שתי שאלות לגבי נתב"ג:

le774

New member
שתי שאלות לגבי נתב"ג:

קודם כל, האם יש תשלום כלשהו שעליי לשלם בשדה התעופה? אני יודעת בעקרון שהמיסים כלולים בכרטיס אבל אני רוצה לוודא, אם יש משהו שמשלמים בנתב"ג או בשדות באירופה?
שנית, אומנם זה קצת מאוחר, לי יש פספורט ובו תמונה מלפני 10 שנים אולי שהייתי בת 16, בעקרון שום דבר לא השתנה, רציתי ללכת לעשות דרכון חדש, אמרו לי אין צורך כולם, במשרד הפנים בהתכתבות איתם אמרו לי "אם בקר הגבול לא יוכל לזהות אותך צריך לחדש את הדרכון"
מאיפה אני יודעת אם יזהה? אף על פי ששוב, לא שיניתי כלום בפניי, אולי נראתי טיפה יותר ילדה, גיל 16 בכל זאת, שאלתי חברים אמרו דומה אבל אני עדיין חוששת.
מה אתם מציעים?
תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
מתי פג תוקפו של הדרכון?
המחיר עכשיו זול רק 195 ש"ח, השירות מהיר, תוך שבוע היה לי דרכון חדש בבית. אם יש לך עוד שנה נניח ואז את צריכה לחדש, הייתי במקומך מחדשת. אני יודעת שילדים שמוציאים להם דרכון כשהיו בני כמה חודשים עדיין יכולים לנסוע עם הדרכון גם אם הם נראים לחלוטין אחרת בגיל 4 או 5, שאז חייבים להחליף את הדרכון.

le774

New member
הוא עד 2019, יש לי פחות משבוע

לטיסה.
אני יודעת שזה כאילו בגדר של שאלה מיותרת, אבל אני רוצה להכין את עצמי. הלחיצו אותי פתאום.

דניאלה1311

Active member
מנהל
את יודעת שאנחנו לא משרד הפנים ולא משטרת הגבולות
על פניו לא נראה לי שתהיה בעיה בכלל.

le774

New member
אה אתם לא משרד הפנים? אם אין לך דרך יפה להגיב אפשר לא להגיב.

השאלה נשאלה מתוך ניסיון לקבל תשובה לפי הניסיון שלכם או ידע שיש לכם.
כשענית שילדים בני 4 נוסעים עם תמונות כשהיו תינוקות, זה משהו שלא ידעתי וזה כבר עזר. אז לא צריך להיות משרד הפנים בשביל לעזור בהכרח.
&nbsp

תומלול

New member
דניאלה הגיבה תגובה יפה ונכונה והתגובה שלך היא זו שלא נעימה

היא כתבה שאנחנו לא משרד הפנים, כדי שתביני שהם יכולים להחליט אחרת בשדה ואז תוכלי להאשים רק את עצמך.
עזרה לך עם תשובה והסבירה שוב שנראה שלא תהיה לך בעיה.
עדיף שתגידי פשוט תודה על זה שניסו לעזור לך למרות שהתשובה כאן לא יכולה להיות מוסמכת מכיוון שאנחנו לא משרד הפנים או משטרת הגבולות.

כבר יצא שטסתי עם דרכון בן 8

בלי שום בעיה.
אם באמת עוד אפשר לשייך בדמיון בינך ובין התמונה-לא צ"ל בעיה.
טוסי הפעם וכשתחזרי-תחדשי את הדרכון (כמו שכתבו לך-עכשיו, בחורף, זה יותר זול...)

לגבי תשלום בנתב"ג-קחי קצת כסף או כרטיס אשראי כדי לשתות קפה בדיוטי.
פעם, בשדות בחו"ל, היה צריך לקחת מטבעות כדי "לשכור" עגלה למזוודה, אבל היום המזוודות מאוד נוחות וכבר אין צורך "להעמיס" אותן על עגלה, ככה שגם הצורך במטבעות של מבטע מקומי התבטל.

YosMan1

New member
פשוט תבואי גם עם תעודת הזהות וככה אם תהיה בעיה (בארץ) אז תרא

תראי את תעודת הזהות וככה העניין יפתר.
אבל באמת שאני לא רואה מקום לדאגה.

בעברי עבדתי בנתב"ג

ונגיד את זה ככה - אלא אם עשית ניתוח אף או היה שינוי משמעותי מאוד במשקל שלך (מה שלרוב תואם יותר אנשים שעברו ניתוח קיצור קיבה, למשל), אין שום סיבה להוציא דרכון חדש עם תמונה חדשה - אני טסתי עם דרכון שהתמונה בו הייתה גם ישנה וגם עם צבע שיער שונה לגמרי ולא היו בעיות, לא בארץ ולא בחו"ל. אם את עדיין חוששת, קיבלת עצה טובה והיא להביא איתך תעודת זהות או רישיון נהיגה שיהוו אימות נוסף.

למעלה