ויזה לארה"ב: מה הפרוצדורה והעלויות להוצאה?

ויזה לארה"ב: מה הפרוצדורה והעלויות להוצאה?

שלום,

אנחנו (זוג + גילאי 15, 13 ו 8) מתכננים טיול לארה"ב בעוד שנה והתכנונים קורמים עור וגידים.

טיסות:
1. אני רוצה לחפש טיסה מוזלת (וישירה) עם ביטול חינם. יש חיה כזו?

2. האם טיסות בסוף יוני אמורות להיות זולות מתחילת יולי?

3. אשמח לדוגמאות לטיסות זולות, למשך 3 שבועות

ויזה: (לי יש ויזה, אך לכל שאר המשפחה אין)
1. האם השגרירות עמוסה בתקופה זו של השנה, או שכדאי להמתין לאחר החגים?

2. מצד שני, יתכן והמחירים יעלו בחודשים הבאים
מאיפה מתחילים להתניע את תהליך הויזה?

3. האם כולנו נצטרך להגיע לשגרירות ביחד?

תודה רבה

YosMan1

New member
ככה

1. עקרונית לא (למעט ביטול תוך 14 יום לפי חוק הגנת הצרכן) כרטיסים ללא דמי ביטול תמיד יותר יקרים.
2. בדרכ כן
3. זה משתנה כל יום
1. כן עמוס אבל הם מאד יעילים
2. לא צריך ויזה בשביל להזמין כרטיסים אז זה לא ממש משנה.
3. ילדים מתחת לגיל 14 לא חייבים לבוא לראיון, כל השאר כן ואתה לא תוכל להכנס שגרירות .

דניאלה1311

Active member
מנהל
בניגוד לתשובתו של קודמי
לא הייתי מתחילה בקנית כרטיסים ללא שיש ויזה לכל חברי המשפחה.
לא רק שאין חברות תעופה שמבטלות חינם הזמנת (ותשלום) כרטיסי טיסה
אלא אם תקנו עכשיו ותהיה בעיה עם הויזה רק לאחד/אחת מכם גם תאלצו אולי לדחות/לבטל את הנסיעה של כולכם וזה יעלה לא מעט כסף.
&nbsp
יש לכם שנה זמן, תתחילו כבר עכשיו למלא את הבקשות לויזה באתר של השגרירות, שם יש כל ההסברים בעברית מי צריך לבוא וכד'. לאחר הראיון תדעו (פחות או יותר) אם אישרו לכם את הויזות לכולם ואז תתחילו לחפש כרטיסי טיסה. תשתדלו לא לנסוע החל מה-20 ביוני כאשר בארץ מתחילות חופשות בית הספר כי אז גם המחירים עולים בהתאם. אבל אם קונים כל כך הרבה זמן מראש, יתכן ותמצאו מה שנקרא bargain אמיתי.

YHS

New member
בהחלט שלא להזמין שום כרטיס לפני קבלת ויזה

גם השגרירות האמריקאית מפנה את תשומת לב הפונים לנושא. אי אפשר לדעת מאיזו סיבה לא תתקבל ויזה.
להיכנס לתהליך מול השגרירות, על פי המפורט באתר, לציין את מועד הנסיעה המתוכנן ולהמתין לאישור הויזה. רק לאחר מכן להתחיל להזמין כרטיסים. מה שבודאי יועיל זה להתחיל לתכנן את הטיול, מקומות, נתיבים, בתי מלון רצויים ועוד. חלק מבתי המלון אפשר להזמין, אם המחיר נמוך, ועם אפשרות ביטול.

לאונידס

Active member
1. לא מאמין שתמצאי טיסה במחלקת תיירים עם ביטול חינמי

גם במחלקת עסקים אני בספק, בראשונה יש.
בקיצור לצערנו כנראה לא ראלי.
עלות ביטול לכרטיס בד"כ 100-200$, ההחלטה אם לסכן 2000-4000 שקלים במידה ולא תקבלו ויזה תלויה בשיקולים שלכם.
אגב אני גם מציע לא לרכוש כרטיסים לפני שאתם סוגרים תוכנית טיול כי:
א. יכול להיות שתצטרכו טיסת המשך. לי קרה שטיסה לאורלנדו עם חניית ביניים בניו יורק היתה זולה יותר מאשר אותה טיסה כשיורדים בניו יורק. הפרשי המחיר יכולים להיות גדולים יותר בהתחשב במטען. בטיסת המשך חוקי המטען הם בד"כ בהתאם לטיסה הטראנס אטלנטית וחוקי המטען בקנייית טיסה פנימית בנפרד בהתאם לכללי הטיסה הפנימית.
בנוסף יש את עניין האחריות במקרה והטיסה הטראנס אטלנטית מאחרת.
ב. המרחקים בארה"ב עצומים ואולי מסלול מעגלי לא יתאים לכם. במקרה כזה צריך טיסה נוספת ואז אין יתרון לטיסה ישירה לארה"ב כי חניית הביניים יכולה להיות באירופה או בקנדה
2. מחירי הטיסות נקבעים לפי ביקוש והיצע (כמובן).
תאריכי הקפצת המחירים שאני מכיר לפי הסדר הם:
א. 20 ליוני
ב. 1 ליולי
ג. יום אחרי ט' באב.
3. יש בסך הכל 3 חברות שטסות ישיר לארה"ב, ממליץ להכנס לאתרים שלהן ולבדוק.
אגב לא ציינת אם היעד הישיר צריך להיות NY LA או SF, יכול להיות שהמבחר מצומצם עוד יותר.
ויזה
1. זה לא משנה. הסדר שם אמריקאי ולא ישראלי, הם קולטים אנשים לפי תור שנקבע באינטרנט מראש ולפי כמות האנשים שהם יכולים לטפל בהם.
תתחילו בתהליך ומתי שיש תור שמתאים לכם - יש תור
מכיוון שחלק מהחומר לשגרירות הוא מכתב אישור שהילד רשום לשנה הבאה בבית הספר אני מציע לבצע את התהליך כמה שיותר מהר כל עוד יש עם מי לדבר.
אם איחרתם אפשר לנסות בעירייה או שאין ברירה וצריך לחכות לספטמבר.
2. מתחילים מהאתר של המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בישראל
http://hebrew.israel.usembassy.gov/he/apply.html
3. בן הזוג יצטרך להגיע לשגרירות עם בן ה 15.
הוא יכול להביא איתו את החומר של שני הילדים האחרים (שלא צריכים להגיע) ולחסוך משלוח.

תודה (לכולם). מכיוון שזו הפעם הראשונה שלנו בארה"ב

(אני כבר הייתי בניו יורק ולאס וגאס), אשמח לרעיונות לטיול של 3 שבועות, עם כל אתרי החובה (אגב, לאס וגאס אינה חובה מבחינתי...)
&nbsp
לפחות בראשי פרקים, עם הפארקים שחובה.
&nbsp
תודה

לאונידס

Active member
בערך כמו לבקש את כל אתרי החובה באירופה ב 3 שבועות

אני חושב שאת לא מודעת לגודל וכמות האטרקציות, בערך כמו יבשת.
&nbsp
ראשית אני מציע להחליט חוף מערבי או חוף מזרחי. מכיוון שדיברת על פארקים ווגאס אני מניח שאת הולכת על חוף מערבי.
מכיוון שביקשת טיסות ישירות אז יש רק שתי חברות רלוונטיות, יונייטד ל SF ואל על ל LA. לא בעיה לבדוק את המחירים בשתי חברות לתקופה מוגבלת.
אם אני זוכר נכון הם מפרסמים טיסות 10 חודשים מראש (תבדקי את אתרי האינטרנט שלהם) כך שאם את מדברת על סוף יוני תחילת יולי יכנראה שיש לכם מספיק זמן להוציא ויזות.

אכן, זה מה שביקשתי
אכן - החוף המערבי (למתחילים...)

מאיפה מתחילים לאגור את מסלולי החובה ל 3-4 שבועות?

דניאלה1311

Active member
מנהל
תלוי לאן טסים כנקודת מוצא וסיום
אני אגב לא הייתי טסה טיסה ישירה עד SF או LAX אלא לוקחת חברה ארופאית שעוצרת בארופה ומשם טיסה ישירה (לופטי, סוויס, בריטיש ואחרות) אבל זה אני. המחשבה להיות כלואה 15 שעות או משהו כזה ללא הפסקה בפח מעופף עושה אותי חולה מראש.

יש כל כך הרבה מסלולים שקשה להמליץ ולכן אתם צריכים לשבת על מפות ולהחליט מה עדיף על מה למשל סיור זה

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1XMLe428gTUr4rDbO-u181dcEIAU&hl=en_US

הפארקים כמו היוסמיטי, הגרנד קניון, ברייס וזיון קניות הם גם אופציה נהדרת.

ישנה אפשרות לנסוע צפונה מסן פרנסיסקו או דרומה עד לוס אנג'לס אבל אי אפשר הכל בשלושה שבועות. לכן חשוב כל כך להחליט לאן טסים ומה האזור המועדף.

רזאי

New member
מה הילדים אוהבים?פארקים- טבע או לונה פארקים?

אני (מודה שאני משוחדת)הייתי טסה עם בריטיש לסן דייגו. לוקחת את הילדים לגן החיות המדהים, אולי גם לסי וורלד. נכנסת להציץ במיגדלור של קבריו, באי קורנדו, ובכלבי הים. אח"כ ממשיכה צפונה ללוס אנג'לס. אם אתם רוצים קניות- אני בעד עצירה באירוויין. מרכז הקניות הגדול והמוצלח בכל דרום קליפורניה. אפשר יום בדיסני ו/או יוניברסל. אם אתם מתעניינים בברלי הילס וחוף וניס, אז זה עוד יום חביב. מצפינה לסנטה ברברה, וממשיכה ללינה ליד הטירה של הרסט, סיור בטירה על הבוקר (צריך להזמין מראש). וממשיכים לנסוע בכביש הנופי מס 1 לסן פרנסיסקו. טיול באתרים שמעניינים אתכם בעיר ואז חזרה משם.
אם התכוונת לפארקים של טבע- הייתי עולה מסנטה ברברה ליוסמיטי, מטיילתת שם כמה ימים וממשיכה לסן פרנסיסקו.
אם אתם רוצים להתמקד בטבע והרבה פחות בערים, הייתי מוותרת על סן דייגו ונוחתת בלוס אנג'לס. משם הייתי נוסעת לכיוון הגראנד קניון, ציון, ברייס, אנטילופ, וחוזרת מלאס וגאס. אפשרות נוספת- לנחות בסן פרנסיסקו ולהתחיל ביוסמיטי.

Boston Guy

New member
ברגע שדיברת על טיסה ישירה וחוף מערבי...

הגבלת את עצמך לשתי חברות תעופה בלבד ולשני קווים ספציפיים בלבד - אל על ללוס אנג'לס, ויונייטד לסאן פרנסיסקו.
בשני המקרים מדובר בטיסות שהסיכוי קלוש למצוא בהן כרטיס "מוזל", וסיכוי למצוא כרטיס זול עם ביטול בחינם הוא אפס.

אין גם שום טעם לקנות עכשיו כרטיס טיסה לקייץ הבא - זה לא יחסוך לך כלום. "מציאות" והנחות אולי תוכלו למצוא בכרטיסים של הרגע האחרון - אם תחכו ליוני הבא ורק אז תקנו. אם העולם נכנס למיתון היסטרי, יש מצב שלאנשים לא יהיה כסף לטוס וחברות התעופה יורידו מחירים.

למה לא חוסך ככל שקונים מוקדם יותר? גם משריינים מקומות

בדקתי טיסה שרכשתי בלופטנזה למינכ ן ביולי לפני חצי שנה. עלה לי 360$. אותה טיסה עולה היום 460$: כ 30% יותר. מי מבטיח לי שיהיו מקומות לתאריכים שאני מחפש?

כמו כן, לפי הדוגמא הזו (ולפי מה שבדקתי), ביטוח בפניקס עולה כ 10% מעלות הטיסה לערך, ומבטיח החזר של 80%. נראה כדאי במקרה הזה? (מניח שהטיסה תעלה כ 1,300$ (כ 25,000 ש"ח ל 5 אנשים) והביטוח כ 2,500 ש"ח...

YosMan1

New member
בחברות הסדירות ברוב הטיסות יש דמי ביטול לא גבוהים מ 340$ ככה

שלא מפסידים את כל מחיר הכרטיס.

Boston Guy

New member
כי על כל דוגמה שזה כן חוסך, אני יכול להביא דוגמא שלא.

בינואר חקרתי מחירים של כרטיסים מבוסטון לישראל לאוגוסט.
המחיר הכי זול שמצאתי אז היה מעל 900$ לכרטיס - והמחיר של כרטיסים כמו אלו שאני בסוף הזמנתי (אני קניתי אותם ככרטיסי בונוס של נוסע מתמיד, ב"נקודות") היה מעל 1200$ לכרטיס.
זה היה 7 חדשים לפני מועד הטיסה.
לפני כמה שבועות יצאו לפחות 3 מהחברות שטסות מארה"ב לישראל ב"מבצע" ומכרו טיסות באוגוסט בפחות מ 900$... אם הייתי קונה כרטיסים בינואר בכסף הייתי "מפסיד" מאות דולארים (על 4 כרטיסים).

כמו שכתבו לך קודם - מחירים של כרטיסי טיסה משתנים כמעט כל יום. זה שכרטיס למינכן ביולי עולה כרגע 460$ אומר רק דבר אחד - שיש עוד לא מעט מקומות פנויים במטוס... כי אם המטוס היה מלא כמעט לגמרי, המחיר היה כפול.
ואם לא יצליחו למלא את המקומות הללו - יש מצב שבשבוע הבא המחיר של הכרטיס ירד יותר נמוך ממה שאתה שילמת.

לאונידס

Active member
ראשית בביטוח את מבטחת רק 80% מדמי הביטול

חברת הביטוח לא תחזיר לך 80% ממחיר הכרטיס אם יכולת לבטל אותו מול חברת התעופה ולשלם רק דמי ביטול. חברת הביטוח תשלם לך 80% מדמי הביטול.
אם נזרום עם הדוגמה שלך אז עלות כרטיס 1300$ והביטוח 130$ (10%) ועלות ביטול היא 200$ (הנחה שלי) הרי שאם תבטלי את הטיסה תקבלי מחברת הביטוח 160$ (80%).
זאת אומרת שאת משלמת כאן ועכשיו 130$ כדי שאולי אם תבטלי תקבלי בחזרה 160$.
את יודעת מה? בואי תבטחי אצלי, אני אחזיר לך 200$ (ולא 160) אם יתקיימו התנאים שדורשת חברת הביטוח שיתקיימו כדי שתקבלי החזר.
&nbsp
לגבי עליית וירידת מחיר טיסה מדובר באיזושהי רולטה.
את יכולה לבדוק את מחירי הכרטיסים היום (בדולרים) לתקופה שתרצי לטוס שנה הבאה ותשווי אותם למחירים שיתפרסמו בשנה הבאה, אולי המדד הזה יעזור לך בהימור.
עוד הימור אם הדולר יעלה או ירד ביחס לשקל. הרי אנחנו מרוויחים את הכסף בשקלים ולא בדולרים.
לא יודע לעזור לך בהימורים האלו, אני אם אני רואה מחיר סביר או טוב לתקופה שאני מאוד רוצה לנסוע אני קונה וזהו.
&nbsp
לגבי מסלולים:
שלושה שבועות בקושי מגרדים את משך הזמן המתאים כמקובל בחוף המערבי ותלוי אם הם נטו או ברוטו, כוללים את זמן הטיסה הטראנס אטלנטית או לא.
יש תלות גדולה מה תרצו לראות ולעשות. יש כאלה שיתעכבו בדיסני שבוע ויש כאלה שלא יכנסו. מסלול שונה לחלוטין. כנ"ל לגבי פארקים גדולים וכמה תסעו צפונה. להערכתי אין ברירה אלא להתחיל ללמוד ולחפור ולקבוע את המסלול שמתאים לכם ולא לאחרים.

עוד שאלות ויזה: מאיזה גיל מציגים את שאלת מקום העבודה?

לבת 14.5 - נשאלתי בטופס DS160 למקום התעסוקה (רשמתי Student, 9th grade)
לבני 12.5 ו 7 - האפשרות הזו לא נשאלה.

האם הטופס דינמי? האם יתכן שפספסתי אפשרות זו לשני הילדים הקטנים, או שזה לא נפתח?

2. מה נדרש להביא לראיון? האם אישור מהמעסיק באנגלית על תקופת עבודתי במקום העבודה? האם תלושי שכר? האם אישור שהילדים רשומים בבתי ספר? אם כן - האם לתרגם אותם לאנגלית?

3. פתחתי חשבון להגשת הויזה, ואז ראיתי שניתן להוסיף את כל שאר בני המשפחה. האם עלי להביא את המסמכים שלהם בעם הראיון שלי?

תודה

לאונידס

Active member
הטופס דינמי

לא יודע אם פספסת אבל הטופס דינמי
&nbsp
מהמעסיק להביא אישור שהעובד יוצא לחופשה ומצפים לו שיחזור
לילדים אכן אישור שמצפים להם בבית הספר.אם אני זוכר נכון גם עותק מהויזה שבתוקף של ההורים (למי שיש) ואישור בכתב של שני ההורים על בקשת הויזה.
צריך להיות פירוט באתר השגרירות, בהחלט יכול להיות שאני לא זוכר הכל
&nbsp
חשבתי שלך יש ויזה. בכל מקרה כן, תביאי איתך גם את המסמכים והדרכונים של הילדים (ותמונות וכל השאר).
&nbsp
המידע שאני מוסר מבוסס על זיכרון מלפני כמה שנים, יכול להיות שדברים השתנו או שהזיכרון קצת מתעתע. חשוב לודא את הפרטים באתר השגרירות

למעלה