גלישה בחול?

esp8266

New member
גלישה בחול?

קצת התבלבלתי מכל ההצעות, אני לקוח ב-012, ויש לי טיסה לכמה שבועות לאירופה. אני כמובן לא צריך שיחות אלא רק גלישה בסיסית.
מחירי החבילות ממש גבוהים- 140 ומעלה לחבילת גלישה של 1G .
1.מישהו מכיר חבילות קטנות /זולות יותר ?
2.מישהו התנסה עם כרטיסי גלישה? (הבנתי שיש כרטיסי סים לגלישה?)

אני צריך גלישה בסיסית לצורך הודעות או בירורים פשוטים לא יותר.
תודה.

moco10

New member
אם 140 זה "ממש גבוה"

אז אני מציע לך לרכוש סים מקומי.
החסרונות שלו יהיו:
1) בזבוז זמן בטיול להשיגו
2) אם אתה מטייל ביותר ממדינה אחת, צריך לוודא שאתה רוכש סים שכולל את המדינות הרלוונטיות.
3) אי אפשר יהיה להתקשר אליך במספר הישראלי (זה גם יכול להיחשב ליתרון, תלוי בך)

מה שאני באמת מציע זה כן לשלם את ה140 .

Nרב

New member
בשביל רק לבדוק הודעות יש WIFI חינם היום כמעט בכל מקום

moco10

New member
לא בדיוק, אין משמעות ל"חודש ראשון"

אם הוא ירצה להמשיך איתם הוא יצטרך לשלם עוד 50, לרדת לתוכנית יותר זולה - הוא נוסע רק לכמה שבועות.

esp8266

New member
קצת מוזר שאלו התגובות שלכם..

מקצת בירור וקריאת כתבות, מצאתי אינסוף המלצות של ישראלים שחוזרים ואומרים שהחבילות בארץ הן גניבה. ומתברר שרוב אזרחי העולם נוהגים ככה מזמן.
בכל סופר או קיוסק אנשים קונים סים מקומי ב 5-10 יורו שמספק גלישה חופשית לחלוטין .

בטח ובטח למי ששוהה חודש באירופה לעניינים עסקיים, ובטח כשהחבילה מוגבלת לימים ספורים ו -140 זה רק מחיר התחלה שמגיע ל-300 ויותר בקלות.

בדרך כלל אני לא עושה חשבון כזה, אבל לפעמים אתה מבין שחברות בארץ מנצלות בורות, וחשש משינוי , חרדה משהות במדינה אחרת , וכו, ופשוט קובעות מחירים הזויים לשירותים שהם לא משלמים עליהם אגורה. ( הלוויין והשרתים שמעבירים את השיחות כבר שלהם, מחירי התדרים כבר שולמו, וככה כל קיץ מעל מליון ישראלים שנוסעים לחול משלמים מחירים מופקעים לחברות האלו על כלום )

אז לאלו שתוהים וצריכים גלישה לצורך ווייז או לנסיעות ארוכות- תקראו קצת תגובות בנושא..

moco10

New member
מאיזה תאריך הכתבות שאתה קורא?

בעבר זה באמת היה שחיטה אבל היום זה אחרת.
בחבילה של גולן (99 לחודש + 49 חד פעמי אם אתה לא לקוח שלהם כרגע) אתה מכוסה מכל בחינה מעשית, בלי צורך בתוספות. 148 ש"ח בעיני לא נקרא מופקע וגם לא הזוי.
לגבי החבילה של 012 איני יודע, התיחסתי למידע שאתה רשמת.

נכון, סים מקומי עדיין יותר זול אבל זה מגיע עם החסרונות שרשמתי.

לאונידס

Active member
איפה מצאת SIM ב 5 יורו שמאפשר גלישה "חופשית לחלוטין"?

ןמה קורה אם אדם נוסע ליותר ממדינה אחת?
ואיך הגענת נניח בהצעה כאן של גולן ל 300 שקלים ויותר בקלות?

שני היורו שלי בעניין

עד היום תמיד קניתי סים מקומי או לא קניתי בכלל (כלומר, השתמשתי רק בווייפיי חינמי במקום הלינה או ברחוב). זאת מכיוון שבהרבה מקומות בעולם - לא כולם - זה אכן יותר זול מרכישת סים בארץ, א-ב-ל:
1. סים ישראלי חסר תועלת מבחינתי כי הוא לא נותן שיחות מקומיות, ואין לי שום צורך בשיחות לארץ (בשביל זה יש סקייפ).
2. חלק ניכר מהנסיעות שלי היו מעל הזמן המקסימלי לשימוש בסים ישראלי בחו"ל (בעבר נדמה לי שבדקתי ובגולן היתה מגבלה של 45 יום).

היתרון הגדול של סים ישראלי הוא לדעתי למי שנוסע לכמה וכמה מדינות בזמן קצר יחסית: למרבה הצער רוב הסימים המקומיים הם למדינה אחת בלבד, ואז אם תקנה אחד ועוד אחד ארבעה ימים אחר כך, ותיכף את השלישי, יש סיכוי שזה ייצא יקר יותר. בנוסף, אם הנסיעה שלך מאוד קצרצרה ועוברת במהירות מיעד ליעד, ייתכן שלא תרצה לבזבז זמן על חיפוש סים בכל מדינה. במקרים כאלו סים ישראלי נותן פתרון.

מה שכן, יש מדינות שבהן המחיר הרבה יותר יקר מהסים הישראלי, והמחירים שבהם נקבת נשמעים לי מוזרים. ממה שראיתי בנסיעותיי האחרונות, לפחות במדינות שבהן הייתי, ב-10 יורו לא תקבל גלישה חופשית או קרוב לזה, ובאנגליה לא היה בזמנו סים עם דיל/הטענה של מתחת ל-10 פאונד. למי שרוצה נפח גלישה גבוה, לפעמים הסים הישראלי יותר משתלם. כאמור, תלוי במדינה, תלוי בצרכים שלך.

moco10

New member
1 לא ברור

מה זאת אומרת לא נותן שיחות מקומיות?
בוודאי שהוא "נותן", רק שזה לא כלול בחבילה אלא צריך לשלם פר שיחה. לרוב התיירים, שמספר השיחות המקומיות שהם עשויים לבצע הוא די מוגבל, מדובר בסה"כ עוד כמה שקלים לחשבון - לא סיבה להתרוצץ בשביל סים מקומי.

לכך התכוונתי

לא כלול. וגם הסברתי שאינני תיירת סטנדרטית ולכן יש לי כן צורך בשיחות מקומיות, לא בשיחות לישראל ולכן אני בוחרת סים בהתאם. לא ברור לי מה לא הבנת.
הצגתי את החסרונות והיתרונות של כל אחד. יש לא מעט אנשים שמחפשים אך ורק דאטה (ואז נושא השיחות ממילא לא מדבר אליהם) או שמחפשים במיוחד דיל של שיחות מקומיות. הרי אם אתה רוצה להתקשר למספר קטן של אנשים בארץ, אפשר להשתמש בוואטסאפ/סקייפ בווייפיי. אם אתה צריך מסיבות שונות מספר מקומי או לבצע שיחות מקומיות למספרים שונים/שיחות מקומיות וסמסים מקומיים על בסיס יומי (לדוגמא, להתקשר עם חבר'ה שפוגשים תוך כדי טיול ועם אכסניות מקומיות בטיול ארוך בניו זילנד), אז זה לא "עוד כמה שקלים בחשבון". בשהייה של חודש גם אין שום חשיבות ל"בזבוז" של שעה מזמנך לחיפוש סים.

ולכן, בסופו של דבר, בחירת סים מקומי או ישראלי היא שאלה של מה הצורך, מה סוג הטיול (כמה זמן/מדינות) והמחיר. סה טו.

moco10

New member
או. קי., הבנתי, נשאר רק לשאול מה זה קשור לשרשור הזה

השואל כתב מפורשות "יש לי טיסה לכמה שבועות לאירופה. אני כמובן לא צריך שיחות אלא רק גלישה בסיסית".
הפרופיל הזה תואם את הרוב הגדול של האנשים ששואלים כאן בפורום שאלות דומות.

את צודקת שכל אחד צריך לרכוש את מה שמתאים לצרכיו, רק שתיאור הצרכים שלך, שאת בעצמך אומרת שאינם סטנדרטיים, לא ממש רלוונטי לשאלה שנשאלה.

?

התגובה שלי התייחסה לדבריו הכלליים של השואל בתגובתו השנייה, על למה אנשים מעדיפים סים זר, שלטענתו "כולם עושים את זה". הסברתי שזה תלוי במקרה, בצרכים וכו', ושאין תשובה אחת נכונה (תרמילאים ישראלים למשל הולכים לרוב על מקומי).
אין לי עניין להתווכח איתך על נחיצות הודעותיי.

למעלה