תהליך טיסה לחו"ל בשדה

le774

New member
תהליך טיסה לחו"ל בשדה

טסתי רק פעם בחיים ואני טסה שוב, אומנם לא לבד ואפשר להסתדר, אבל כן הייתי רוצה לדעת מראש את השלבים שמגיעים לשדה. להיות קצת בעניינים לפני שמגיעה לשדה.
מה צריך לעשות? לאן לגשת?
תודה

Nרב

New member
מגיעים עם המזוודה ותיק יד והדרכון לבידוק הבטחוני ראשית

בד"כ אלעל - התור הימני באולם, חברות אחרות - התור השמאלי. עוברים את הבידוק, הולכים לדלפק הצ'ק אין שם מראים את הדרכון, מקבלים כרטיס עליה למטוס ושולחים את המזוודה. משם עוברים את האולם לבידוק בטוני נוסף של כבודת היד.
משם להחתמת הדרכון (אלא אם הוא ביומטרי ואז יש מכונות מיוחדות מצד ימין ללא החתמה) ומשם להליכה די ארוכה (כדאי להסתכל על תערוכת התמונות שמשמאל) לדיוטי פרי. שעה לפני הטיסה מתייצים בשער שרשום בכרטיס העליה למטוס, וזהו - טיסה נעימה!

le774

New member
אם יש לי רק כבודת יד זה מקצר בהרבה?

דבר נוסף
אני צריכה לחדש את התמונה בדרכון(הוא בתוקף)
וחברה מחדשת את הדרכון עצמו
אולי זו שאלה דבילית אבל לא לוקחת סיכונים, מה הסיכוי שמשהו בשם ישתנה?
אין סיכוי ככזה שהם משנים את האיות של השם נכון?
כי רוצה להזמין כרטיס היום ולסדר את ענייני הדרכון בשבוע הבא
&nbsp
המון תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
אל תזמין שום טיסה עד שאינך מקבל את הדרכון חזרה
משרד הפנים מפרסם שצריך להמתין 10 ימי עסקים, נניח שתקבל יותר מוקדם מה טוב אבל אם לא, מה יהיה עם הטיסה שהזמנת. אני יוצאת מתוך הנחה שאתה רוצה להזמין לימים הקרובים. אם טעיתי ואתה מזמין לעוד חודש חודשיים, אתה יכול בשקט להזמין. אגב, אני לא חושבת שצריך להחליף תמונה כל עוד הדרכון בתוקף.

le774

New member
הטיסה היא בסוף נובמבר

אין לי מה לדאוג מהבחינה הזו. אני מניחה.
בגלל שמדובר בשדה תעופה אני מפחדת שהתמונה תעשה לי בעיה\

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני רוצה להרגיע אותך
יש תינוקות שעושים להם דרכון עם תמונה חייכנית של תינוקי והם ממשיכים לנסוע עם תמונת התינוקי עד ליום שהדרכון פג תוקפו (חמש שנים) כלומר התינוקי מזמן לא נראה כבר תינוק אלא ילד. כך שאין לך מה לדאוג וחבל על הכסף.

Nרב

New member
למיטב ידיעתי במשרד הפנים לא ששים להחליף תמונות

אלא עם עברת אולי ניתוח קוסמטי רציני. אם סתם הוחלפה התסרוקת אני בספק אם יחליפו תמונה. טסנו עכשיו עם ילדות שבגרו בכמה שנים מאז שהוצאו להם הדרכונים ועברנו ביקורות גם כאן וגם באירופה בלי בעיה

YosMan1

New member
שבאים לעשות דרכון חדש מביאים תמונות מעודכנות.

אני עשיתי את זה לאחר שפעמיים הסלקטורים בנתבג עשו לי פרצופים על תמונה ישנה ודרשו שאראה תעודה אחרת עם תמונה מעודכנת.
&nbsp

אבל אין שום סיבה לעשות דרכון חדש כשאין צורך

אם ירדת במשקל/צבעת שיער/גילחת או גידלת זקן וכו' ויש לך עוד כמה שנים טובות על הדרכון, אין חובה לשנות תמונה. זה סתם התעסקות, אם בכלל משרד הפנים מטפל בזה. יש הרבה אנשים שלא דומים לתמונה בדרכון, בכל זאת, הדרכון תקף ל-10 שנים שלמות.
אצלי היו שינויים רבים במראה, ומקסימום נתנו מבט-שניים נוספים. מעולם לא ביקשו תעודה נוספת. גם תכלס, אינך מחויב לשאת תעודה נוספת.

תשובות

אין שום סיבה לשנות תמונה בדרכון. בשביל מה לעשות את כל הפרוצדורה? אם הדרכון תקף, הוא תקף.

כדי לקצר הליכים בשדה, כדאי (בהנחה שאפשר) לעשות צ'ק אין מהבית דרך אתר חברת התעופה.

YosMan1

New member
כאשר יש רק כבודת יד אז אפשר לדלג על אולם הצקאין

צריך לעשות צקאין באינטרנט מהבית או בקיוסקים באולם.
ואז הולכים ישר לבדיקת הבטחון השנייה באולם הבא שם יש תור נפרד למי שהגיע רק עם כבודת יד.

למעלה