התלבטות לגבי כרתים ללא השכרת רכב

Ezra Shani

New member
התלבטות לגבי כרתים ללא השכרת רכב

ערב טוב ושנה טובה,
אנחנו מתכננים לקחת חופשה של 4 לילות החל מ 5/10/2016 וחשבנו על כרתים.
אני מבין שכרתים גדולה ונוח להכיר אותה בעזרת רכב אבל התקציב שלנו מוגבל.

האם יש מה לראות ללא רכב?
האם מישהו יודע מה העליות להשכרת רכב ליום אחד?
אילו אזורים בכרתים מומלצים בהנחה שלא רוצים להסתמך על השכרת רכב?

אני פתוח להצעות נוספות שיכולות לענות על הדרישות פרט לכרתים.

תודה

Ezra Shani

New member
4 לילות. בערך 700/800$ לזוג

רצינו כרתים אבל אני צריך להבין כמה זה הכרחי לקחת השכרת רכב.

4 לילות מ-5.10 בתקציב הזה לזוג? אני בספק אם תמצא...

וגם אם תמצא אזי אני ממליץ שתבדוק היטב את איכות מקום הלינה המוצע לך...!!
וביחס לכרתים, למיטב הבנתי באוקטובר כבר אין כל כך מה לחפש שם, ובודאי ללא רכב.

כדאי להתאמץ ולשכור רכב

באוקטובר זה צריך לעלות 30-35 יורו ליום ומדובר בסך הכל בארבעה ימים.

כמובן שאם זו פעם ראשונה, מתמקדים במרכז, ואמנם כרתים גדולה בערך כחצי מדינת ישראל.

מקומות בעלי ענין יש בכל רחבי האי אבל טווחי הנסיעה גדולים, לכן כדאי להתמקד באיזור אחד.

חודש אוקטובר הוא כבר חודש דליל מאוד מבחינת התיירות, המאסה העיקרית עוזבת כבר במחצית ספטמבר. מי שבא בעיקר לטייל, זה זמן מצויין כאשר האי שקט כמעט לחלוטין, ואז אפשר להתרשם מחיי המקומיים, להיווכח במסיק הזיתים הנרחב באי (יש להם כ-20.000.000 עצי זית , הרבה יותר מאשר בארץ) .חגיגת הערמונים וכו

ואם יש גשם, אני ממליץ לא להסתתר במלון אלא לעלות לכפרים ההרריים לחוות את הבילוי בטברנה כפרית ליד האח הבוערת.

ישנה כמובן גם אפשרות לטייל ברכבת-הכביש אבל כמובן שזה לא נעים אם מתחיל לרדת גשם והכל פתוח.

אפשר לשכור אופניים ולטייל.

אפשר לנסוע לטייל באוטובוס ציבורי, רק לקחת בחשבון שבכל יום נוסעים רק למטרה אחת, כיוון שהתנועה הציבורית לכפרים הרחוקים, דלילה.

כאשר נוסעים לחו"ל אמנם לא צריך להיות רהבתניים, אולם גם לא מה שפעם היינו קוראים לזה בצבא "להתכלב".

אפשר לשכור חדר זוגי עם מטבח ב-25 יורו ליום (וילה מדוזה),
לקנות ממש בפרוטות כלכלה בסופרמרקט מקומי, (עליו לא כתוב סופרמרקט/מינימרקט אלו לתיירים והמחירים בהתאם...)
ארוחת צהריים בטברנה במחיר כ-20-30 יורו לזוג,
השכרת רכב

וכך במאה יורו ליום יש לשניכם טיול פנאן, זה 400 יורו לכל סוף השבוע שהם כ-1700 שקלים. יותר זול מזה ?

למעלה