תיק יד

le774

New member
תיק יד

אני רוצה לקחת איתי לטיול תיק למטוס...תיק מבד, אני יודעת מה המידות המותרות.
השאלה היא האם הם בודקים את זה לפי הגודל של התיק בתכולה מלא או שלא בהכרח? ז"א אם התיק בתכולה מלא עובר את המידות המותרות, אבל אני לא אמלא בכל מקום וכך אוכל לדחוס את התיק והלתאים עצמי למידות שלהן, זה בעייתי עבורם ועלולים לחייב אותי?

דניאלה1311

Active member
מנהל
מדיניות של חברות תעופה
אני לא חושבת שיש לנו את המידע הזה, זה כל כך תלוי בחברת התעופה ולפעמים רק בצוות שמאייש את הדלפקים ליד הגייט. אם התיק במידות הנכונות ובארץ אין מתקן שמודד את נפח וגודל התיק, אז סביר להניח שיסכימו שתעברי, ולא תהיה בעיה. בחו"ל אם יש לך קונקשן למשל, שם יכולה להווצר בעיה. אבל תקווי לטוב.

רזאי

New member
שקלו תיק יד בבריטיש?

מתי זה היה?
אני מעדיפה לטוס איתם דווקא בגלל שאף פעם לא שקלו לי את הטרולי. לפעמים אני קונה פריטים עדינים ששוקלים הרבה, ומעדיפה לקחת אותם איתי.
ממש התבאסתי עכשיו. במיוחד בגלל שאני עומדת לטוס איתם לארה"ב בפברואר, ותכננתי לקחת כמה דברים כבדים איתי.

YHS

New member
גם האנגלים הצוננים התעוררו, ובצדק

גם עובדי חברות התעופה טסים מידי פעם וגם הם מכירים את הטריק של להעמיס את תיק ה"יד". העמסה שפוגעת באופן ברור בבטיחות הטיסה, כי זה משקל לא מזוהה שנמצא במטוס. כל עוד שסטטיסטית לא נוצר הבדל רב בין הרצוי למצוי, בשל העובדה שחלק מהנוסעים אמנם עלו עם משקל גבוה, אבל רבים אחרים לא הגיעו לגבול, זה היה נסבל. היום, כשחברות התעופה מצמצמות את המשקל המותר במזוודה, הרבה נוסעים מוצאים פיתרון בהעמסת תיק היד. גם עומס גבוה על התאים העליונים וגם הגדלת משקל ההמראה בפועל של המטוס, מעבר לנתון שיודע צוות ההטסה ושלפיו מתכננים את ביצועי המטוס. בהחלט נושאים בטיחותיים.

רזאי

New member
אני אבדוק אם ההוראות של בריטיש

בנושא המטען השתנו, ברגע שיהיה לי זמן. אעדכן בקרוב.

לאונידס

Active member
יש מגוון גדול של מגבלות לתיק יד

easJet אומרים שאין מגבלה למשקל תיק היד
המגבלה היחידה שהנוסע יסתדר איתו לבד ולא יבקש מהצוות סיוע.
ובנוסף מותר שקית דיוטי פרי בגודל בינוני שגם היא לא נשקלת.
וגם הם בריטים (חוץ ממתי שהם שוויצרים...).
&nbsp
בלופטהנזה לנוסעים במעמד זהב מותר תיק שני - קטן יותר מהראשון אבל ללא הגבלת משקל של 10 ק"ג שבסדר לתיק הראשון.
ביונייטד מותר תיק שני לכולם.
בכל מיני חברות יש כל מיני מגבלות מ 6 ועד אינסוף ק"ג
&nbsp
אף אחד לא שוקל את הנוסעים למרות שיש זערוריות במשקל של פחות מ 50 ק"ג ואנשים גדולים שמשקלם פי 2 וגם פי 3 מאותן קטנטנות, שלא לדבר על ילדים.
&nbsp
כל הנתונים הנ"ל לא מסתדרים עם בטיחות טיסה בגלל משקל.

החתולית

New member
בבריטיש שקלו לי טרולי ב- 2011

בדרך מקנדה לישראל. אני לא זוכרת אם זה היה בלג של מונטריאל - לונדון או בלג של לונדון-נתב"ג.

רזאי

New member
כמה מוזר. טסתי איתם כבר עשרות פעמים

אחרי 2011, ולא שקלו טרולי אפילו פעם אחת.
בנתיים לא ידוע לי על משהו כבד שאצטרך לסחוב, מקווה שלא יהיו בעיות.

אודרי11

New member
בהחלט מוזר

בטיסות טרנסאטלנטיות..הם מאפשרים תיק יד בלי לשקול...הם מציינים שאפילו 23 קילו בתנאי שהנוסע יעמיס את התיק בעצמו לתא.
הם גם מעבירים כבודת יד למטען המטוס כשנגמר המטוס בתאים..ועושים את זה בלי טרוניות , במהירות וביעילות.

החתולית

New member
לכן ציינתי שאני לא זוכרת אם שקלו בלונדון או במונטריאל

בכל מקרה, זאת היתה מזוודת טרולי.
&nbsp
בפעם האחרונה שקלו לנו מזוודה בטיסת אל-על מהית'רו לנתב"ג בדצמבר האחרון.

רזאי

New member
בריטיש לא שינו את ההוראות בנוגע לתיקי היד.

בדקתי באתר, והנה מה שכתוב בנווגע לתיקי עליה למטוס-
1 handbag/laptop bag (max. 23kg / 51lb and up to 40 x 30 x 15cm / 16 x 12 x 6in)
plus
1 additional cabin bag (max. 23kg / 51lb and up to 56 x 45 x 25cm / 22 x 18 x 10in)

זה עניין של מזל

לכן אם רוצים לקחת יותר, עדיף פשוט לשלם. כל עוד יש הגבלה על פי חוקי חברת התעופה, לפעמים יכולים לבדוק אותך ולפעמים לא, תלוי במצב רוח הרגעי של האחראים.

le774

New member
שאלה נוספת לגבי שלג בהולנד

יש מקומות שקבוע יורד בהם מלא שלג בהולנד? אם כן, מה הם?
אם יורד בימים אלה

דניאלה1311

Active member
מנהל
הולנד, יחסית ארץ גדולה
כלומר מזג האוויר בצפון הולנד אינו דומה לדרומה.
מה יותר קל מאשר לפתוח את גוגל ולשאול Netherland weather
ואז להחליט אם לחפש מקום ספציפי. אף אחד מאתנו, למיטב הבנתי, לא מתגורר בהולנד ויוכל לתת לך תשובה מה קורה עכשיו בארץ כולה או בחלקה או מה היה בעבר. בטריפאדוויזר יש פורום הולנד שמחולק גם לאזורים או ערים, שווה לנסות לשאול שם.

le774

New member
ברור, כוונתי הייתה

שכמו שידוע כאן שכל שנה יורד שלג בחרמון, אז אולי מישהו כאן יודע על מקום ספציפי.
תודה על התשובה :) אני אנסה בהחלט את מה שהצעת

זו ארץ נמוכה אז לא יורד בה הרבה שלג מדי שנה

ואין כמעט גבעות, שלא לדבר על הרים. מה שכן, הטמפרטורה נמוכה ועלולה לרדת מתחת ל-0 בחודשים אלה. אז יכול להיות שלג. אבל ממגורים שם 4 שנים בעבר, זו לא תופעה שקורית לעיתים קרובות.

למעלה