בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.

ספרנו1

New member
בדקה ה-90: אני מעוניין לטוס לברלין ל-11 ימים.

(מ2.10 עד 12.10, כולל)
מאחר ומדובר בטיסה הראשונה העצמאית שלי (ואחרי הרבה זמן שלא נסעתי) מאד אשמח למעט הדרכה.

1. ויזה - לפי מה שקראתי פה- אין לי צורך להסדיר ויזה לגרמניה. האומנם? (יש לציין שיש לי דרכון אמריקאי בתוקף, אם זה רלוונטי)
http://www.tel-aviv.diplo.de/Vertre...C_20Aufenthalt/Wer__ben_C3_B6tigt__Visum.html

2. ביטוח - א. זה כזה ברור שצריך? ב. עד כמה זה מורכב להוציא את זה מהרגע להרגע?

3. טיסה + מלון (/דיל) :
ידידה המליצה לי על האתר הבא:
https://www.makemytrip.com/

מחיפוש מהיר שם ראיתי שאני יכול להזמין טיסת קונקשיין עם עצירה של כ-6 שעות בקייב (אגב, במעבר כזה צריך ויזה מקומית?)
יחד עם מלון 3 כוכבים (Aldea Novum Hotel Berlin Zentrum) זה יעלה לי 82,214 רופי, שזה יוצא 4,631 ש"ח. כשמדומני שזה סכום רציני ביותר להוציא על חופשה בת שבוע וחצי, אבל בהתחשב ביעד ובעיקר במועד בו אני טס -אני תוהה כמה זול יותר אוכל למצוא..?

יש גם את האתר הזה
https://www.orbitz.com/

מחיפוש שם מצאתי דילים בסכום שבשקלים יוצא די דומה. אם כי תחת המחיר-שהם אומרים שכולל גם טיסה וגם מלון - הם מציגים רק את המלון ולא את פירוט הטיסה, אז זה לא ברור לי כ"כ..

4. מבחינת תקשורת מחו"ל - היום אין צורך לסגור משהו מול סלקום, נכון? בגלל שיש לי ווצאפ (להתכתבות+שיחות) מכל מקום עם ווי פיי..

5. אחרון חביב: מבחינת כסף מקומי. לבצע המרה בארץ שיהיה לי מזומן, ואיפה שאפשר לשלם בויזה כאל-לא אמורה להיות בעיה, נכון? בכל מקרה אבדוק מחר במוקד הטלפוני של החברה

בונוס: אשמח לשמוע כל דבר שנראה לכם נכון שאשמע לפני שאני יוצא לדרך

תודה רבה!

YosMan1

New member
כמה תשובות

1. אין צורך בויזה. דרכון ישראלי בתוקף לשלושה חודשים מעבר לתקופה הטיול מספיק.
&nbsp
2. כן ברור שצריך. זה חמש דקות באתר של קופח שלך.
&nbsp
3. לא שמעתי אף פעם על האתר הראשון. ORBIZ זה אתר יותר מוכר ו EXPEDIA BOOKING ו KAYAK אלו האתרים הגדולים. לא כדאי להסתבך עם אתרים עלומים. והטיסות דרך אוקראינה לטעמי ממש לא שוות את החיסכון. אתה מבזבז טונות של זמן והחברות האלו פושטות את הרגל מדי פעם.
יש טיסות ישירות ממש זולות לברלין.
עדיף להזמין טיסות בנפרד ומלונות בנפרד.
&nbsp
4. אם אתה נוסע בלי חבילה חייב לוודא שהגלישה שלך מכובה אחרת הטלפון יגלוש לבד סלקום מחייביים בלי חבילה 57,000 שח לגיגה.
לדעתי שווה בשביל 100-150 שח לקחת חבילה. לא בכל מקום יש WIFI.
&nbsp
5. ממירים חלק בארץ- יורו (הכי טוב בבנק הדואר) ולוקחים כרטיס אשראי בינלאומי.

מ א1

New member
לא שמעת אף פעם על orbitz?

מוזר...אחד מאתרי הזמנת טיסות מלונות ורכב הגדולים ביותר מבית expedia. ממליצה להעזר ב orbitz למידע ואפשרויות טיסה. וכן, הזמנתי דרך orbitz פעמיים טיסות לארה"ב היה מצויין, בלי בעיות ובלי רמאויות.

YosMan1

New member
ברור ששמעתי. לא שמעתי על אתר MAKEMYTRIP שאותו הוא ציין ראשון

ספרנו1

New member
אתה מתכוון 360 דולר *לכל כיוון*, נכון?

דרך אגב, עלי לציין לפני ההזמנה שאני מגיע עם מזוודה? זה לא מובן מאליו?

חיפשתי ב AIRBERLIN
מצאתי, לדוגמא, טיסה בתאריכים הנ"ל : הלוך+חזור ב 645$. מצ"ב 2 תמונות של ההצעה.
האם זה סדר הגודל של המחירים?

YosMan1

New member
360 דולר הלוך חזור. תסתכל באתר של KAYAK. המחירים משתנים

כל הזמן.
אתמול היה הלוך חזור באירברלין במחיר הזה.
בחברות LOWCOST כמו אירברלין איזגט ו UP אתה צריך לבחור מראש אם אתה שולח מזוודה. אפשר להוסיף אחר כך אבל זה בדרך כלל יותר יקר.
עכשיו יש הצעות אחרות גם הם בטיסות ישירות.
https://www.kayak.com/flights/TLV-BER/2016-11-02/2016-11-12

ספרנו1

New member
בנוסף, מלון טוב

נניח 4-3 כוכבים, לתקופה כזו של 12 יום, באיזה סדר גודל של עלות יהיה כרוך?
תודה :)

דניאלה1311

Active member
מנהל
YosMan1 לידיעתך ORBITZ אתר מאד ידוע ומאד מוצלח
פשוט נקנה על ידי אקספדיה אם אנני טועה אבל הוא בהחלט לא עלום

ספרנו1

New member
סגרתי טיסה ואכסניה

לגבי הטיסה-
א - אם קיבלתי מייל אישור עם קודים, זה מספיק? את המייל והדרכון עלי להציג בשדה ואז אני עולה על המטוס, נכון?
ב- כתוב שהתשלום שלי על הכרטיס כולל מזוודה אחת שאני יכול להעלות על המטוס. האם בנוסף לזה אוכל להעלות תיק קטן שיהיה איתי בטיסה?
&nbsp
לגבי האכסניה-
אני נוחת בברלין ביום שני ב08:00 והצ'ק-אין באכסניה הוא מ 14:00. אני אנסה לכתוב להם לבדוק אם יוכלו לקלוט אותי מוקדם יותר, ואם לא אשאיר את התיקים בחדר שמירת חפצים ואטייל באזור. אם יש הצעה אחרת, אשמח לשמוע.
אותו הדבר לגבי העזיבה ברביעי שאחרי. הצ'ק-אאוט הוא עד 11:00 והטיסה מברלין לנתב"ג יוצאת ב 23:00 (אהיה בשדה ב 19:00) . זה אומר שיהיו לי כ-8 שעות להעביר עד ההגעה לשדה.

ערני222

New member
יופי!

נראה שהצלחת למצוא דיל למרות משך זמן לא סטנדרט לטיסה.כרטיס הטיסה הוא אלקטרוני.וזה מספיק.
אגב, אנו נוהגים להיכנס ל vodaphone כדי להצטייד בסים המקומי לגלישה של 2 או 1 גיגה ואז זה עוזר להתמצא בעיר ולחפש מה שמעניין:מסעדות,בתי קפה, בארים,מועדונים , חנויות,זמני נסיעות .
תיהנה.

ספרנו1

New member
תודה

הבנתי ממגיב קודם שאוכל לסגור מול חברת הסלולאר שלי חבילת גלישה לחו״ל ב 50-100 ש״ח. לא עדיף על פני סים מקומי?
&nbsp
עוד שאלה . האפליקציה של booking שדרכם סגרתי את האכסניה, מבקשים שאזין קוד טיסה שלי, כדי לעזור לי בתיכנון הטיול. האם זה בטוח למסור זאת?

הכוונה למספר הטיסה, לא לקוד ההזמנה

זאת אומרת, עליך לכתוב באיזה טיסה אתה. זה בטוח, כי ממילא אתה רק נותן את שם הטיסה ואתה אחד ממאות אנשים על המטוס.
תכלס, בעיניי לא הייתי צריכה שום המלצות מבוקינג, אז לא ראיתי צורך לתת שום נתונים או לקבל מהם שום חומרים.

לגבי צ'ק אין מוקדם - אין בדר"כ אפשרות כזו. אלו השעות שבהן הם מנקים חדרים. כדאי לוודא שיש לאכסניה מקום לשמירת חפצים (ושהוא לא בתשלום, כי בפראג יש קטע שכמה אכסניות רצו כסף תמורת סך שעות מסוים של שמירת חפצים - אבל זה נדיר בעולם), בדר"כ יש, ואז שמים את התיק, הולכים לארוחת בוקר וסיבוב באזור, וחוזרים מאוחר יותר. כנ"ל בצ'ק אאוט - שאז אם טסים מאוחר כדאי לברר שאכן יש אדם בקבלה בשעה שאתה רוצה לאסוף את התיק כדי שיפתח לך את חדר שמירת החפצים.

YosMan1

New member

-כרטיס הטיסה היום הוא אלקטרווני כדאי להדפיס אותו בבית, ולעשות צקאין באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ואז מדפיסים רק את הברודינג.
- תיק קטן נוסף זה מאד תלוי בחברה ובסוג הכרטיס, כדאי להכנס לאתר של חברת התעופה ולקרוא בדיוק. יש חברות לוקוסט שמאד מקפידות על זה.
- אין בעיה להכניס את קוד הזמנה לאפליקציה של בוקיניג, הם בכל מקרה יודעים אותה...
- סים מקומי זה הכי זול רק שהוא לא נותן שיחות לישראל בדרך כלל.

ערני222

New member
לגבי הסים

אם החברה שלך(גולן?) לוקחת 50-100 -אז ודאי שאין טעם לרוץ לקניון ולחפש וודהפון.הטוב בוודהפון זה שאתה מקבל אישור שהסים עובד (לאחר כרבע שעה המתנה) ואז אתה בטוח שיש לך אינטרנט מקומי שם.ואת השיחות לארץ ?-עושה בוואטסאפ.

למעלה