זנזיבר

punky brewster

New member
זנזיבר

חזרתי לפני חודש ורציתי לשתף אתכם קצת.

ראשית זנזיבר מהממת, חופים משגעים יפים ונקיים, לא התעלפתי כי שנה לפני זה הייתי בפיליפינים אבל זנזיבר פשוט כמו גלויה.

המרות כסף: הכי לא משתלם להמיר במלון, עדיף לברר ולשאול אנשים על החוף או להיכנס קצת לאיזור הכפר איפה שהמקומיים בציינג אצלם יש שער טוב יותר.
בזנזיבר יש שער טוב יותר על שטר של 50 או 100 דולר מאשר לשטרות קטנים אז אם אתם באים תגיעו רק עם דולרים של 100 או 50.

אל תשלמו בדולרים בשום מקום, עפ"י שער המרה תמיד עדיף לכם בשילינג.

נסיעה למלון (רק בהלוך) מומלץ להזמין דרך המלון כי בשדה המחירים מופקעים וקשה להתמקד. עלה לי 45$ מהמלון בהלוך ו25$ מהמלון לשדה תעופה.
מהמלון לשדה בדרך חזרה מצאנו מישהו דרך המלון שעשה לנו מחיר.

אין צורך למלון הכל כלול, מספיק ארוחת בוקר מטעמי נוחות ובשאר היום לגוון יש מספיק מסעדות ומקומות לשבת. האוכל והשתיה מאוד זולים ואם אתם יוצאים לטיול לאחד האיים אתם מקבלים ארוחת צהרים.

עשיתי כמה טיולים:

1- חוות התבלינים - נחמד מאוד, מדריך עובר איתכם בכל החוות שיש בד"כ זה שעה ומספר לכם על התבלינים והפירות שזנזיבר מייצאת.
2- סטון טאון- די מיותר ואין הרבה מה לראות בה, סתם לשוטט קצת כי היא משעממת
3- בלו ספארי - אי משגע עם גאות ושפל כ"כ מיוחדים, מומלץ בחום. מים תכלת וחוף לבן
4- נקופנדה- עוד אי מהמם ביופיו, מומלץ בחום

ישנתי באיזור נונגווי שזה הנקודה הכי צפונית, יש שם את החופים הכי יפים והרבה מקומות לאכול ולפגוש מקומיים.

בנוגע למקומיים תשלמו רק במטבע מקומי שזה שילינג, אל תשלמי הכל מראש רק כל פעם על הטיול שיצאתם וקצת מקדמה.
אני סגרתי עם נערי חוף וזה היה זול משמעותית מהמלון.

לא הזמנתי חבילה ביחד פיצלתי ויצא לי הרבה יותר זול. הטיסה 775$ והמלון 360$ לאדם לשבוע באוגוסט.

ממליצה לקחת מתאם ומפצל מהארץ.

תמונות בהמשך

punky brewster

New member
נקופנדה

אח, זנזיבר...

בדיוק אמרתי היום למישהו שהייתי שמחה יום אחד לחזור לזנזיבר ולטנזניה.
אוסיף ואומר - אומנם מחוויה של טיול שהיה לפני יותר מעשור - בסטון טאון לא לפספס את שוק האוכל הלילי. יותר כיף מלשבת במסעדה, ולפחות בתקופה בה אני הייתי לא היו בו כמעט בכלל תיירים, כמעט רק מקומיים. הכי טעים: מיץ קנה סוכר. עד היום אני מתגעגעת למיץ הזה. שתיתי אותו בקוריאה ובטייוואן, גם מטחינה ידנית כמו בזנזיבר, אבל איכשהו בזנזיבר זה היה יותר טעים...

דניאלה1311

Active member
מנהל
היי פנקי, מקסים
צילומים מהממים. האם תוכלי להוסיף עוד קצת מידע כמו למשל איזה מלון השגת ב-360 דולר לשבוע ומה בכלל האפשרויות של בתי המלון. דרך מי הזמנת את המלון. לגבי מסעדות עוד משהו? מה עשית שם שבוע שלם? אני סתם זורקת שאלות.
לאחר שתוסיפי עוד קצת מידע ככל שתוכלי, אשמח להכניס זאת למאמרי הפורום, אני רק תוהה תחת איזו קטגוריה.

punky brewster

New member
כמובן

שכחתי בפוסט לציין שיש עלות כניסה של 50 דולר לאדם כשנוחתים בזנזיבר, ניתן לשלם באשראי או במזומן.
&nbsp
לגבי המלון: חיפשתי בבוקינג מלון האיזור נונגווי, ליד הים עם ארוחת בוקר ובריכה יפה, הזמנתי חודשיים מראש עם אופציה לבטל וזה עלה 610 דולר חדר לשבוע, 360 דולר לאדם.
&nbsp
אני מאוד ממליצה מלון באיזור נונגווי כי זה בחוף הכי יפה ויש שם כל מיני מסעדות באיזור וגם הרבה טיולם יוצאים מן האיזור.
&nbsp
לדעתי לא צריך להשקיע במלון יוקרה, הים אותו ים באיזור נונגווי לא מבלים הרבה זמן בחדר, עדיף להשקיע בטיולים.
&nbsp
המסעדות די זולות, לדוגמא ליד המלון (שוב איזור נונגווי) יש מסעדה בשם מאמא מיה, איטלקית. הזמנתי המבורגר עוף עם ציפס ושלם עלה לי 19 שקל...
&nbsp
במשך שבוע שלם הלו:ז שלי היה ככה
&nbsp
ביום הראשון נחיתה, התמקמות במלון, קצת בריכה, המרת כסף, סיור בקרבת המלון, ארוחת ערב ושינה
ביום שלמחרת אחרי ארוחת הבוקר עשינו טיול לאורך החוף לצד הימני, מצאנו ביץ בוי סגרנו דרכו 3 טיולים אחרי שעשינו סקר והיינו אצל כמה אנשים, עשינו את הטיולים שציינתי בפוסט.
שילמתי לו במטבע מקומי אחרי התמקחות ארוכה כמובן ושילמתי מקדמה, כל פעם קצת קצת. נראה מפוקפק קוראים לו עבדול אבל הוא לא אכזב.
המשכנו לארוחת צהרים, קנינו סתם מזכרת נחמדה, רביצה בים, מנוחה וארוחת ערב עם הופעה נחמדה במלון
ביום השלישי יצאנו לטיול זה לקח לנו כמעט את כל היום
ביום הרביעי רביצה במלון בבריכה ובים
ביום חמישי טיול לסטון טאון וחוות התבלינים ואז חזרה בצהרים למלון לצהרים, התארגנות מנוחה ואז פאב מקומי
ביום השישי, אחרי ארוחת בוקר הלכנו לשוטט בכפר נונגווי וגם על החוף לכיוון הצד השמאלי, שכרנו סאפ, קצת מזכרות, טיול בשוק המסאי, בריכה, ים וארוחת ערב
ביום השישי עשינו טיול לנקופנדה שתפס את רוב היום
ביום השביעי והאחרון אחרי ארוחת בוקר יצאנו ללכיוון שדה התעופה לטיסה

littlerunaway

New member
כנראה שכן. קשה לי להאמין שגובים כסף ממש על כניסה לאי.

בזמנו כשהגעתי לזנזיבר לא גבו כלום (הגעתי מתוך טנזניה) רק שמו חותמת בדרכון, וגם זה רק בשביל תיירים מתלהבים. אבל זה היה לפני איזה 7 שנים, אז מי יודע.

הערה לגבי הוצאות מקומיות

גם בתל אביב אפשר לאכול ב19 שקל.
מסעדה טובה עם סי פוד ויין תעלה 30 דולר לאדם.
הביץ בוי או שהולך או שניגמר זוועה.
הסיכון שלכם.
יש עוד טיולים שונים ורבים, פריזון איילנד, דגירת צבי ים, שחיה עם דולפינים, נסיעה לפמבה...
לדעתי סטון טאון מחייבת ביקור בדיוק כמו ששולחים תיירים לעכו או יפו העתיקה.
ולגבי מלון 5 כוכבים או 3 כוכבים ,בלי שום קשר להכל כלול, ההבדל יותר גדול מבאירופה, הרבה יותר גדול!

punky brewster

New member
אני לא מסכימה

ישבנו במסעדה איטלקית הזמנתי המבורגר עוף עם ציפס וסלט ועלה לי 19 שקל, מנה גדולה ומכובדת. את מכירה מקום כזה בתל אביב כי אני ממש לא
&nbsp
ממש לא חייב לשלם 30 דולר בשביל אוכל טוב בזנזיבר.
&nbsp
לגבי הביץ בויז בגלל זה אמרתי, לא לתת את כל הכסף מראש רק מקדמה ורצוי כמוהן אחרי המלצות, אנחנו עשינו טיולים אחרי שקיבלנו המלצות מ2 זוגות (אחד מהם ישראלי).
&nbsp
יש המון טיולים, אני הייתי שבוע ולכן כל יום טיול מיותר בעיניי.
&nbsp
סטון טאון ממש ממש לא דומה ליפו או לעכו, אי אפשר להשוות.
&nbsp
לא הבנתי את ההתייחסות למלון

למה בדיוק את לא מסכימה?

19 שקל לברגר עוף זה מחיר תיירים בזנזיבר, אני אוכל את זה ב4000 שילינג שזה פחות מ2 דולר אבל זה לא אוכל. זה נועד להשביע ותו לא.
אם את נוסעת ואוכל איננו חלק מהחוויה בשבילך אז גם 19 שקל זה הרבה מידי מה שניקרא פיצה זנזיבארית עולה 3000 שילינג. אבל אם לאכול זה אייטם בפני עצמו 30 עד 60 דולר לאדם על ארוחת סי פוד מלאה עם יין ומנה אחרונה.
סטון טאון מאד מאד דומה ליפו ובהחלט אפשר להשוות גם בארכיוקטורה וגם במקום בהיסטוריה.
ביץ בוי כשזה ניגמר רע, זה לא כסף בילבד.
והמלון, להגיד שאין הבדל או לא צריך מלון 5 כוכבים זו אמירה אישית .
3 כוכבים בזנזיבר זה 2 כוכבים באירופה.
למי שזה מתאים, יופי לו.
ודרך אגב אני גר בטנזניה 30 שנה. הייתי מאות פעמים בזנזיבר...

למעלה