התלבטות - כריסטמס / שנה חדשה

התלבטות - כריסטמס / שנה חדשה

שלום לכולם,

חשבנו השנה לקפוץ לעיר באירופה לקראת כריסטמס או השנה החדשה.
השאלה היא מה הוא הזמן המומלץ לחוויה אידיאלית - יש לנו שתי אפשרויות לנסיעה מבחינת הימים והחופשים שלנו: אפשרות אחת היא לטוס בערך יומיים לפני כריסטמס לכמה לילות (כולל החג עצמו בו הבנתי שהכל סגור) והאפשרות השניה היא לטוס ממש בסוף השנה האזרחית ולחזור לארץ ב-1.1.

היעד הראשון שחשבנו עליו הוא וינה.
אשמח להצעות מנסיונכם מה עדיף - לבלות שם בסופ"ש של כריסטמס או בסופ"ש של השנה החדשה.

תודה!

לאונידס

Active member
למה אתה שוקל לנסוע כשהכל סגור?

במיוחד אם יש לך אופציה אחרת.
&nbsp
יהיה קל יותר להמליץ אם תסביר את השיקולים

יש לנו שתי אפשרויות

כפי שאמרתי, בגלל חופשים וסופ"ש, אין לנו יותר מדי גמישות.
מצד אחד חשבתי אולי שעדיף להגיע לפני הכריסטמס (נוכל להגיע כיומיים לפני החג) ואז החיסרון הוא להיות שם בחג עצמו כשהכל סגור.
האפשרות השניה היא להגיע אחרי הכריסטמס ולהיות שם בערב השנה החדשה. אבל אני לא יודע אם עדיין יש את אותה האווירה.
מכיוון שעוד לא הייתי בחו"ל בתקופה כזו אני שואל מה עדיף מבחינת החוויה.

מקווה שעכשיו הסברתי טוב יותר.

לאונידס

Active member
לבקר בחג המולד בערך כמו לבקר בישראל בכיפור

לא ממש אבל מתקרב.
יום וחצי מבוזבזים.
אני מנחש שיש לכם משהו כמו 5 ימים, לא הייתי מבזבז יום וחצי על כלום.
לכן הייתי מעדיף את ערב ראש השנה

לא הייתי, אבל...

בנסיעה כה קצרה, אין טעם להיות שם בחג עצמו כשאין שום דבר לעשות. בזבוז של כסף. אחרי החג - האווירה פחות, כי רוב השווקים לחג מסתיימים ב-23 בדצמבר. יש את חגיגות השנה החדשה ביום האחרון של דצמבר, אין לי מושג עד כמה הן שוות את המאמץ.
חשבתי פעם לקפוץ לברלין לשווקים של חג המולד לכמה ימים, וקרוב משפחה שגר שם אמר "בשביל מה? אם זו פעם ראשונה שלך פה, תעשי אותה כשתוכלי באמת לנצל את הזמן בעיר ולא לקפוא מקור ולהתבאס שהשמש שוקעת בשעה שלוש". בסופו של דבר, נסעתי בפעם הראשונה לברלין בקיץ וזה בדיעבד יותר התאים.
תכלס, מכיוון שהעיתוי שלכם לא אידיאלי מבחינת החג, תעשו את החשבון שלכם מהי רמת הסבילות שלכם לקור ועד כמה תיהנו מהעיר הנבחרת במצב שבו מחשיך מוקדם ופחות נעים לטייל בחוץ במזג האוויר החורפי, ואז תחליטו האם זה שווה את המאמץ, ומתי בדיוק.

placid1

New member
ממליצה לנסוע לרומא, גם לא ממש קר, גם ירוק

ולא קירח כמו במקומות הקרים יותר וגם הכריסטמס עצמו לא משמים. היינו כל המשפחה ברומא בכריסטמס לפני שלוש שנים כחלק מטיול של 10 ימים באיטליה בדרכנו חזרה מביקור בארץ (גרים בטורונטו) והיה מעולה. מזג האויר היה כמו בתל אביב, לא היה צורך במעיל, האוכל היה משובח, בערב החג רוב הדברים היו פתוחים עד שעות אחהצ המאוחרות ובחג עצמו נקלענו במקרה למיסה ולא ברור עדיין איך זה קרה, אבל נסחפנו עם תור של אנשים שנכנסו לתוך הותיקן (מיד אחרינו כבר לא נתנו לאף אחד להיכנס) וזכינו לשמוע מוזיקה אלוהית!
האווירה בעיר היתה יותר דומה לשבת מאשר ליום כיפור, היו מסעדות פתוחות והיה מה לראות ולחוות בהסתובבות בעיר ובסהכ היה נהדר.

Faria

New member
סופ"ש לפני הכריסטמס עדיף

בכריסטמס עצמו הכל סגור.
לאווירת כריסטמס למטייל (ז"א לא למישהו שמתכנן ארוחה מסורתית בחיק המשפחה). וינה מושלמת בחודש וחצי לפני חג המולד עצמו.
&nbsp
&nbsp

אפשר לנצל"ש אותך לשאלה?
אנחנו טסים עם הילדים לוינה ב-25.12 עד ה-31.12 (חופשת חנוכה...)
ננחת בערב של 25.12, כך שנתחיל לטייל בעיר עצמה רק ב-26.12.
למיטב הבנתי, העיר חוזרת לשגרה ב-26 מבחינת חנויות, מסעדות וכו'? או שאני טועה...

יש לך תובנות כלשהן לגבי השבוע הזה שאחרי כריסטמס מבחינת מה ניתן לצפות לראות?
תודה!
&nbsp

למעלה