המון טיסות לקפריסין - מי טס לשם בחורף?

אחד העם1

New member
המון טיסות לקפריסין - מי טס לשם בחורף?

שלום לכולם, את השאלה הבאה אני שואל נטו מסקרנות טהורה. הצצתי לסקייסקאנר וראיתי שיש עכשיו יותר מ 10 טיסות יומיות לקפריסין. זה הרבה יותר מכל יעד אחר בחו"ל. יש לכם השערה למה יש כ"כ טיסות לשם? מי טס בכל הטיסות האלה במיוחד עכשיו בחורף? שאלה קצת מצחיקה אני יודע אבל אני באמת נורא סקרן :)

yossialef

New member
למיטב ידעתי 4-7 טיסות לקפריסין תלוי ביום בשבוע

א. ישנן טיסות מחיפה לקפריסין לא רק מנתב"ג שיש לספור.
ב. בקפריסין (היוונית) ישנן 2 שדות תעופה רלבנטים : לרנקה ופאפוס.
ג. בקרוב יהיו יותר עם כניסת RYANAIR לטיסות אל פאפוס .

הטיסות מחיפה בחורף בתפוסה נמוכה.

ישנם מהמרים העוברים לבתי הקזינו בקפריסין הטורקית.
ישנן חתונות אזרחיות בקפריסין.
בטרודוס עושים סקי בחורף.
אנשי עסקים ותיירות חורף בקפריסין. כדאי ומשתלם לבדוק מחירים מול בתי מלון
באילת (דיל טיסה+מלון).
צופה בשנה הקרובה מלחמת דילים על קפריסין. נראה מה קורה אחרי יריד IMTM ..

תותח9

New member
השדה של לרנקה (שדה מצויין) משמש גם לטיסות המשך לאירופה

אולי זו הסיבה
בנוסף, יש מי שנוסע לסקי בקפריסין

dts

New member
המילה בזול וזול ודילים נשכחה

יעד ממש קרוב
זול בריבוע
קצת שמש חורפית,מלון עם כוכבים (לפעמים מפלאסטיק) והתאווה לחו"ל ולמעבר בדיוטי בעודף מ 1500 שקל בשלשה תשלומים עושה את העבודה.
החלופה של נופש דומה בישראל במחיר ממש דומה או יקר יותר- והכל 45 דקות טיסה מכאן מנצחת עם ניחוח של חו"ל.

פשוט מאוד

יש לנו נטייה לחשוב שכל הנוסעים זה אותו דבר. כולם נוסעים למטרת טיול, כולם נוסעים ל-X ימים ורוצים לראות את אותם דברים, כולם ישנים בבית מלון על הראמבלס/ראסל סקוור/אלכסנדרפלאץ.
זה לא נכון.
אנשים נוסעים מהרבה סיבות, וגם כשהם מטיילים לכל אחד יש רצונות שונים, תקציבים שונים ואילוצים שונים.

זה שאנשים עלו לטיסה לקפריסין לא אומר שהם נוסעים לקפריסין. חלקם עושים קונקשן לארץ אחרת.
שנית, זה לא אומר שהם ישראלים בכלל. למשל, יש טיסות בין עובדה ליעדים באירופה בחורף שיועדה בכלל לאירופאים שרוצים מזג אוויר נעים יותר (ואת המקומות העודפים משווקים לישראלים).
זה לא אומר שהם מטיילים. יש חברות ישראליות שפועלות מקפריסין (או לפחות כך היה בעבר) מטעמי רישוי/מיסוי ושאר עניינים, כך שיש נוסעים למטרות עסקים. יש גם שנוסעים בשל כורח, כמו היעדר שוויון זכויות בארץ המחייב אותם להתחתן בארץ זרה (וקפריסין הרי הכי נוחה לשם כך, אני מכירה 2 זוגות שנסעו החורף מסיבה זו). יצא לי גם לפגוש ישראלים שעברו לקפריסין בפנסיה מטעמי מחיה זולה יותר, ומעדיפים לבקר את המשפחה בארץ בחורף ולא בגועל השרב של יולי-אוגוסט.

אגב, למיטב ידיעתי אין 10 טיסות ביום מנתב"ג לקפריסין בחורף. גג 5 להערכתי, תלוי ביום.

eladgabso01

New member
הטיסה של ארקיע ללרנקה היא קונקשן לקטאר

כמעט כל מי שבטיסה עובר לטיסה לדוחא

( מה שפעם היה בעמן )

למעלה