נסיעה לבודפשט :כמה שאלות

ערני222

New member
נסיעה לבודפשט :כמה שאלות

1.החלפת כסף:מישהו ניסה לקנות huf בארץ?היכן ואילו שערים ?
2.תחבורה : מה מחיר נסיעה במטרו לחצי שעה?האם יש לתקף טרם הנסיעה?
3.הימנעות מהמתחפשים לשוטרים : איך ניתן לזהות אם שוטר הוא אמיתי או מחופש?שמעתי שלעיתים בבודפשט מתחפשים לשוטרים להונות תייר ולטעון שהכסף מריח מסמים ומחפשים בארנק ואז גונבים מהתייר שטרי כסף.איך להיזהר?
תודה לעונים.

butwhy

New member
כמה תשובות

היינו בבודפשט פעמיים בשנים האחרונות.
באחת הפעמים ניסינו לקנות פורינט אצל כמה חלפנים שונים בביאליק בר"ג, כולם הסתכלו עלינו במבט מוזר ואמרו שאין להם.
פשוט משכנו מהכספומט בשדה תעופה עם ההגעה ולא הייתה בעיה. מקסימום, בשדה התעופה גם אפשר לרכוש ביורו לפחות את הנסיעה בשאטל של שדה התעופה (שמביא עד המלון), אבל השער שהם נותנים ממש לא טוב. עדיף למשוך שם פורינט, אבל למקרה שתיתקעו יש חלופה.
בפעמיים שהיינו לא נתקלנו בניסיונות של התחזות לשוטרים, אבל נמה לי שבד"כ אומרים לדרוש תעודה מזהה.
וגם, למרות שלא שאלת, אני ממליצה מאוד על האתר של שיחור למידע כלי ולמסלולים בבודפשט.
נסיעה טובה!

ערני222

New member
תודה לעונה.

תודה לעונה.אז הבנתי שקשה למצא פורינט huf בארץ ,גם כעת ,שזו עונת תיירות.
ואם קניתם בשדה התעופה שם ,זה יכול להיות פיתרון טוב ,אם עמלת המשיכה אינה גבוהה.
באתר שקראתי (למטייל) נכתב שמפברואר 2016 אין שאטלים בשדה התעופה ההונגרי .אולי החזירו את שירות השאטלים?כמה הוא עולה?

butwhy

New member
follow up

אני לא יודעת אם קשה באופן כללי, אבל אנחנו לא מצאנו באופן נוח כשחיפשנו.
ואכן משכנו כסף מהכספומט בשדה התעופה. לקנות בשדה התעופה אצל חלפנים אני דווקא לא בטוחה שמומלץ, בד"כ העמלות מאוד גבוהות או שהשער לא טוב.
היינו בבודפשט פעמיים בהפרש של בערך שנה והפעם האחרונה הייתה ממש לפני חודשיים. בשתי הפעמים השתמשנו בשאטל. למיטב זכרונינו עולה כ-8,000 פורינט (לא זוכרים אם לשנינו או לכל אחד, לדעתי זה היה לשנינו).
אבל הנה האתר ויש שם פרטי קשר ותוכלו לברר:
http://www.bud.hu/english/passengers/access_and_parking/by_airportshuttle
כתוב שם שאפשר להזמין במייל/ בטלפון. אנחנו הזמנו פשוט בשדה התעופה עצמו, כשהגענו.
שימו לב שאופצית ההזמנה המקוונת בצד המסך היא לא של שאטל אלא של חניה...

למעלה