חיוב מופרז על משיכת מזומן ממכשיר אוטומטי בחו"ל

Nadavb7

New member
חיוב מופרז על משיכת מזומן ממכשיר אוטומטי בחו"ל

לפני שלושה שבועות משכתי 1000 יורו במכשיר אוטומטי בסופרמרקט בגרמניה. בחשבון חויבתי ב 1248 דולר (כנראה לחצתי במכשיר בטעות על אופציית חיוב בדולר ולא ביורו) שהומרו לחיוב שקלי בחשבון של 4691 ש"ח + כ 183 ש"ח עמלת משיכה. המשמעות היא שחויבתי ב 13.3% יותר מהשער בו חויבתי בתשלומים רגילים בכרטיס אשראי שהיה אז 4.3 (המשמעות של 570 ש"ח יותר למשיכה הזו). אני שנים מושך מט"ח במכשירים האוטומטיים ואני מודע לעמלת משיכה של כ 3.9% אבל לא ברור איך 1000 יורו הומרו ל 1248 דולר כששער ההמרה יורו דולר היה אז 1.12. פניתי לחברת האשראי, שבהתחלה, דיי ניסו להתנער מהבקשה שלי לעשות בירור בטענה שמבחינתם קיבלו חיוב דולרי ואין להם דרך לבדוק כמה יורו משכתי (כמדומני שהמכשיר לא מאפשר למשוך יותר מ 1000 יורו). בהמשך שלחו לי תשובה שהמרת ביניים מיורו לדולר מחויבת בעמלה של 2.3%. מחיתי שוב שגם חיבור שתי העמלות (6.2%) אינן מגיעות ביחד לחיוב היתר של 13.3% שחויבתי. רק אז, לאחר שביקשו הצהרה שלי, הסכימו לשלוח ברור לחו"ל עם ציון שתשובה תתקבל עד 47 יום.

מעבר לחוסר הבהירות במקרה הספציפי כאן, להלן תובנות ליישום:
א. שנים אני יודע שתמיד עדיף שימוש בחו"ל בכרטיס אשראי על שימוש במזומן (שנמשך במכשיר אוטומטי בחו"ל).
ב. לשים לב, במשיכה במכשיר אוטומטי או כשנשאלים ע"י בית עסק אם לחייב בדולרים להגיב לכך בשלילה (כשנמצאים במדינה שאינה ארה"ב, כמובן).

אשמח להתייחסות בנושא, במה שנותן תחושה של עקיצה, וזה במדינה מסודרת כמו גרמניה.

בברכת נסיעות טובות

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני לא בטוחה שנוכל לתת לך תשובה בענין
עדיף להמתין לתשובה של חברת כרטיסי האשראי ורק אז לנקוט בפעולה כמו להתלונן בפני המפקח על הבנקים. משהו באמת לא מסתדר עם העמלה הענקית ובאתר של ויזה למשל, כתוב בפירוש כמה היא עמלת משיכה וכמה עמלת המרה, לכן הם חייבים לתת תשובה איך זה הגיע לאחוז כזה מופרז.

ANZ1

New member
זה המצב הקבוע תמיד לכולם

על השער היציג באותו הרגע, כל הלקוחות שלא דאגו מראש לסגור דברים מיוחדים עם חברת האשראי ישלמו
1. עמלת משיכה מהכספומט
2. הפרש המרה מהשער היציג לשער ההמרה בן היורו לדולרים
3. עמלת המרה לדולרים
4. הפרש המרה בן היציג הדולרי לשקלי
5. עמלת המרה לשקלים
ככה שילמת עד היום, אלא אם אתה מחזיק חשבון ביורו וביקשת מראש לחייב את כרטיס האשראי שלך ביורו, וקיבלת תנאים מיוחדים .

Nadavb7

New member
ממש לא כך, ולא סגרתי מראש כלום עם חברת האשראי

עד היום במשיכה ממכשיר אוטומטי (רק לפני חודשיים באירלנד) שילמתי רק עמלת משיכה מהכספומט.

xfwind

New member
באיזה כרטיס השתמשת?

ויזה מחוייב בדולרים ומאסטרקארד ביורו.

xfwind

New member

אספרסו2

New member
לא משכת בכספומט בבנק

המכשירים בבעלות חברה פרטית שמחייבת בעמלה גבוהה .

אספרסו2

New member
בביקור בארץ

גם אני משכתי כסף עם כרטיס גרמני מכספומט בקניון וחייבו אותי בעמלה גבוהה.

010754

New member
גבית עמלות מכרטיס אשראי

גם בארץ כאשר אתה מושך כסף בשופרסל מהקופאית או מכספון שלא שייך לבנק אתה נמשלם עמלה של 6 ש"ח

למעלה