מדריד

tetete86

New member
מדריד

הי,

אשמח להמלצות למדריד:
  1. אטרקציות מומלצות
  2. פארקי שעשועים, ראיתי שיש שניים, מה מומלץ?
  3. תחבורה, יש רכבת תחתית? מנוי לשבוע? עלויות?
  4. קניות? בגדים? מכשירי חשמל? מחירים?
  5. האם: יש החזר מס ומאיזה סכום?
  6. כל מידע מועיל נוסף מבעלי ניסיון :)
תודה רבה

סתם מבקרת

Active member
היינו במדריד לפני חודש. לא יודעת מה נחשב בעיניך אטרקציות

מומלצות. בעיני מומלץ במיוחד לבקר ב:
פארק רטירו, ארמון המלוכה והגנים בסביבתו, מוזיאון פראדו, מוזיאון ריינה סופיה, תחנת הרכבת אטוצ'ה, שוק האוכל סן מיגל. יש גם גנים בוטניים (לא הספקנו לבקר).
יש כמובן כיכרות יפות ומעניינות ורחובות שכדאי להסתובב ולראות את המבנים היפים.
2. לא התעניינו אז אין המלצות
3. יש 12 קוי מטרו. מצרפת קישור לאתר שלהם באנגלית עם כל המידע
https://www.metromadrid.es/en/
4. לא חיפשנו באופן מיוחד והרושם מחלונות הראווה הוא שהכל יקר.
5. לא יודעת
6. מומלץ לנסוע ברכבת, מתחנת אטוצ'ה, לטיול של יום בטולדו המקסימה. אנחנו הגענו לטולדו ברכב משדה התעופה ומשם המשכנו דרומה.
עוד המלצה היא לבקר בעיר סגוביה. אנחנו נסענו ברכב שכור אבל מן הסתם אפשר להגיע ברכבת ממדריד. היא כ90 ק"מ ממדריד.

תומלול

New member
תשובות לגבי מדריד מטיול זוגי שלנו לפני שנה

מה שאהבנו מאוד, זה שגם בשעות הלילה יש הרבה אנשים, בעיקר צעירים, ברחובות. היינו בחודש מרץ וכיכר סול המתה אנשים בכל שעות היום.
בבוקר הראשון שלנו לקחנו סיור חינמי של One Madrid, שיצא מכיכר מאיור. מזהים את המדריכים לפי המטריות האדומות. הסיור אורך כשעתיים בחינם והתשלום של המדריך הוא הטיפ שנותנים בסוף, כך שיש לו אנטרס לעשות סיור נחמד.
מוזיאונים: פראדו וריינה סופיה - כניסה בחינם בשעות הערב. כך שאם אתם לא חובבי אומנות עד מאוד, זה יכול להתאים לכם ואז תראו אם בא לכם לחזור שוב.
המליצו לכם על פארק רטירו ועל טולדו (באמת מקסימה).
עשינו סיור באצטדיון ריאל מדריד (מטרו לתחנת Santiago Bernabeu, ואפילו אני שאינני חובבת כדורגל, נהניתי.
היינו בשוק שנקרא "אל רסטרו" - פתוח רק בימי ראשון. היה נחמד למי שיש לו סבלנות.
אפשר לעשות תצפית מדהימה על העיר מ- CIrculo.
לא יודעת לגבי פארקי שעשועים - זה לא הקטע שלנו.
קנינו כרטיס של 10 נסיעות סה"כ למטרו, כי רוב הזמנים טיילנו ברגל. המחיר לא מאוד יקר.
לגבי קניות, כמו בכל מקום- אם יש סיילים אז משתלם. אם לא...
יש החזר מס לא זוכרת מאיזה סכום, אבל לא בכל חנות. ב "אל קורטה אנגלייז", שזו חנות ענקית, אפשר לקבל טופס להחזר מס.

Maldini Girl

New member
מנצל"שת על מדריד

אנחנו טסים למדריד באוקטובר (אין לי בחירה בנושא היעד, זה אירוע משפחתי).
מכיוון ש'אנחנו לא שוחרי אומנות גדולים, אשמח להמלצה ל"טיולי יום" שאפשר לעשות בערים/ כפרים/ אתרים בקרבת מדריד שאפשר להגיע אליהם יחסית בקלות בתחב"צ (או במוניות לא יקרות)?

the travel life

New member
אפשר לנסוע ברכבת ל:

או טולדו או אווילה או סגובינה או מדינה דל קאמפו. טולדו זה עיר ממש יפה ליום טיולים שלם. השאר הם עיירות יותר קטנות שאפשר גם לשלב 2 ביום.

בדקי את סגוביה ואת נושא הרכבת. יכול להיות שהיא מגיעה

אל תחנה קצת מחוץ לעיר ואז צריך לקחת עוד אמצעי תחבורה בתוך סגוביה. לכן יתכן שאוטובוס יהיה יעיל יותר. נדמה לי שעכשיו יש רכבות מהירות לסגוביה ממדריד - עניין די חדש - והנסיעה קצרה. את יכולה לבדוק את זה באתר
www.renfe.com

לגבי אווילה שהוזכרה כאן, גם אני רוצה להגיע אליה אבל אני לא חושבת שיש לה תחנת רכבת, רק אוטובוס (Ávila). אז בדקי גם את זה.

arieciub

New member
לגבי קניות

הרחוב שנקרא גראנד וויה הוא רחוב עם המון חנויות בגדים של מותגים כמו זארה ברשקה H&M ועוד. הרחובות שמתחברים ממנו לפוארטה דל סול גם בהן ישנן חנויות כאלה. בפוארטה דל סול (הכיכר המרכזית) יש שם חנות של אפל ענקית והמחירים יותר זולים מאשר בארץ.
יש גם אאוטלטים אבל לא יצא לי להיות בהם מחוסר זמן.
לגבי החזרי מס, אז מקבלים 12% חזרה בשדה התעופה מעל סכום מסוים (לא זוכר כמה). כדאי לרכז קניות כדי לקבל חשבוניות גדולות. את הכסף מקבלים בשדה התעופה בתהליך לא מסובך דרך שתי תחנות, אחת בכניסה לשדה התעופה לפני מסירת המזוודות (כדאי לרכז את כל הקניות במזוודה אחת למקרה שהמוכס ירצה לראות את המוצרים, זה מה שקרה לי). לאחר שהמוכס חתם על הטפסים מקבלים את הכסף במזומן אם רוצים באזור הדיוטי פרי של שדה התעופה.
לגבי אטרקציות כדאי לקחת טיול סובב מדריד שניתן לרדת בכל תחנה לטייל ולעלות על האוטובוס הבא. זה מגיע עם מדריך והסברים באנגלית.
דרך המלון או בדוכני טיולים יש טיול של יום לטולדו (שעה נסיעה ממדריד) עיר עתיקה ומאוד יפה לטיול כולל מדריך.
מקווה שעזרתי

למעלה