האם תרופות נוזליות נכללות בכמות המותרת עד 1 ליטר לאדם?

האם תרופות נוזליות נכללות בכמות המותרת עד 1 ליטר לאדם?

אני טסה עם ילדים ולוקחת כמעט הכל איתי לעליה למטוס כולל שמפו קרמים וכו' באריזות קטנות.
אני יודעת שמותר עד 1 ליטר לכל נוסע וכל בקבוק עד 100 מ"ל... אבל יש לי מלא דברים לילדים כמו נורופן קטן שהוא בדיוק 100 מ"ל (מותר?) ובפנטן משחה, וטיפות אוזנים, פניסטיל טיפות, פולידית משחה וכו'..
האם 1 ליטר לנוסע כולל גם ילדים? או רק מבוגרים?
ילדים בני 3 ו6
תודה לעונים

Nרב

New member
אף אחד לא בדק לי מעולם תרופות משום סוג

לא לאירופה, לא למזרח ולא לארה"ב
ועל ההגבלה של עד ליטר מעולם לא שמעתי בקשר לתרופות

דניאלה1311

Active member
מנהל
אין הגבלה של ליטר יש הגבלה של 100 מ״ל
אני גם לוקחת תרופות נוסליות, שמפו וקרמים הכל בגדלים המותרים. קרמים רק 50 גרם
לא 100. הכל יש לשים בשקיות שקופות ולהוציא את השקיות בבדיקה בטחונית. לא עושים שום בעיה, מקסימום שואלים אותך מה זה. אני לא יודעת לאן את טסה ועם מי ואם זו טיסת המשך ואיפה העצירה. יש מקומות שמקפידים יותר ויש פחות. תקפידי רק על הגדלים של הקרמים, משחות ונוזלים.

רשמית אכן יש הגבלה של ליטר פר שקית שמכילה את כל המוצרים
כאשר כל מוצר עד 100 מ"ל. זה כתוב מפורשות בכל שדות התעופה וגם במדיניות של חברות התעופה השונות. למשל כאן:
http://www.lufthansa.com/il/en/Liquids-in-carry-on-baggage
לא יודעת אם בפועל יושבים ומחשבים אם אכן יש ליטר או יותר, אבל לא הייתי לוקחת סיכון.

זה לא רק באירופה, ההגבלה של ליטר

נתקלתי בזה גם במדינות שונות באסיה. שקית אחת שכל בקבוק בה עד 100 ליטר ומקסימום 10 בקבוקים.

אישית, לא מבינה למה לסחוב הכל למטוס. מילא אם ההורים בהיסטריה לגבי התרופות, אבל שמפו וכו' אפשר לקנות ישר כשנוחתים עוד בשדה התעופה אם קרה המקרה הלא סביר שאיבדו לכולכם את המזוודות. אתם לא נוסעים לג'ונגל, אלא לארץ מערבית לגמרי (שבה, אגב, אפשר מן הסתם לקנות בקלות תרופות כאלו ואחרות שאינן דורשות מרשם מיוחד, כמו משהו נגד עקיצות דוגמת פניסטיל).

דניאלה1311

Active member
מנהל
רשמית כמו שכתבת מסתבר שזה אכן כך
אבל פרקטית? לא נתקלתי בשום מקרה כזה, זאת אחרי עשרות טיסות עם קונקשנים בארופה ובארה"ב בהגבלה נוזלית (ליטר). אבל כמו שכבר כתבתי לא פעם, יש גם שרירות לב של הבודק הבטחוני. הוציאו לאנשים אוכל, קרמים, בשמים, בקיצור הקפידו על קוצו של יוד לגבי המשקל של כל יחידה אבל לא ראיתי שחישבו ליטר. אולי אם כמות הבקבוקים והקרמים חריגה, הם כן יעקמו את האף ולא יתנו להעלות את כל הכמות. גם אנחנו לוקחים כמות גדולה של תרופות ושאר דברים חלקם נוזליים, קרמיים או בכדורים. התרופות הקריטיות הולכות אתנו במטען היד העולה למטוס, השאר במזוודה לבטן המטוס.

לא הייתי מנסה

זה לא שווה את זה, במיוחד אם מדובר במשהו כמו שמפו. בחייעת, אתם משלמים לטיול שלם של משפחה, אם המזוודה תאחר בשבועיים - מה שהסיכוי לו קטן - אז תשלמו 2 דולר על שמפו חדש. פשוט היצמדו לחוקים.
אצלי פתחו את מטען היד בלונדון בגלל קופסא של אבקת שוקו שנראתה להם כמו נוזל בשיקוף, וחקרו אותי כמה דקות עד שהשתכנעו שזה כלום...

oren1947

New member
וואווו את כל בית המרקחת את לוקחת?

כל חבילת התרופות תבלה את זמנה בזמן הטיסה במזוודה שבבטן המטוס,אין בעייה.
קצת תרופות בתיק הגב גם לא יהווה בעייה
ואת כל השאלות הללו תשאלי את הבודקים הביטחוניים בכניסה

מסכימה איתך. אמנם גם אני לוקחת בית מרקחת שלם
בכל פעם שאני טסה עם הילדים, אבל אף פעם לא מעלה למטוס. תמיד שולחת במזוודה הגדולה.

לאונידס

Active member
על תרופות לחולה שנזקק להן בד"כ אין הגבלה

http://www.elal.com/he/PassengersInfo/Baggage/Pages/Liquids.aspx
ציטוט מאתר אל על
"• ניתן לשאת תרופות ומוצרי מזון מיוחד (כגון מזון תינוקות), שלא בשקית הפלסטיק, אך יש להציגם בבדיקות הביטחוניות ולשאת אישור רפואי מתאים".
אם מדובר במצב שבו חולה זקוק לתרופות כדרך קבע לא הייתי שולח אותן במזוודה, רק במטען היד.
&nbsp
אם מדובר בתרופות "שיהיה למקרה שיקרה..." אז אפשר לשלוח במזוודה, אבל ליטר תרופות (שמותר לכל אדם) זה ה-מ-ו-ן לנסיעה באירופה ומדובר בנסיעה של ארבעה אנשים (גם הילדים זכאים כל אחד לשקית).

למעלה