

44myProject

New member
ממש לא מספיק יומיים לדולומיטים - חבל לטרוח לנסוע עד לשם
לפחות מ-3 לילות.

דניאלה1311

Active member
מנהל
לדעתך
חבל לטרוח? לדעתך, לא מספיק שני לילות צריך שלושה? לדעתך.
דעתי שונה. יש כאלו שנוסעים ללילה, יש לשניים ויש לשבועיים. כל אחת ואחד חופשיים להחליט מה מספיק להם, לדעתם בלבד.

44myProject

New member
לדעתי ועפ"י נסיוני. הנסיעות בדולומיטים הן מפותלות ומפרכות.
ועד שרק מגיעים מאזור גארדה לתוככי איזה ואל בדולומיטים (ולא - טרנטו או בולצאנו לא נחשב דולומיטים) זה לפחות חצי יום. אז להגיע לדולומיטים ליום אחד נטו ולחזור זה רק בכדי לסמן וי ולהגיד שהיינו.
אם יש רק יומיים - חבל להתרוצץ בהם בנסיעות הלוך וחזור מגארדה לצפון ועדיף לטייל בהם באזור יותר קרוב ונגיש באזור האגמים.

44myProject

New member
יש את הספר שכל המשפחות הישראליות מטיילות איתו -
ייתן לך רפרנס באיזה אתרים כדאי להשקיע וכמה זמן.

יש לי, קראתי. ובכל זאת מבקשת גם את יחס הפורום

בעיקר כי ההתייחסות שלה בספר הספציפי הזה (אולי כי זו עדיין מהדורה מ2013 ואין לה חידוש) היא לקטנים יותר. בהשוואה לשאר הספרים בסדרה (ונסענו עם כולם...), יש בספר הזה המון התייחסות ל"כן עגלה/לא עגלה", "כן מנשא/לא מנשא", "כן מתאים לקטנטנים/לא מתאים לקטנטנים". הכול טוב ויפה, אבל שלי מזמן לא קטנטנים.

44myProject

New member
גם הילדים שלי כבר לא קטנטנים והספר סייע לי רבות בלהתפקס
פחות או יותר על מה שיתאים ויעניין גם אותם וגם אותנו המבוגרים.
רק לקחת בחשבון שבמציאות מספיקים ביום טיול פחות ממה שכתוב שם.

בוודאי, אין בינינו ויכוח. הספר כבר ברשותנו
יש לנו ניסיון
רב ומוצלח מאוד עם הסדרה ואני ממליצה עליה בקביעות לכולם.

Nרב

New member
היינו בסוף אוגוסט לא היה לנו צפוף מי יודע מה
הכל תלוי לאן מחליטים לנסוע
אנחנו עשינו רק נסיעה אחת ארוכה מדרום האגם לצפונו ועשינו זאת בדרך המהירה (בכביש אגרה) שממש לא היה עמוס. דרך הנוף היא העמוסה, אבל לא כל יום נוסעים... בילינו יום אחד בגארדהלנד, יום אחד בסרמיונה, יום אחד נסענו לפארק החבלים - הכל היו נסיעות קצרות ונסבלות לגמרי
בין לבין בילינו די הרבה בכפר הנופש עצמו והילדים נהנו מאד

44myProject

New member
תלוי היכן נמצא מרכז "כוכב" הטיול שלכם.
אנחנו היינו שבוע בגראדה + 4 ימים דולומיטים ולכן הטיסות שלנו היו עד לורונה (דרך רומא) - וזה התברר כנכון ומוצדק.

אני חושבת לעבור בין 2 מקומות לינה (אולי 3). השאלה באמת
איפה נתחיל ואיפה נסיים. בספר היא כותבת שסוכנויות הרכב בוורונה נסגרת בערבים/לילות. האם זה גם הניסיון שלכם?

44myProject

New member
לקחנו והחזרנו את הרכב בצהריים אז אני לא יודע.
מן הסתם לא בעיה לברר את שעות הפתיחה של סוכנויות הרכב בשדה התעופה של ורונה.

למעלה