עדיף להיות בלונדון בקריסמס או בסילבסטר ?

amirline

New member
עדיף להיות בלונדון בקריסמס או בסילבסטר ?

חשבתי יותר לכיוון הסילבסטר שישי-שני (30/12 - 2/1) כי אני מניח שכל קישוטי הקריסמס עדיין יהיו ברחובות והאווירה תהיה עדיין חגיגית ובנוסף גם אווירת הסילבסטר, אני צודק ?

נ.ב - נזכרתי גם שקראתי איפשהו שב 25/12 הכל סגור , מה שהוביל אותי שוב להיות דווקא בסילבסטר בלונדון...

כדאי להבין כמה דברים

1. באנגליה לאיש אין מושג מה זה "סילבסטר", זה מונח שבעיקר ישראלים משתמשים בו... אתה מדבר על ה-New Years Eve, כלומר על הלילה האחרון של דצמבר. אז יש חגיגות, זיקוקים וכל השאר. לילה אחד בלבד.
2. חג המולד נחגג ב-24-25 בדצמבר. זה חג כמו ליל הסדר, כלומר חוגגים בבית עם המשפחה, והכל סגור. בגדול, בחלקים מאירופה יש שווקים לקראת חג המולד, ורובם מסתיים עם הגיעו של החג עצמו, כלומר שיא האווירה של חג המולד בחוץ הוא לפני החג ולא אחריו. בלונדון יש יריד גדול בהייד פארק, הוא לרוב פועל גם בכמה ימים אחרי החג (בשנה שעברה זה נדמה לי היה עד ה-2 בינואר).
3. קח בחשבון שסופ"ש עם ערב השנה החדשה הוא בדיוק העיתוי שבו כל אירופה מקבלת חופש מהעבודה. יש מצב שזה יהיה יקר ועמוס.

amirline

New member
כמובן שהמילה סילבסטר נועדה לתאר את השנה החדשה, סתם ביטוי

לגבי המחירים דווקא טיסות ומלון במחירים טובים מאוד.
&nbsp
אני מבין מדברייך ש-2 הזמנים הם לא להיט והכי טוב יהיה להגיע דווקא בסופ"ש של 15-18 לדצמבר שזהו סוף השבוע שלפני חג המולד, הבנתי נכון ?

לאונידס

Active member
להיות בחג המולד בלונדון בערך כמו בכיפור בירושלים

אם אלו שתי האפשרויות היחידות אז חד משמעית כדאי יותר בערב השנה החדשה.
אם הגמישות גדולה יותר לדעתי כדאי יותר להגיע קצת לפני חג המולד.
&nbsp

YosMan1

New member
כל התקופה מתחילת דצמבר עד יום לפני קריסמאס, קסומה בלונדון.

אין שום משמעוות לקרבה לימים האחרונים

Nרב

New member
אם אחד השיקולים הוא קניות איכותיות אז לא לשכוח את Boxing Day

https://en.wikipedia.org/wiki/Boxing_Day....
נראה לי שהאוירה בכריסמס מאד מיוחדת, אפילו אם מדובר על "ויתור" על כניסה לאתרים מסודרים באותו יום ורק לשוטט. באופן אישי הייתי מגיעה ביום הכריסמס עצמו להנות מאוירת החג האותנטית, נהנית מהבוקסינג דיי שאחרי ומכל השאר....

למעלה