פולין וורשה ומקצת רשמים למתעניינים;

מוסיפה שאלה

אני מהמטיילים שמעדיפים להישאר זמן ארוך בכל מקום. אפילו חודש בערים גדולות (לונדון, ברצלונה, סיאול וכו'). האם ורשה ו/או אחרים אחרות בפולין יכולות להתאים לשהייה יותר ארוכה, בהשוואה לערים כמו שהזכרתי (ברור שזה לא בר השוואה ללונדון, אבל ברצלונה, למשל, או לפראג)? מחפשת לאן לברוח בחודש החגים הנוראים...

nurii

New member
גם בודפשט שווה שבוע

תלוי מה מחפשים.יש מוזיאונים המון, טירות,בניניים מרהיבים, אוכל כמעט כמו בפולניה, וייתכן שהיא טיפה יותר יקרה.לא בדקתי.

אחדד את שאלתי

שבוע זה נחמד, אבל אני כמעט לא נוסעת לתקופות קצרות כל כך.
שאלתי איך העיר מבחינת אטרקציות, תרבות וכו' בהשוואה לערים כמו ברצלונה, פראג, ברלין וכו'. כלומר, עיר גדולה ומעניינת מספיק גם למי שלא נוסע כתייר סטנדרטי, אלא כמי שבא לחיות חודש במקום, להכיר אנשים ולחוות את העיר בקצב אטי.

YosMan1

New member
לא דומה לאף אחת מהערים שציינת. אמנם הייתי רק יומיים

אבל חוץ מהיסטוריה יהודית אני לא רואה מה עוד אפשר לעשות שם.

סתם מבקרת

Active member
בבודפשט יש רק היסטוריה יהודית? באמת? מה עם מוזיאונים, מערת

נטיפים מקסימה, רחובות ומבנים מרשימים, מסעדות עם אוכל מעולה ועוד?

אתה מדבר על ורשה או בודפשט?

כך או כך, בשתיהן יש יותר מרק היסטוריה יהודית (שאישית פחות מעניינת אותי), ועל כך תעיד כמות התיירים הלא יהודיים מכל העולם. ורשה עצמה - אומנם טרם הייתי - ידועה בשנים האחרונות כמי שמתחילה לפתח סצנת אינדי, אמנות אלטרנטיבית וכו' שמזכירה את ברלין של פעם. כמובן שמן הסתם 90% מהתיירים לא מודעים לזה ולא נחשפים לזה.

YosMan1

New member
התכוונתי לורשה. ולא ראיתי שום דבר שמזכיר את ברלין.

ברלין מדליקה ומענינית.
אולי לא חיפשתי משהו אחר ומסתתרת שם פנינה.

פספסת, מן הסתם

שוב, בעצמי טרם הייתי, ותרבות אלטרנטיבית היא מטבעה לא ממש מול עיניך - אבל לאחרונה פגשתי לא מעט אנשים שנסעו לוורשה, וחלקם בכלל לא הלכו לאף אתר של היסטוריה יהודית ולא השתעממו. להגיד שזה הדבר היחיד בוורשה נשמע מוזר. איך תסביר הררי תיירים לא יהודים?

לדעתי, את זה תגלי בעצמך

גם אם נסעו אנשים לשבוע, הם לא יכולים לדעת מה שיש בעיר נתונה כי בדרך כלל תיירים רואים מספר מסוים של אתרים וזהו. רק מעטים בוחרים לקחת את הזמן ולהכניס את עצמם לתרבות זרה לזמן יחסית ארוך.
בהונגריה גם יש מגבלה של שפה, שגם את זה צריך לקחת בחשבון. זו לא עוד שפה לטינית שאפשר איכשהו מידע קודם לנסות ללמוד. זו חיה אחרת לגמרי.

אני בעד. הייתי גם מנסה לגלות מה יש בהונגריה מעבר לבודפשט.

השפה לא מרתיעה אותי, לא אחרי סיאול...

גרתי בסיאול חודשיים וחצי. רוב הקוריאנים לא דוברי אנגלית או יודעים רק קצת ומתביישים לדבר, אבל מאוד ידידותיים - הייתי יוצאת למסלולים בהרים שמסביב לעיר, היכן שאין תיירים, וכל פעם הזמינו אותי מטיילים קוריאנים בתנועות ידיים להצטרף לקפה או ליין מקומי, או להתכבד בפירות. זה גם עוד דבר שמגלים כשנשארים לטווח ארוך: יש בערים הרבה יותר ממה שנראה לעין התייר, ואפילו במטרופולין של סיאול (שבו גרים 24 מיליון תושבים!) יש מלא טרקים בנוף הררי, חלקם ממש בתוך העיר עצמה.

ybo4

New member
ורשה לתקופה ארוכה

לא יכולה להגיד שהייתי שם תקופה של חודש, ואף לא שבוע, אבל:
העיר נחרבה כמעט כולה ב-1944. במוזיאון ההתקוממות של 1944 - THE WARSAW RISING MUSEUM - אפשר לראותה אז ממבט ציפור (קטע קצרצר כאן). כלומר המקומות בהם תבקרי יהיו בחלקם הגדול חדשים יחסית, גם אם ניסו לשמר את העבר האדריכלי של העיר.
אבל יש בעיר עשרות מוזיאונים, מאות אתרים שיכולים להיות מעניינים למטייל.
כמובן כולל העבר היהודי - שבא לידי ביטוי בדברים שיהודה הציג כאן ובעוד אתרים.
יחסית קל למצוא דוברי אנגלית, שיהיו מספיק אדיבים לתייר.

תודה

כאמור, המקומות התיירותיים פחות מעניינים אותי, אפשר לסיים אותם בזמן קצר. כשאני נשארת לזמן ארוך אני מתעניינת יותר בתרבות, באוכל ובאנשים. הבנתי שיש עכשיו סצנת אמנות מחתרתית מעניינת בוורשה, אז אולי זו תהיה חלק מתוכנית הבריחה שלי לימי החגים הנוראים...

oren1947

New member
וורשה בהחלט הזדמנות טובה לחגים..כבר נעים יותר וקריר נהדר

מחירי הסופר זולים ומטעמים נהדרים להכנת ארוחות.
והכל יהיה כמובן לאט יותר מבלי להילחץ,האתרים הגנים והשקט אחרי חופשת הקיץ
הייתי מוכן גם..למרות שאת 2016 התחלתי בבאטומי,מקדוניה\אלבניה,שייט בקריבייאן בבלטיקה וכעת וורשה,
וכבר לא נותר ''פיניונז'ה''
[כסף בפולנית]

למעלה