טיול בת מצווה לפריז - שאלות לסבלניים בלבד :)

danben40

New member
טיול בת מצווה לפריז - שאלות לסבלניים בלבד :)

ראשית, חג שמח לכולם,
לענייננו, אני מתכנן טיול בת מצווה של כשבועיים-שלוש ל-4 נפשות :
שני הורים + שתי בנות (12 + 16),
והייתי מעוניין לשתף בשאלות שעולות ואשמח לקבל תשובות :
1.תקופה - דצמבר-ינואר (בקריסמס) או פברואר-מרץ ?
2.עיתוי ההזמנה - האם כדאי להזמין כעת (טיסה, לינה) ? אם לאו, מתי העיתוי הנכון ביותר מנסיון העבר ?
3.טיסה - האם יש אתר מועדף לחפש בו טיסה ? אודה ללינק,
האם יש בעיה בטיסות שכר איזי ג'ט וכד' ? האם זה כדאי ?
4.לינה - האם יש אתר מועדף לחפש בו לינה? אודה ללינק,
האם ישנה עדיפות למלון, דירה בפריז ? האם דירה כדאית ?
5.האם עדיף טיסה+לינה, האם יש אתר שמשלב ביניהם וכדאי ? אודה ללינק
6.כלכלה - מה סכום כלכלה ליום לנפש לקחת בחשבון ?
7.כרטיס מוזיאונים+מונומנטים - כדאי ? רק מוזיאונים ? לא כדאי ?
8.טיפים - כל טיפ, בכל עניין יתקבל בברכה :)
תודה מראש על התשובות וחג שמח

danben40

New member
לגבי התקופה - גם אפריל אפשרי, האם כדאי בפסח או לפני / אחרי ?

anaty69

New member
אפריל

הייתי בפריז בסוף מרץ תחילת אפריל. היה מזג אויר נהדר ופריחה מרהיבה בכל מקום.
לגבי עיתוי ההזמנה, אני מעדיפה להזמין כמה שיותר מוקדם. ככה גם מחירי הטיסות יותר זולים ויש יותר אפשרות בחירה של מלון (עם כי כרגע עדיין לא כולם פתחו הזמנות לקיץ)..
לגבי טיסה, אני מעדיפה להזמין ישירות מחברת התעופה. לגבי סוג הטיסה, צ'רטר ולאו קוסט זה לא אותו דבר. לאו קוסט זו טיסה סדירה, בה צריך לשלם עבור דברים מסויימים אם מעוניינים בהם: מזוודה גדולה לבטן המטוס, ארוחה ובחירת מקום ישיבה. שעות הטיסה בדרך כלל פחות נוחות. הפלוס הגדול הוא המחיר הזול, כשמזמינים מוקדם. למעשה זהו אוטובוס אוירי.

כן, הימים ארוכים יותר וסביר שגם חמימים יותר. אתה עשוי למצוא

את עצמך יחד עם עוד משפחות רבות בחופשת פסחא. (יתכן שפחות לפני פסח, אבל אני לא בטוחה שמועדי החופשה זהים בכל מדינה אירופית)

1. כאמור, כמה שיותר מאוחר יותר טוב מבחינת מזג האוויר

אני לא הייתי נוסעת כלל בחורף.
2. טיסה ולינה בוודאי, כמה שיותר מוקדם, פריז עדיין מוקד משיכה עצום והלינה יקרה.

3. כנ"ל לגבי טיסה, יש כאן כמה נוסעים לא רק אחד, טיסה זולה יחסית צריך לתפוס מהר. איזי ג'ט אינה חברת שכר אלא סדירה, במחיר נמוך, שהולך ועולה ככל שעובר הזמן. אני טסתי איתה כמה פעמים והיה מצוין. עם טיסות שכר אין לי ניסיון טרי.

4. booking.com הוא אתר טוב לחיפוש לינה. אני גם תמיד בודקת באתר העצמאי של המלון הנבחר, כדי לראות אם המחירים שם טובים יותר. לפעמים יותר קשה להזמין באתר כזה מאשר בבוקינג, מכל מיני סיבות: אין הזמנה באנגלית, אין הזמנה מיידית.
דירה עשויה להיות כדאית מבחינת השטח שהיא מספקת למשפחה והיכולת לבשל בה, הבעיה בפריז היא, שרוב הדירות המועמדות להשכרה אינן מושכרות בהליך חוקי, הנושא הזה די חם עכשיו והעיריה עושה מבצעים שיביאו לכך שדירות רבות יצאו משוק ההשכרה, אין חוקיות במצב שבו משכירים מסוימים מציעים עשרות וגם מאות דירות, בו בזמן אין למקומיים דירות לגור בהם.
אם הייתי רוצה דירה, הייתי חושבת על מלון דירות, כמו Citaines או Adagio, לכאלה יש כמה סניפים בעיר. הייתי מרגישה לא נוח להיות חלק מהליך שאינו חוקי.

5. אני מניחה שיש אתרים כאלה, אקספדיה, קאיאק, אורביץ, אין לי ניסיון בשימוש בהם. יכול להיות שגם דרך איזי ג'ט אפשר להזמין מלון.

6+7. לא יודעת.

8. כעיקרון, הטיפ נכלל כבר במשכורת המלצרים. אפשר לעגל למעלה קצת.

למעלה