יותר מדי תעופה וחלל

האנפה

New member
יותר מדי תעופה וחלל

עוברת שוב על מסלול הטיול בארה"ב ומגלה שיש לנו שלושה מוזיאונים באותו נושא: שניים בוושינגטון (מה ההבדל ביניהם?) וקייפ קנוורל באורלנדו. האבא בטח יהנה בשלושתם, אבל האחרים ישתעממו. מה להשאיר ועל מה לוותר?

ועוד שאלה על דרום פלורידה בסוף אוקטובר: אף פעם לא הייתי ב-everglades או ב-keys, אבל אני מבינה שזו לא העונה. שונאים חום, לחות ויתושים. אפשרי או לוותר?

האנפה

New member
וגם: מה זאת המטבעה בוושינגטון?

ראיתי פה אזכורים אבל לא מצאתי ברשת. דווקא נשמע מעניין.

אודרי11

New member
המטבעה זה המקום שמדפיסים את הכסף

ומכינים את המטבעות...יש גם סניף בפילדלפיה הייתי בזה, היה נחמד...אבל לדעתי לא חובה.

לאונידס

Active member
המוזיאון ליד שדה התעופה הוא לכלי טייס גדולים מאוד

הציפור השחורה, מעבורת חלל וכו'.
לטעמי מוזיאון שלא דורש הרבה שעות ביקור, אפשרי "על הדרך" ביציאה או בכניסה לעיר.
&nbsp
המוזיאון ב mall מתחיל מראשית ימי התעופה וכולל הרבה יותר מוצגים (כולל חלל) וכן פעילויות נלוות כמו סימולטורים וקולנוע תלת מימד.
לטעמי אפשר לבלות בו הרבה יותר זמן.
אם אחרים משתעממים במוזיאון הזה אין בעיה לקפוץ לאנדרטאות ומוזיאונים אחרים, הרוב במרחק הליכה.

האנפה

New member
אני מבינה שהיית בשניהם

מה בעצם עושים שם? רק מסתכלים על מוצגים או שיש גם משהו פעיל יותר, כמו סימולטורים וכו'? לא נראה לי שנרצה להתפצל

לאונידס

Active member
הייתי אבל מזמן

כך שגם הזיכרון כבר לא משהו וגם יכול להיות שדברים השתנו.
בגדול מדובר בסוג של מוזיאון מדע כך שיש גם דברים ש"מפעילים", יש קולנוע תלת מימד שהיום אולי כבר פחות שוס מפעם אבל לדעתי עדיין שווה, יש סימולטורים בכל מיני מידות של היפוך מעיים.
יש חנות נחמדה שאפשר לרכוש בה משחקים שלדעתי די שווים וגם עניינים יחודיים כמו אוכל אמיתי של אסטרונאוטים, הצלחה גדולה כשהילדים חילקו בבית הספר ביחד עם הסיפור על איפה הם היו.
עוד פעם אם אני זוכר נכון בכניסה למוזיאון יש המבורגריה וחוץ מהקומה התחתונה של מוזיאון הטבע זה המקום היחידי שיש בו משהו מעבר לקיוסק עם נקניקיה.
ההמבורגריה הזו היא מקום מבוקש לטיולים מאורגנים של ישראלים, המדריך פורק אותם לשעתיים והביקור שלהם מתמצה בשעתיים בהמבורגריה. לכם יכול לשמש כמנוחה בזמן שהאבא בודק עוד סוג של מטוס

אודרי11

New member
מוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון

זכור לי כמקום מאד מעניין...הייתי שם לפני המון שנים...היתה חוויה מאד מעניינת..לא הייתי מוותרת עליו.

שין

New member

למה לא להתפצל?

הרבה מהמוזיאונים ממילא במרחק הליכה קצר זה מזה, אז קל ונוח להתפצל ולהיפגש בשעה מוסכמת במול באמצע. יתרה מזו, במוזיאון התעופה והחלל התפצלנו בתוך המוזיאון, כי יש מי שמתעניין יותר בסקטור של החלל ומי שמתעניין בתעופה ומי שעובר על מוצגים לאט יותר או מהר יותר. ללכת למוזיאון כקבוצה יכול להיות די סבל.

yossialef

New member
כמה הבהרות לגבי המוזיאונים בוושינגטו די.סי

כל אותם מוזיאונים המשוייכים ל- למוסד הסמיתסוניאן (Smithsonian Institution), הכניסה היא חינם להבדיל מהמוזיאונים הפרטיים בהם משלמים דמי כניסה (יקרים קצת לטעמי). כמה משמות מוזיאוני הסמיתסוניאן: מוזיאון ההסטוריה של הטבע (National Museum of Natural History ) עם תצוגה של דינוזאורים, כמובן מוזיאון התעופה והחלל, המוזיאון לתרבות האינדיאנים, המוזיאון לתרבות האמריקאית, מוזיאון החדשות (שהוא חדש יחסית) ועוד... מוזיאונים פרטיים לדוגמא : המוזיאון לריגול, מוזיאון הפרוטרטים ועוד...

לגבי "מוזיאון הכסף" או ליתר דיוק "המטבעה" (Bureau of Engraving and Printing), השוכנת בבניין הסמוך למוזיאון השואה. הכניסה חופשית אבל נחוצים כרטיסי כניסה. יש סיור בן 40 דקות בערך. כאן תהיה לילדים הזדמנות לצפות בתהליך הנפקת הכסף, מהשלב בו דפי הנייר החלקים מתחילים את דרכם בתהליך ועד השלב בו הם הופכים לשטרות בעלי ערך כספי.
http://www.moneyfactory.gov/washingtondctours.html

לא נכנס לקטע היכן לבקר, רק אציין שמיקום מוזיאון החלל בלב האטרקציות של וושינגטון, עדיף בהרבה, מאשר נסיעה לחלק הנוסף של מוזיאון החלל והתעופה הממוקם בקרבת שדה התעופה דולס.

לגבי פלורידה, אוורגלידס לטעמי בראש הרשימה (באם הייתם בפארקים של וולט דיסני), קיפ קנווראל מיותר, קיי ווסט באם יש זמן .
יתושים, זבובים, נחשים, תנינים, לחות, וולט דיסני, קובנים ואנשים מבוגרים
זו פלורידה.

נסיעה טובה.

האנפה

New member
מצויין, תודה

כמה שאני קוראת יותר על וושינגטון אני מתלהבת יותר. נראה לי שבקלות אפשר למלא שם שבוע שלם. זה להבדיל מניו יורק, שהקצבתי לה 4 ימים ואל תהרגו אותי אבל אני לא מצליחה למלא אותם...
רוצה לספר למה לדעתך קייפ קנוורל מיותר? אף אחד מאיתנו לא היה בפלורידה, ולנערת הבת מצווש זה ביקור ראשון בארה"ב בכלל (אחרת הייתי מקצרת את NYC עוד יותר)

ANZ1

New member
אין מה לעשות שבוע שלם בוושינגטון דיסי

בוושינגטון יש את כל המרכז, שזה רחוב גדול אחד בלבד, ועוד איזה 2 אזורים לבילויים , שאר העיר היא שכונות מגורים, חלקם יקרות וחלקם שכונות עוני.
אפשר לטייל מחוץ לעיר, אבל ברגע שיצאת מהעיר עצמה, זה אזור אמריקאי כפרי כמו כל אזור אחר בארצות הברית.

yossialef

New member
לקצר את NYC לטיול בת-מצווה פעם ראשונה בארה"ב חס וחלילה

נקודות ההנחה של בוויתור על קייפ קנוורל:
א. קודם עושים את הפארקים של וולט דיסני (חובה). בהשוואה קייפ קנווראל יהיה
משעמם לילדה בת-12, מה עוד שחלק מהסיור באוטובוס ואותי זה לא מעניין.
אבל..... באם תרשמו מספיק מוקדם ל- חוויית אימון האסטרונאוט (ATX),
והילדה אוהבת אקשן מסוג זה יהיה מעניין לדעתי.
ב. ביקור במוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון מכסה הכל בנושא הזה לדעתי.
ג. תאמיני לי וברצינות . באם תצפו בתלת מימד בסרטים הבאים :
כוח המשיכה (GRAVITY עם סנדרה בולק), ״The Martian״ (להציל את
מארק וואטני עם מאט דיימון), והילדה תתלהב (לא האבא
) אז כדאי
לחרוש את מוזיאון החלל והתעופה בוושינגטון.

בעיקרון ישנם מספיק מוזיאונים ומאוד מאוד "מכובדים" בניו-יורק והעיר "שווה" יותר מ-4 ימים.

לטעמי אל וושינגטון נוסעים בעיקר על מנת לראות ולהתרשם מהמונומנטים שלה כבירת ארה"ב . האנדרטאות הבניינים המפורסמים ועוד... זו אחת הערים המשמשת כמוקד עליה לתיירות הפנים האמריקאית והיא מוצפת "בתיירים" אמריקאים.

באם הטיול מיועד בעיקרון לילדה וההורים הם שחקני משנה, יש להתאים את הטיול
"לנפש" הילדה, שאתם מכירים הכי טוב.

בהצלחה.

האנפה

New member
היא באמת אהבה את הסרטים הנ"ל (בלי תלת מימד)

כנראה שהבעיה רק אצלי. בסדר, הם ילכו למוזיאון החלל ואני למוזיאון השואה.
&nbsp
אם מורידים טיסות ומנהלות יש לנו נטו שלושה שבועות מלאים והן מחולקים כך:
4 ימים ב-NYC
שבוע עם רכב שכור ב-upstate NY, כולל מפלי הניאגרה וסיום בוושינגטון DC
3 ימים בוושינגטון
שבוע באורלנדו
&nbsp
מקווה שזה מינון נכון לטיול בת-מצווש.

YosMan1

New member
אוקי. זה נשמע כבר יותר טוב
4 ימים ניו יורק זה קצת מעט

אבל סה"כ הטיול נשמע טוב.
אישית הייתי מוריד יומיים מאורלנדו ויום מוושינגטון ומוסיף אותם לניו יורק.

לאונידס

Active member
על פניו המינון נשמע יופי

כמובן שהכוונון העדין צריך להיות לפי ההעדפות שלכם (לי למשל אין בעיה למלא הרבה יותר מ 4 ימים בניו יורק) אבל בגדול נראה בסדר גמור.
אגב לדעתי מוזיאון השואה מתאים גם לילדים. הוא מעביר מצויין את המסר אבל בלי להיות נוראי מידי.

YosMan1

New member
שבוע בוושינגטון ו4 ימים בניו יורק? הייתי מייד הופך את הכיוון

למעלה