שאלה- מה קורה אם הטיסה מתעכבת ויש קונקשן

שאלה- מה קורה אם הטיסה מתעכבת ויש קונקשן

יש לי שעה וחצי קונקשן בין טיסות. הטיסה מהארץ עם אל על
ואני מאוד מקווה שלא יהיה עיכוב.
מה קורה במידה ויש עיכוב ואני לא אספיק לטיסה שיוצאת ממדריד?
מה הזמן המינימלי שאפשר להספיק ?

קצת לחוצה...
תודה

ANZ1

New member
אתה תשאר במדריד

ותצטרך למצוא לך טיסה אחרת,
המטוס לא יחכה לנוסע אחד שלא הגיע מטיסה של חברת תעופה אחרת.
כמו כל תקלה אחרת, מה יקרה אם יהיה לך פנצר ברכב בדרך לשדה התעופה ?
מה יקרה אם יהיה פיגוע בשדה התעופה\ תקלה במטוס \ מזג אוויר לא טוב ?
אנשים כל כך התרגלו לתוכניות בעולם המודרני , שלא מבינים שהחיים זה מה שקורה באמצע.

Faria

New member
השאלה גם אם הטיסות הוזמנו ביחד או לחוד

אם הזמנת מאל על את הטיסה למדריד, ואח"כ בנפרד הזמנת את הטיסה השניה, אין שום סיבה שהחברה השניה תתחשב בך.
אבל אם זה איזה שיטוף פעולה בין חברות והזמנת את שתי הטיסות דרך אותה חברה, אז החברה ממנה הזמנת תדאג לך לטיסת המשך (ולינה במידת הצורך).
&nbsp
במעט תמיד שעה וחצי זה מספיק. אבל לפעמים יש תקלות.

הטיסה הוזמנה ביחד

והבנתי שיש לאלעל קוד שייר עם איבריה לכן הטיסה למדריד היא עם אלעל
וממדריד היא עם איבריה

ANZ1

New member
לא יחכו לך

קוד שרינג זה משהו אחר, איבריה זה לא אל על,
יש מטוס, עם צוות מוכן, עם מאות נוסעים שיושבים ומחכים,
אם המטוס לא ימריא ויחכה לך, בהמשך יהיו מאות אנשים שיאחרו כמוך, וזה ייצור שרשרת בעיות , כל נוסע שכבר מחכה יאחר לטיסת ההמשך שלו,
אם כל מטוס יחכה לאנשים שאיחרו מהר מאד כל המטוסים בעולם לא ימריאו בזמן.
אז לא, אל תצפה שיחכו לך.
אם מטוס של איבריה מגיע ממקום אחר ועליו מאה נוסעים שצריכים להמשיך לטיסה מסוימת אחרת של איבריה, יכול להיות שיחליטו באיבריה לחכות כמה דקות, כי הטיפול בהם יהיה מסובך ויקר מאד.
אבל סביר שהחברה תשלח אותך למלון ליום ויחפשו לך טיסה אחרת

Faria

New member
ברור שלא יחכו לה

מה שהתכוונתי (נראה לי שהיה די ברור), שבמידה וזה קוד שייר, והיא מפספסת את הקונקשן (שוב, שעה וחצי זה המון זמן, הסיכוי לפספס נמוך) האחריות למצוא לה טיסה חלופית היא של חברת התעופה.

SPnage

New member
לכל שדה תעופה יש זמן מינימלי להחלפה

אם מכרו לך כרטיס עם עצירה של שעה וחצי, אז כנראה ששדה התעופה מאפשר את זה.
בכל מקרה, אם הטיסה הראשונה תגיע בזמן לא צריכה להיות בעיה, הרי המזוודות עוברות לבד ולא יוצאים מהחלק האווירי. אולי תור קטן בביטחון ואז הולכים ישר לגייט, סביר להניח שעוד יהיה לך זמן להמתין לפני הטיסה.
אבל, ופה יכולה לצוץ בעיה, במידה והטיסה שלך למדריד מתעכבת בהרבה זמן, את עלולה לפספס את טיסת ההמשך. במקרה כזה לחברת התעופה יש אחריות למצוא לך טיסה חלופית, כי את לא אשמה בכך שלא הספקת לטיסה.
אם את רוצה להיות רגועה, תבדקי את לוח הטיסות של איבריה ותראי מתי הטיסה הבאה שלהם ממדריד ליעד שלך. ככה לפחות תוכלי לדעת כמה זמן את צריכה לחכות לטיסה הבאה במקרה (הלא סביר) שלא תספיקי לטיסה שלך.

או כמו שקרה לנו

איחור בטיסה מהארץ
טיסת ההמשך חיכתה כי היו המון נוסעים מהארץ עליה
אבל היא לא חיכתה למזוודות... שהגיעו יום אחרינו

batno1402

New member
לחברה שלי, שהיה קונקשיין במדריד, מארה"ב, והיא פיספסה אותה

איבריה סידרה-טיסה חלופית.

moco10

New member
אין סיבה להילחץ

ההסתברות לפספוס היא בסדר גודל של אחוזים בודדים, וגם כשזה קורה לא אסון גדול.
מעדיף תמיד קונקשן קצר, אפילו פחות משעה (אם הם מוכרים את זה אז זה סביר, כי להם האיחור יעלה בכסף), מאשר קונקשן סופר-בטוח של 4 שעות משעממות.

יש רק מקרה אחד שהייתי אולי נמנע מזה, וזה אם ביעד הסופי אני גם על הגבול להגיע למטרת הנסיעה - נניח כשנוסעים לאירוע שמתחיל בשעה מסוימת.

ANZ1

New member
45 אחוזים זה לא אחוזים בודדים

הוא טס באל על לא בחברת תעופה נורמלית

the travel life

New member
מציא לך לדחות את הטיסת המשך כי

זה אל על ותמיד יש עיכובים בכל טיסה לא משנה לאן. במקרה הטוב יהיה עיכוב של 30-60 דקות, במקרה הרע 60-120 דקות. אני 10 טיסות אחרונות שלי עם אלעל כל טיסה היתה באיחור. ובידיוק כמוך היתי מפספס קונקשן של שעתיים וחצי אם לא הייתי דוחה אותו בסוף בכמה ימים. נחתנו בשדה בברצלונה בשעת המראה של הטיסה הבאה שאותה כאמור דחיתי בסוף. קחי גם בחשבון שיש מצב שלא תהיה טיסה בכלל בגלל השביתות של הטייסים שלהם. אני את הטיסה הבאה שלי החלטתי לא לקחת סיכון ולא לטוס איתם בינתיים עד שהשביתות יסתיימו.

תומלול

New member
לא עובדת באל על, אבל כל הטיסות שלי איתם יצאו בזמן.

אמנם אני מסכימה עם זה שיכול להיות מאוד צפוף מבחינת זמן ובאופן אישי אותי זה מלחיץ, אבל אני מרגישה קצת לא נוח עם האמירה הגורפת שלך.
אגב לי אמרו שיש חובה למינימום של 55 דקות לקונקשן, מבחינת החברה שמוכרת כרטיס ליעד עם קונקשן.
כשטסתי בשנה שעברה לקנדה, בין היתר ויתרתי על טיסה עם אייר קנדה, כי הקונקשן שם היה שעה וחמש דקות בטורונטו, אבל בזמן הזה צריך לרוץ בין איזה 500 שערים ולעבור משדה התעופה המקומי לבינלאומי...
עשיתי את זה כשהייתי בת 20. Never again !

ANZ1

New member
רק הטיסות שלך יצאו בזמן, שאר הטיסות של אל על

מאחרות
זה לא עניין של תחושה אישית
אלו הנתונים
כמעט חצי מהטיסות של אל על מאחרות
מי שטס אם אל על צריך לצאת מההנחה שהטיסה שלו תאחר לפחות בשעה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4788993,00.html

the travel life

New member
תלוי מתי טסת, פעם לפני 3-4 שנים הם היו עוד עומדים בזמנים

אבל בשנה וחצי האחרונות יצא לי לטוס לפחות 10 פעמים עם אלעל ותמיד היו עיכובים. וגם החלפות של מטוסים, כולל פעם אחת לשל חברה אחרת בכלל. אז את הטיסה הבאה שלי עכשיו אני יעשה עם חברת תעופה אחרת בפעם הראשונה מזה 4-5 שנים שתמיד הייתי טס עם אל על מישראל לאירופה.

למעלה