אמסטרדם והולנד לזוג

SueEllen

New member
אמסטרדם והולנד לזוג

אנחנו חושבים לנסוע לאמסטרדם לקראת סוף אוגוסט.
אמרו לנו שאין יותר מדי מה לעשות באמסטרדם מעבר לכמה ימים (4-6, תלוי את מי שואלים), אז אנחנו חושבים אולי לקפוץ גם לכמה מקומות מסביב.
כמה שאלות, ברשותכם:
* איך בדר"כ מזג האוויר בסוף אוגוסט-תחילת/אמצע ספטמבר? הסתכלתי באתרים רלוונטיים שנותנים טמפרטורות ממוצעות, אבל קצת קשה לי להסיק מזה על מזג האוויר בכללותו (גשום? קר? נעים?)
* אנחנו יכולים לנסוע לשבוע וחצי או שבועיים. יש באמת מה לעשות למשך שבוע פלוס באיזורים שמסביב לאמסטרדם? אנחנו בלי ילדים, אז נראה לי שהרבה דברים שמשפחות בדר"כ עושות הופכים להיות לא רלוונטיים לנו.
* נשמח להמלצות על מה עוד אפשר לעשות בהולנד (לא ספציפית באמסטרדם, נראה לי שמבחינת אמסטרדם אנחנו מכוסים).
* הולנד מאוד קטנה, מסתבר. האם כדאי להתמקם באמסטרדם ומשם לצאת לטיולים יומיים? או שעדיף לזוז מדי כמה ימים (אין לנו בעיה עם זה, ככה בדר"כ אנחנו נוהגים ואפילו לא קובעים מלונות מראש. השאלה היא אם לא יהיה בעייתי למצוא מקום לינה נורמלי מעכשיו לעכשיו בהולנד).

מזג אוויר סביר שיהיה אפרפר, אולי גם פה שם גשם

טמפרטורה, אני מניחה בסביבות 20 מעלות ביום, אולי קצת פחות, 17-18. הימים עדיין ארוכים. די נעים.

לגבי השאר, אני לא זוכרת הרבה כי עברו שנים רבות. הכרתי רק את הערים הקטנות ליד אמסטרדם והן נעימות. הייתי יכולה לבלות שבוע בכיף באמסטרדם ובסביבתה. לשבוע שאחר כך הייתי עושה תוכנית אחרת (אולי האג, דלפט). אישית קרולר מולר מעניין אותי:
http://krollermuller.nl/visit

אני אוהבת לשאוב מידע מועיל מאתר Rough Guides. אפשר להוריד את המדריך שלהם שהוא יחסית טרי (מהדורה חדשה יצאה לפני 4 חודשים) או לקרוא מידע ראשוני על כל איזורי הולנד, בקישור הזה, (Explore מצד ימין) שנותן למטה גם לינק לספר:
http://www.roughguides.com/destinations/europe/netherlands

יש לו אפילו הצעות למסלולים לפי קריטריונים שונים. למשל, מה שהם קוראים לו גרנד טור יכול להיות מעניין:
http://www.roughguides.com/destinations/europe/netherlands/itineraries/

butwhy

New member
הייתי בדיוק בתקופה הזו לפני שנה

היה מאוד גשום (לא נורא קר, אבל כמעט כל הזמן ירד גשם).
זה כמובן לא אומר שום דבר על מזג האוויר השנה..
הייתי 3 ימים והם הספיקו לי (למרות שאני בטוחה שאפשר למצוא עוד דברים לעשות), אבל זה כל הזמן שהיה לי כך שלא יצאתי החוצה.

אספרסו2

New member
מה לעשות?

פשוט להחליף את הדיסקט שצריכים בחופשה להתרוצץ כמו חתול אחרי זנבו
מבלי להנות מהמקום עצמו.
הולנד ירוקה,מישורית ,מלאה בנחלים ,זעירים יותר או פחות,עופות מים שהתרבו זה עתה
ומובילים את הגוזלים בשיירה לביקור אצל הדודה בנחל השכן,טחנות שלא עושות רוח ונערות עם או בלי עגיל פנינה מדוושות באופניים כשאף אחד לא ממהר לעמל היום
כי יש גם מחר.

SueEllen

New member
תודה רבה לעונים

אספרסו, ההגדרה של "להתרוצץ כמו חתול אחרי זנבו" היא בערך הדבר הכי רחוק בעולם ממה שמתאר את האופן בו אנו מטיילים....

כמו שאמרתי, ברוב המוחץ של המקרים אנחנו בכלל לא טורחים להזמין מקומות לינה מראש בדיוק מהסיבה שאנחנו אוהבים להנות מהמקום ולהחליט תוך כדי תנועה אם בא לנו להישאר או להמשיך הלאה.
אז לא הבנתי איך מכאן הגעת למסקנה שאנחנו מהמתרוצצים...

בכל אופן, מטרת השאלה שלי (אם זה לא היה ברור) הייתה לקבל קצת כיוון למקומות שכדאי לבקר בהם, ברמה של שם העיר/עיירה/כפר ולא הרבה מעבר לזה.

שוב תודה רבה לכולם!

לאמסטרדם לא הייתי באה ללא הזמנת לינה. לשאר אולי כן.

לאמסטרדם כדאי גם לבדוק את התאריכים של IBC 2016, הנה כאן:
http://www.ibc.org
ולבדוק. זה עלול להשפיע גם על זמינות לינה וגם על המחיר, יכול להיות שכבר עכשיו התאריכים 8-13 לא זמינים או יקרים.

SueEllen

New member
תודה רבה, טוב לדעת!

כרגע אנחנו נוטים לשבוע וחצי ולא שבועיים מתוך אילוצים שונים שלנו, והאמת היא שכרגע הטיול המתוכנן שלנו מסתיים ממש באיזור תחילת ה-IBC, מה שרק מחזק את זה שלא להאריך לשבועיים...

תכננו במקור 5 ימים באמסטרדם (להזמין מלון מראש כי משם נתחיל) ואת השאר במקום או במקומות אחרים. אבל בגלל שאנחנו מדברים כרגע על שבוע וחצי אולי עדיף לנו להישאר באמסטרדם ולצאת משם לטיולים יומיים (דלפט והאג נראות מעניינות (וממה שראיתי, שתיהן במרחק שעת נסיעה בערך), וראיתי גם עוד איזו עיירה קטנה שנשמעת נחמד, לא זוכרת את שמה כרגע).
מה דעתך? אולי בכל זאת עדיף לעבור למקום אחר אחרי אמסטרדם?
תודה!

זה יכול להיות רעיון, אבל לבדוק שיש מספיק מה לעשות בסביבה

הארלם, ליידן, אוטרכט. אולי סיור מודרך כלשהו לתיירים, יש כפרים כאלה ואחרים בסביבה. לגגל משהו כמו
Amsterdam day tours או
Amsterdam day trips

אני חושבת שאפשר לשהות כל הזמן באמסטרדם. זה קצת ארוך אבל אני מכירה את הולנד ויש לי גם ידע מסוים בשפה, הייתי לנה בשמחה באמסטרדם במשך שבוע וחצי, הולכת למוזיאונים רבים, לקונצרט בקונסרטחבאו, אני גם חושבת שקרו בעיר דברים חדשים מבחינת ארכיטקטורה ואטרקציות, שאני לא זכיתי להכיר בתחילת שנות האלפיים.

זה האתר של הקונסרטחבאו, כמעט רק מוזיקה קלאסית אבל יש קצת ג'אז. שווה להיות שם באולם הגדול, גם בשביל החוויה. אבל זה כנראה לא עניין זול:
https://www.concertgebouw.nl/en

שווה לבדוק אתרים אחרים של הופעות.

אולי כן שווה לכם לעבור ליעד אחר לחצי השני של הטיול. לגבי עיר אחרת בהולנד, אני לא יודעת. האג אולי קצת קרובה מדי לאמסטרדם ואני לא יודעת אם תיהנו שם מכמה ימי שהות, היא פחות כריזמטית מאמסטרדם, בהרבה. שווה לקרוא הלאה. אולי רוטרדם? עם טיולים להאג, דלפט, דורדרכט (באחרונה רק עברתי)?

אני אוהבת את אנטוורפן, את גנט, את ברוז'. גם זו מחשבה.

לאמסטרדם, גם בלי קשר ל-IBC, לא הייתי באה בשיא עונת התיירות ללא הזמנת לינה. בוודאי לא ללינה של שבוע וחצי. אבל גם לא ללינה של 5 לילות.

SueEllen

New member
תודה רבה אורלנדה!

לאמסטרדם בהחלט תכננו להזמין מלון מראש.
רוטרדם נמצאת (לפי גוגל) מרחק של 35 דקות ברכבת. אז נראה לי שעדיין אפשר להישאר באמסטטרדם ולצאת משם אם רוצים להגיע לאיזור רוטרדם. היתרון הוא שזה יחסוך לנו קצת טרטור, החסרון זה שאולי אמסטרדם יותר יקרה, בעיקר קצת לפני ה-IBS?

אני תוהה אם יש ערים/עיירות מעניינות במרחק קצת יותר גדול, שאז שווה באמת לזוז למקום אחר לחצי השני של הטיול ולהתמקם שם.
מצד שני, יש לנו סה"כ שבוע וחצי, אז אם מקדישים חצי ממנו לאמסטרדם זה לא משאיר הרבה זמן לאיזורים אחרים, ואולי הכמה מקומות המעניינים מסביב לאמסטרדם יכסו לנו בדיוק את ה-4-5 ימים הנותרים?

אגב, יש טעם לשכור רכב לחצי השני של הטיול? הבנתי שהתחבורה הציבורית בהולנד מצויינת, אז אולי אפשר לוותר?

שוב תודה רבה!

לא יודעת לגבי האם לזוז מאמסטרדם

להערכתי אמסטרדם תהיה יקרה ביותר ללינה מכל השאר, גם ללא התערוכה. היא מוקד של תיירות עולמית.

הבעיה עם ערים בהולנד לדעתי היא - לפחות ממה שראיתי - שהן די דומות. לעומת צרפת שהגיוון עצום עד שקשה להאמין שמדובר בערים - ובאזורים - שמשתייכים לאותה מדינה. אבל אדרבא, אם יש סקרנות, אוטרכט, הארלם, ליידן, האג, דלפט, רוטרדם ואי אילו סיורים מאורגנים מהעיר, בהחלט יכולים לתת טיול טוב והנה נגמר שבוע וחצי.

לגבי מכונית, גם, אני לא יודעת. השאלה כמה אזורי טבע, אם בכלל, יש בהולנד, כפרים מעניינים. לא מתמצאת. אולי שווה לקרוא על פריסלנד? שכאילו אמורה להיות "ארץ" שונה לגמרי? בגלל זה שווה להוריד את המדריך של Rough Guides כדי שייתן מושג, או לפחות לראות את ההצעה שלהם לטיול שכולל כמה אזורים.

עוד רעיון: לחשוב על טיולי אופניים מחוץ לערים. הולנד היא המקום לזה.

אני אתן לך קישורים לרוטרדם, המלצה קצרה על כמה כדאי להגיע אליה הקיץ הזה:
http://www.fodors.com/community/europe/rotterdam-celebrates-its-architecture.cfm

וקצת על טיולים מחוץ לאמסטרדם, אבל אין ספק שהם למשוגעים לאופניים לפחות בחלקם, כמו מנחם שפתח את השרשור, והשרשור ארוך. מנחם מתייחס לעניין של יציאות מחוץ לאמסטרדם ואכן, תחבורה ציבורית היא מצוינת כפי שהוא כותב. הוא מתייחס גם לדן-בוס (בדיוק ארחה את התערוכה של הרונימוס בוש שנגמרה כבר אבל עד כמה שזכור לי היא עיר קטנה חמודה גם בפני עצמה, רק עברו הרבה שנים...) גם כפי שכתבתי להארלם, לקרולר-מולר. אז את יכולה לנסות להתרשם ממה שהוא עשה ועושה שם. אבל אין לדעתי תחליף לקריאה מקפת, ראשונית, בספר. בוודאי יש גם בעברית.
מעיין של ידע, האיש הזה:
http://www.fodors.com/community/europe/3-mini-vacations-in-the-netherlands.cfm

קראי על מסטריכט, על חרונינגן

אלה בקצוות, מסטריכט לדעתי בדרום, חרונינגן בפריסלנד, שזה אזור נפרד בצפון. פעם הייתי בזוולה, שהיתה יפה מאוד בעיני. אבל זה שטחי לומר מאותו ביקור קצר. מעבר לזה שהסתובבתי בהולנד לפני שנים, הייתי בלא מעט מקומות אבל הם לא מתחברים לאיזה טיול קוהרנטי. לכן אני זורקת דברים מפה ומשם, אחרים שאמרו לי שכדאי, ערב שביליתי פה או שם. אין באמת תחליף לקריאה מעמיקה.

Maastricht - הדגש בהגיה על ההברה האחרונה
Groningen
Zwolle

אולי אלה יכולות להשתבץ בתוך טיול מעניין לאזור אחר של הולנד.
הנה אתר התיירות הרשמי של הולנד שיכול לעזור. הנה למשל הערך שלו לגבי זוולה:
http://www.holland.com/global/tourism/article/zwolle.htm
ומשם אפשר להמשיך הלאה והלאה לעוד המון רעיונות.

זה אתר יפה, holland.com, הוא נותן לך רשימה של יעדים עיקריים

מתחיל באמסטרדם, האג, רוטרדם, אחר כך מתפרש הלאה. וכיוון שזו מדינה קטנה, לא תהיה לך בעיה להתחיל לקרוא עיר-עיר או אזור-אזור ולתכנן משהו לחלק השני של הטיול.

יש גם פרק על תחבורה. רכבת, מוניות, אופניים, שכירת רכב. בדיוק מה שצריך, וזה מרוכז באתר אחד ולא צריך לשלם על הורדת מדריך לשם כך.

יש פרק על אירועים קרובים, פסטיבלים, הולנד לפי העונות. מצוין.

יהיה לי מעניין לגלות על מה הוחלט בסוף, איזה מין מסלול, האם למצוא עוד אתר ללינה חוץ מאמסטרדם.

בוקר טוב, אני שולחת לך הודעה פרטית בנושא, אנא שימי לב

לתיבת ההודעות שלך.

למעלה