אשמח לעצות לרוסיה

אשמח לעצות לרוסיה

אהיה בספטמבר ברוסיה במוסקבה ופטרבורג

התוכנית לפטרבורג יש לי 4 ימים:

מוזיאון לאומנות עכשוית
מיני פטרבורג
אנדרטה למלחמת העולם ה 2
מוזיאון הארטילריה
בית הכנסת הגדול
פבלובסק פארק
ארמון יוסופוב
מוזיאון שטיגליץ
קתדרלת פטרוס ופאולוס
שוק
ארמון yelegin
מוזיאון פברז'ה
מבצר שליסבורג
מבצר פטרובלוסקיה
פושקין
דולפינריום

לגבי מוסקבה אהיה 10 ימים

כיכר אדומה
קרמלין (לא יודע אם עדיף עצמאית או עם סיור מודרך)
הכנסיה הלבנה עם כיפות הזהב
הכנסיה הצבעונית
מוזיאון פושקין
מוזיאון החלל
bunker
פארק גורקי
פארק הפסלים מתקופת הקומניזם
עוד פארק גדול מאוד שיש על ידו גם מין כפר ציורי כזה מהאגדות שלא זוכר את שמו
המוזאוליאום של לנין
שווקים
גלריית טריטאקוף
משרד החוץ

אשמח במיוחד למוסקבה אבל גם לפטרבורג עוד הארות ועצות
על עוד מקומות מדהימים
גם על פאבים וחיי לילה אשמח לשמוע

ali052

New member
כל\רוב המקומות שהזכרת מומלצים רק שכחת ...

שכחת את ה ארמיטאז ואת הגנים של פטרוהף שזה מאוד מאוד מומלץ
הרבה יותר קר בסנט פטרסבורג מאשר מוסקובה
תקנה שיחות עם כרטיס נטען מהדוכנים שיש שם
הבית כנסת היהודי הגדול שם הוא גם מומלץ- כניסה חינם .אוכל בזול
ההיתי שם לפני כחודש
בהצלחה.

לא שכחתי

"ארמיטאז ואת הגנים של פטרוהף שזה מאוד מאוד מומלץ" הייתי כבר. ואכן זה מדהים.
&nbsp
תודה בכל מיקרה!

moco10

New member
אולי גם זה ברשימת ה"ראיתי כבר"

אבל גני הקיץ שבעיר בולטים בחסרונם ברשימה.

אולגה007

New member
ממבט של לפני כשבע שנים אחורה...

יצא לי להיות מס' פעמים במוסקוה וסנט פטרבורג אבל בפעם האחרונה לפני כ-6 שנים. לכן לא זוכרת יותר מידי שמות של המקומות אבל אתן הערות כלליות:
לטעמי הייתי נותן משקל יותר ימים לסנט פטרבורג מאשר למוסקווה - במוסקווה הרוב מרוכז ליד אזור הקרמלין (הכיכר האדומה, הגום, המוזוליאום, כניסיית וסילי המקודש וכו') או במרחק הליכה (טריטקוב, מוזיאון פושקין המדהים, גן הפסלים מהקומוניזים גם מדהים). ככל שיוצאים מהמרכז כבר לא היסטורי ולא יפה. לטעמי גם ההרגשה פחות נעימה. סנט פטרבורג היא עיר מדהימה ביופיה. מה שנקרא "המרכז" הוא לא קטן כמו במוסקווה אלא כל העיר אשר מרכזה הוא שד' נייבסקי (כמה ק"מ אורך). לגבי מקומות רק אוסיף את מיזיאון המצור בסנט פטרבורג - מדובר במוזיאון קטן שהתצוגות מבוססות על פריטים מתקופת המצור שאנשים תרמו למוזיאון. כמו כן, לא ראיתי ברשימה שלך את מוזיאון הארמיטאז' - צריך מס' ימים אבל אני הסתפקתי בטעימה של 4 שעות מהממות (רק לטעום). מומלץ גם לשוט בתעלות העיר (יש מלא חברות בכל מיני שפות - אלו ברוסית בהרבה יותר זולים). כמו כן, בסנט פטרבורג הטיפ הכי טוב זה ללכת ברגל הלוך וחזור באזור שד' נייבסקי, להרגיש את העיר, לראות את כל המקומות ההיסטוריים הפזורים לאורך הרחוב, לשבת בקפיטריות ומסעדות. אם מעניין אותך אז בסוף שד' נייבסקי (מהצד המזרחי הפחות מתוייר) נמצאים 2 בתי קברות (שכחתי את שמם) בהם קבורים גדולי האומה והעיר (צייקובסקי, דוסטוייבסקי....) וכל מצבה זה פסל יותר גדול ויפה ממשנהו. הייתי חוזרת לסנט פטרבורג עכשיו....

תודה על ההתייחסות

מזה הגום?
מוזיאון המצור בפטרבורג אכן לא שמעתי עליו....
לגבי בתי הקברות נשמע מעניין מקווה שאספיק.
לגביי ההרמיטג' הייתי כבר.
גם בתעלות הייתי.
&nbsp

cleveland brown

New member
מצטרף להמלצות של אולגה

אני הייתי לפני כ- 4 שנים 5 ימים סט פטרסבוג+ יומיים במוסקבה
כל ההמלצות שלה ממש טובות: מוזאון המצור (די קטן תקדיש לו מקס שעה), בתי הקברות אחד מהם נמצא ליד תחנת מרטו גדולה/מרכז מסחרי אז אין בעיה להגיע
אישית אני פחות התמקדתי בארמונות ומוזיאונים (חוץ מהמפורסמים ביותר)
לדעתי זאת העיר היפה בעולם ובכמה רמות, פשוט תטייל הרבה ברגל, הכנסיות מדהימות, האנשים סבבה יש אוכל טוב ובזול.

cleveland brown

New member
אם אתה כבר 10 ימים במוסקבה

- אנחנו היינו גם במגדל הטלויזיה אסטנקינו (Ostankino Tower)

אולגה007

New member
תשובות אחרי מעבר על התמונות....

הסתכלית בתמונות מהטיולים שם ועונה:
הגום זה המבנה הגדול בכיכר האדומה מול המוזוליאום (הקבר של לנין - יכול להיות שהעבירו את הקבר....) ומול החומות של הקרמלין. כיום משמש כמרכז קניות ומומלץ רק להיכנס ולראות כי הכל מאוד מאוד יקר (שתיתי שם שוקו חם...) ומפואר. הכיכר האדומה זה למעשה מן שד' רחבות בין אותו מבנה הגום לבין החומה המזרחית של הקרמלין, שם כל המצעדים הצבאיים בתקופת סטאלין ואח"כ המלחמה הקרה היו (כאשר המנהיגים עומדים על גג המוזוליאום וצופים).

סנט פטרבורג - לא זוכרת אם רשמתי אולם (בניגוד למוסקווה) הרגשתי מאוד בטוח גם בעשר בלילה!
שד' נייבסקי - הרחוב הרחב המרכזי באורך כ-3 ק"מ (אולם רק חציו המערבי מעניין ותיירותי, כאשר בצד מזרח יש רק את בתי הקברות, ראו בהמשך) - בשד' יש (ממערב למזרח): אזור הארמיטאז (ליד הקצה, לא בדיוק ברחוב), מלא ארמונות, בשד' יש מקום מסויים בו יש שלט מתקופת המצור בכחול "אזרחים, בעת הפגזה מסוכן ללכת בצד זה של הרחוב" (הכוונה על הפגזות הנאצים שישבו בארמון יקאתרינה והפגיזו וצרו על העיר), קתדרלת קזאן, גשר אניצקוב עם הסוסים בפינות (ועוד גשרים גכשר בנקוסקי), השד חוצה את תעלת גריאבדובה (אשר ממנה רוואים את כנסיית "הדם השפוך" המזכירה את הכנסיה הצבעונית בכיכר האדומה במוסקווה - מרחב משד' נייבסקי כ-300 מ' ולידם הכניסה לגני מיכאלובסקי היפים ולמוזיאון הרוסי), מלון אוקטאביסקה (במרכז הרחוב עליו יש את הכתובת "עיר גיבורה לנינגרד" וזה מהווה את קצה האזור התיירותי), חנות המכולת בנבסקי בסגנון ארט-נבו, בקצה המזרחי יש את בית הקברות "טיחבין" עם קברי גדולי האומה והעיר (המקבילה הרוסית לפייר לאשז הפריסאי....).
בשד' נייבסקי הלכתי מלא פעמים בכל שעות היום והערב - בלילה מלא אורות ומבט בהחלט אחר (שווה).
לא פירטתי על אזור הארמיטאז בגלל שהיית כבר שם....

מחוץ לשד' (אך במרחקי הליכה): פסל פרש הברונזה והגנים הצמודים לו, מלון אסטוריה (שם היטלר ימ"ש קיווה לחגוג את נצחונו על ברית המועצות), כנסיית יצחק הקדוש (ניתן לעלות על הכיפה ולהנות ממראה נוף פנורמי יפה).
מוזיאון המצור - אכן ניתן להסתפק בשעה אבל אותי המקום הרשים מאוד בפשטות הכאילו עדיין קומוניסטית מה שהופך את זה לאוטנטי מאוד (מלא שלטים מימי המצור, פרוסות לחם שעשויות ממעט חיטה והרבה נסורת...., ברקע מוזיקה וכריזה של אזעקות והפצצות...
המוזיאון להיסטוריה פוליטית, שדה מארס (גנים עם מצבות לחייל האלמוני או משהו דומה), בית הכנסת (ראיתי רק מבחוץ), אוניית המלחמה "אורורה" - המוזיאון החינמי היחידי - מעניין מאוד!!! ועוגן ליד אחד הארמונות שכיום משרד ממשלתי.
מחוץ לשד' נייבסקי (נסיעה במטרו): שד' מוסקווה בהם יש את בנין העיריה כיום המרשים/ענק עם פסל לנין בחזית, אנדרטת הגיבורים המדהימה לזכרון כמעט 900 ימי מצור (כוללת פסלי ענק על קרקעיים וגם מתחת למפלס הכביש ומוזיאון חרישי ומעניין תת-קרקעי), שער הניצחון מוסקוה (ניצחון על התורכים...).
בנוסף: כנסיית צ'סמה (קטנה בצבעים ורוד/לבן כאילו מסרט מצויים - יפה מאוד, מכון סמולני וקתדרלת סמולני המדהימה (צבועה בתכלת/לבן).
מוזיאון קירוב - למעשה הדירה הגדולה של קירוב שהיה עושה דברו של סטאלין (כל המנהיגים נהנו מתנאי מחייה מעולים) אך נרצח (כנראה בהוראת סטאלין..) - מעניין לראות דירה שלא השתנתה, רהיטים, מקלחת וכו'.
מוזיאון הרכבות - דגמים וכו' (יש גם מוזיאון רכבות אמיתיות אך לא הייתי).
מוזיאון דוסטוייבסקי - למעשה אחת הדירות שהשכיר (שם השתכר לרוב...).

יש גם מקומות מחוץ לעיר (ארמונות יקתרינה, גנים עם שעשועי מים-לא זוכרת שם).

רשמתי מלא מקומות - לא ל-4 ימים (הייתי סה"כ 18 יום בסנט פטרבורג בכמה נסיעות)!

כפי שכתבתי קודם - מחר הייתי חוזרת לטיול שם (במוסקווה מיציתי....).
אולגה007

תודה על ההתייחסות

גם נראה שיש לך ידע היסטורי.
&nbsp
עד כמה הרשימו אותך מוזיאון קירוב ומוזיאון דוסטוייבסקי?
&nbsp
מעניין אותי לדעת, באיזור המערבי איפה שיש את מוזיאון ההרמיטג' מעבר לגשר שם, מה יש בצד המערבי יותר?
&nbsp
אני 6 ימים כבר הייתי בעבר בפטרבורג, אני עושה עוד 4 ימים בתקווה להשלים כמה פינות ופנינים שאני רוצה להשלים ולראות ולחוות.
אני מקווה שחלק מהאטרקציות זה לוקח זמן יחסית קצר.
&nbsp
&nbsp

אולגה007

New member
סנט פטרבורג

מוזיאון קירוב - לא חובה אבל מעניין (אני מתעניינת בהיסטוריה סטאלין וכו' ולכן מאוד עניין אותי).
מוזיאון דוסטוייבדקי - לא חובה אלא אם אתה מתעניין בספרות (בכל זאת "החט ועונשו ועוד ספרים מעולים...).
ספינת האורורה - לדעתי חובה (אבל שוב, היסטוריה רוסית.... - גם ירתה פגז ראשון במהפכה על הארמיטאז ב-1907 אם אני לא טועה).
באזור המערבי של הארמיטאז יש גשר ומעבר לצד השני ושם יש מגדלאור שפעל על גז ועם נקודת תצפית וא=עוד מבנה ממשלה והאוניברסיטת של סנט פטרבורג - זה במרחב הליכה ולפחות עבור בגשר....
לא יודעת מה הכושר שלך - בעיר זאת מומלץ ללכת המון ברגל!
עכשיו נרגעתי שכבר ביקרת 6 ימים בעיר בעבר.

עוד המלצות - בתי הקפה במחירים מצחיקים, גם אוכל חצי מחיר מהארץ - מומלץ. אם אתה אוהב סושי - יש מלא כאלו בשד' ניבסקי.
אולגה007

קולינריה

הייתי שם במסעדה עם מחירים באמצע. מעבר לכך שהיה מרק עוף מעולה ועוד מין מנת כיסונים נחמדה. שתיתי שם מין משקה שוקו או משקה שוקולד הכי טעים ששתיתי בחיי.
&nbsp
מה שהבנתי זה שסך הכל תיירים ישראלים הם ברובם מבוגרים בני 60 ומעלה...
נדמה שצעירים ברובם לא ממש נחשפו לרוסיה.
הדבר הכי בעייתי זה שאין שילוט באנגלית וגם התושבים לא מבינים אנגלית.

אולגה007

New member
אכן די נכון

אכן די נכון - הגיל של רוב התיירים הישראלים בסנט פטרבורג הוא 55-65 - אני הייתי בת 44.... והלכנו המון ברגל (במטרו התחלנו רק ביום ה-3 כשמישהו הואיל להראות לנו איך משתמשים).
די קשה לטייל שם עם אנגלית וללא רוסית אבל במוסקווה עוד יותר קשה...

cleveland brown

New member
עוד כמה אתרים שנזכרתי בהם בעקבות קריאת הדיון פה

1. הבית של הסופר נבוקוב (שזה גם מוזיאון קטן)
2. קתדרת סמולני - מאדם יפה ומרשימה, מעט מרוחק ממרכז העיר אבל אני זוכר שהלכנו לשם ברגל (באמת הולכים הרבה בסט פטרסבורג) וגם ממנה יש תצפית על העיר
3. כנסית השילוש הקדוש - אישית אני אוהב את הכנסיות הלבנות עם הכיפות הכחולות שמאפיינות הרבה כנסיות ברוסיה

לגבי נושא הצעירים - אשתי ואני היינו שם בערך בגיל 26-28, אז יש גם צעירים שנוסעים...
הדיון פה עשה לי חשק לחזור

sitvaniyot

New member
בקשר לאנגלית ברוסיה

הסטודנטים יודעים אנגלית ויודעים להשתמש בגוגל טרנסלייט. חפשו לעזרה אנשים צעירים, גם תלמידי תיכון.

ybo4

New member
עשית לי חשק

לא שאני יודעת מתי אגיע למוסקווה ובעיקר לסנט פטרבורג, אבל בהחלט רוצה.
תודה על התזכורת לכל המקומות שאני רוצה לראות.
לצערי, הרוסית שלי לא קיימת (מעבר לידע לקרוא קירילית)
לחלום תמיד אפשר...

למעלה