חופשה באירלנד

petzyfn

New member
חופשה באירלנד

שלום
אני יוצא ביום ראשון לטיול טוס וסע (לבד) קצר יחסית באירלנד
המסלול שחשבתי:
יום א':
12:00 : יציאה משדה התעופה בדבלין
נסיעה ל Powerscourt House & Gardens
אגם Glendalough
נסיעה לKillkenny לטיול בעיירה ולינה
יום ב':
נסיעה ל Rock of Cashel
מבצר קהר
טיול באי Cobh
טירת Blarney
לינה בKinsale
יום ג':
טיול ב Kinsale
Desmond Castle
Summer Cove
נסיעה ל Killarney National Park וטיול
Gap of Dunloe
יום ד:
נסיעה לדבלין
טיול בדבלין
יום ה:
טיסה
8 שעות בציריך
טיסה לישראל

(המפה קצת שונה כי יש בגוגל הגבלה על מספר היעדים)

שאלות:
המסלול סביר או שעמוס מדי? מה כדאי להוריד?
סביר בפרק זמן סביר להתרגל לנהוג בצד שמאל בצורה שתאפשר נסיעה בטוחה ומהירה?
טיפים כלליים לטיול באירלנד?
מה כדאי לעשות בציריך?

תודה רבה

ANZ1

New member
הערה אחת חשובה

אתה הולך לנסוע במקום שאתה לא מכיר + רכב שאתה לא מכיר + בצד ההפוך ממה שאתה מכיר + אתה לבד, מה שאומר שאתה גם צריך לנווט.
זה מתכון נהדר שמהיום השני אתה תבלה בבית החולים.

העיצה היחידה בנושא הזה, במשך היומיים הראשונים סע רק בתוך ערים גדולות, ורק בתוך אוטוסטרדות או לפחות בכבישים דו נתיבים עם הפרדה בינהם, ורק במהלך אור, אחרת זה יגמר לא טוב.
לוקח זמן להתרגל לנסוע הפוך, ובעיקר בזמן חרום או בזמן שאתה לא שם לב ,למשל בחזרה לרכב בכביש צדדי אחרי שהיית מחווץ לרכב, אתה תחזור למה שאתה מכיר וזה לנסוע הפוך מכל השאר, לא דבר בטיחותי במיוחד (בלשון המעטה).
בנוסף תדאג שברכב או בטלפון שלך יהיה מותקנת תוכנת ניווט, ותסדר אותה לפני כל נסיעה ואל תחשוב אי פעם לעשות משהו אחר פרט לנהיגה תוך נהיגה.
בדרך כלל בנסיעה ראשונה במקום שנוסעים הפוך, כדאי מאד לנסוע שניים שהנוסע בעיקר כל הזמן מזכיר שמאלה שמאלה שמאלה, וזה במיוחד מבלבל בצמתים ובכיכרות.
אם תסתכל על נתוני הרוגים בתאונות דרכים במדינות שנוסעים בהם בשמאל, תראה בזמן השיא של התיירות, כמות ההרוגים היא פי 3-5 מבזמן רגיל.
מה שאומר שכל תייר הוא מחבל פוטנציאלי.

Faria

New member
לא מסכים עם ההערה הזאת

דווקא בדרכים הבינעירוניות, היחסית שקטות בהן יסע, הרבה יותר קל להתרגל.
מעבר לזה, לא משנה, עירוני, בינעירוני, בסופו של דבר הדרך היחידה להתרגל היא "לקפוץ למים" לנסוע בהתחלה יותר לאט עד שמתרגלים.
&nbsp
לי באופן אישי ההתנהלות בתנועה לא מה שהפריע, אלא יותר העובדה שרוב האוטו נמצא לשמאלי ולא לימיני. זה דבר שעוד נוסע לא יתרום לו, ורק התנסות תעזור.
&nbsp
מעניין אותי מהיכן הסטטיסטיקה של הפי 3-5 מזמן רגיל.
&nbsp
&nbsp

oren1947

New member
אני מציע ממש אחרת..יהיה קל יותר לצאת משדה התעופה בדבלין..

דרך כביש המעטפת על ה M4 ולאחר מכן על הM6 מערבה לגלאווי בה תוכל לבלות ערב בפאב קטן במרכז,לינה על ה R336
בבוקר השכם תנהג לעבר מסלול הקונמרה,מעניין.

חזרה דרך גלאווי ותנהג מטה לעבר צוקי מוהר ממערב.

מכאן אל לימריק עבור אותה וסע לעבר מסלול הדינגל,לינה בעיירה קילרני[האגם]

מכאן אל קורק ואל קוב,המזח..ההיסטוריה על ספינות הרעב..ומקום עגינתה של הטיטאניק..

אם חשקה נפשך בביקור במיזקקת הויסקי של ג''יימסון אז בעיירה מידלטון,מרשים ומענג את החיך.
אני ביקרתי מכאן דרך מערת הנטיפים של מיטשלסטון מערות Mitchelstown

וכבר תהיה ליד רכס הרי הוויקלו ומכאן אל הפאוורסקרוט הגנים והמפל השחור בסלעי הציפחה [מרשים]

היו מקומות שציינת במסלול שלך שאני עברתי בהם אבל לא...טוב,עניין של טעם
דבלין..לינה במלון נחמד ושאינו יקר;
The Lansdowne Hotel
וכעת אל הרחובות והפאבים והגינס..מחזירים ת,רכב והביתה

Faria

New member
נראה מסלול יפיפה, אבל לא ל4 ימים

לפי המסלול אותו אתה מציע (בהנחה שהאיש גם רוצה לישון ולצאת מהאוטו מדי פעם) הוא צריך שני לילות בגאלוויי, שני לילות באיזור קלארני/קורק, ואין זמן לדאבלין (בקושי זמן להגיע לטיסה).

גם המסלול אותו הוא בחר, די עמוס, אבל לפחות אפשרי (. המסלול שלך בהחלט יותר יפה, אבל לדעתי לא אפשרי בעליל למישהו שיש לו 4 לילות עם 4 ימי טיול.

Faria

New member
נראה כמו יופי של טיול

באופן אישי אני דווקא העספתי את החלקים המערביים והצפוניים של האי האהוב הזה. אבל לכל כיוון שתיקח, עם קצת תכנון תגיע למקומות יפים ומעניינים.

לגבי נסיעה, סע בהתחלה לאט, תן לעצמך להתרגל לרכב, חוץ מעניין החוקים (לנסוע בצד שמאל, לקחת שמאלה בכיכר וכו), הקושי העיקרי, לטעמי ולפי ניסיון של אחרים הוא העובדה שרוב האוטו נמצא לשמאלך או לימינך. תן לעצמך להתרגל, תשתדל לא לגרד גדרות או עצים עם הצד השמאלי של האוטו בדרכים הצרות של אירלנד. חלק גדול מהדרכים הבינעירוניות הן די צרות, אז בדרכים האלה, בהתחלה כשמגיע אוטו מולך, תהיה זה שמאיט, וזז הצידה, מתרגלים מהר.

כשאתה בקורק, אל תשכח לשתות בירה לזכרו של רורי היקר בכיכר על שמו.

Faria

New member
כוס בירה אחת זה חוקי

בטח אם זה לזכרו של רורי.
&nbsp
מעבר לזה, אחרי כל היום העמוס שלך ביום ב' לא עדיף כבר ללון בקורק? סתם נראה לי שימים ב וג אצלך ממש עמוסים ומעייפים. לנים בקורק, שותים מרפיז או 2 (או 7), כי זאת הבירה המקומית והולכים לישון
.

oren1947

New member
הייתי מוריד עוד כמה דברים,אבל כרצונך..

אני אהבתי את האווירה בנהיגה בסביבת הקונמרה..
אהבתי את הביקור במוזיאון בעיירה ראונדסטון במערב..Roundstone Musical Instruments
שם ישנה תעשיית התופים האירית[בוראן]
מעניין מאד גם תוכל לרכוש מזכרת הביתה

Faria

New member
ואם כבר מסלולים באירלנד

אז ממליץ מאד על מסלול בUlster שאילתרתי (ז"א כל ערב קבעתי את מקום הלינה לערב הבא) בטיולי האחרון באי לפני כ4 וחצי שנים.
&nbsp
הטיול עצמו (לא כולל לילה ראשון ואחרון בדאבלין, שלא קשור, אבל לשם היתה הטיסה שלי)
לקח 6 לילות בהם לנתי:
2 לילות במאלין בג
1 בחלק הצפון מערבי על החוף (לא זוכר את שם היישוב בו לנתי)
1 בפורטראש (ליד בושמילס)
2 בבלפאסט
&nbsp
טיול נהדר ששילב את העניין שלי מצד אחד בנופים, מצד שני במאבקים הפוליטיים בצפון אירלנד (עם סיורים בנושא בלונדונדרי ובלפסט).
&nbsp
&nbsp

Faria

New member
קונמרה זה אחד האיזורים הכי יפים בעולם

למרות שמחוסר עניין, אין סיכוי שהייתי מגיע למוזיאוני תופים.
אבל זה לא משנה את העובדה שהחבר פה נוסע לאיזור אחר לגמרי

Faria

New member
אולי

תראה, המסלול שבחרת הוא בהחלט אפשרי, מרחקי הנסיעה לא גדולים. השאלה היא סדרי עדיפויות.
באופן אישי, אני תמיד מעדיף לוותר על עוד יעד או 2 ביום, בתמורה לכך שאוכל סתם לנוח באיזה באר/מסעדה/בית קפה בדרך ולא אתעייף מלנהוג הרבה שעות.
לא הייתי בקינסייל, נראה מקום יפה, ולא רחוק מהאיזור בו תהיה. אז בהחלט זה תלוי בהעדפות שלך.

petzyfn

New member
תודה רבה לכל מי שענה. מה לגבי ציריך?

המלצה לאיך להעביר את השעות בציריך?

דניאלה1311

Active member
מנהל
שהות של 8 שעות נטו או ברוטו?
אם זה 8 שעות בין טיסות אז תוריד שעתיים - שעתיים וחצי לנחיתה ויציאה ולביקורת דרכונים ובטחון ולהיות ליד הגייט בזמן. בנוסף חצי שעה לכל כיוון רכבת. נשארו לך כחמש שעות פלוס מינוס מה אתה אוהב לעשות בעיר יחסית גדולה? לטייל ברחובות? אפשר בהחלט לטייל ברחובות ציריך ואם מזג האוויר מרשה גם לעשות שיט על האגם.
אני משערת שלא תרצה ללכת לגן חיות, או מוזאון? יש אפשרות גם לעלות על ההר הנמוך (כ-900 מטר)
http://www.lametayel.co.il/גבעת+אוטליברג

תצטרך לחשב זמנים שלא תפסיד את הטיסה שלך
https://www.zuerich.com/en/visit/attractions/uetliberg

למעלה