דיוטי פרי, קונקשין וקניות

some117

New member
דיוטי פרי, קונקשין וקניות

יש לי בעוד 4 ימים טיסה ממזרח אסיה לישראל עם עצירה באירופה.
אם אני רוצה לעשות קניות בדיוטי פרי (למשל אלכוהול) מוצר שנאטם בשקית עם חותמת דיוטי פרי, ואני רוצה לצאת בקונקשין מהשדה. מה קורה עם הבקבוק אלכוהול?
אני מבין שאם אני רוכש אותו בשדה של הקונקשן אין בעיה.

האנפה

New member
לא ברורה לי הבעיה

אתה נוחת, יוצא מהשדה, חוזר לשדה, עובר בדיקות ביטחוניות וביקורת דרכונים, מגיע לדיוטי פרי, קונה, עולה למטוס עם השקית בתור כבודת יד. זה עזר?

some117

New member
לא. מה קורה אם אני רוכש במדינת המוצא בדיוטי פרי

מגיע לקונקשן. יוצא מהשדה חוזר לשדה וכו'...
מדובר על נוזלים. אלכוהול וכדומה
האם זה אפשרי? יש אפשרות לעבור אם אישור?לאחסן איפשה?או שבכלל ולא תהיי בעיה?

סביר להניח שתהיה לך בעיה.
בשנה שעברה טסתי מקנדה לארץ דרך ציריך עם סוויס אייר. אנשים קנו נוזלים בשדה התעופה בקנדה (סירופ מייפל). הם לא יצאו מהשדה בציריך, אבל בבדיקה הביטחונית בציריך לא אפשרו להם להעביר את הנוזלים לטיסה הבאה כי הכמות הייתה מעל 100 מ"ל, וזה ממש לא עניין אותם שזה נקנה בדיוטי פרי הקודם. מבחינתם זה היה מעל 100 מ"ל, ולא היה להם אכפת איפה ומתי זה נקנה. אנשים ניסו להתווכח אבל זה לא עזר להם.
אני לא יודעת אם כך זה בכל מקום, אבל לא הייתי לוקחת סיכון.

some117

New member
וואו! ואת מדברת רק על מקרה שאת אפילו לא יוצאת מהשדה??

כשטסתי דרך מוסקבה לא עשו לי בעיה.
אז בכלל אין מה לדבר על לצאת מהשדה? אם אצא לא אוכל להעביר את זה בכבודת יד, ובעיקרון לאלהעביר את זה בכלל? מאחר והמזוודה תהיה בטרנספר

נכון. אלו היו אנשים שבכלל לא יצאו מהשדה.
אישית לא הייתי לוקחת סיכון אם מדובר במשהו יקר.
אבל מי יודע? אולי יהיה לך מזל ויאפשרו לך?

moco10

New member
אי אפשר

גם אם אתה לא יוצא מהשדה. את הביטחון עוברים בכל מקרה, זה לא קשור לביקורת דרכונים. תרכוש בדיוטי פרי בשדה שממנו אתה טס ארצה.

some117

New member
תודה אבל להגיד אי אפשר זה קיצוני מידי

הרי כבר רכשתי בקבוק יין וטסתי עם קונקשן ממוסקבה ולא היתה שום בעיה ושום כלום

moco10

New member
כתבת אירופה

אולי מוסקווה נחשב גיאוגרפית אירופה אבל הנחתי שהכוונה לקונקשן במערב אירופה.
אם תציין איפה הקונקשן אז תוכל לקבל מידע יותר קונקרטי.

some117

New member
כן. סליחה אם לא הבנתי נכון, ההבנה הייתה ש"אי אפשר" באופןגורף

אני אהיה בשוויץ

moco10

New member
אם אתה רוצה שאדייק לגמרי

אני יודע מניסיון שאי אפשר בפרנקפורט, פריז, אמסטרדם, רומא.
אני מניח שאי אפשר גם בשאר מערב אירופה כולל ציריך, אבל כדאי שתקבל תשובה מבעל ניסיון. הסבירות שזה שונה שם היא אפסית, אבל לך תדע.

moco10

New member
והסבירות כרגע ירדה עוד

https://www.zurich-airport.com/passengers-and-visitors/arrivals-and-departures/security-checks

דווקא בקישור שהבאת יש משפט ברור שמתיר את מה שהשואל המקורי
רוצה לעשות:
Tax and duty free liquids packed in intact, tamper-evident ICAO-bags with purchase receipt included.
&nbsp
אם ככה, לא ברור לי למה במעבר בציריך בין טיסות לא הרשו לנוסעים להעביר את מה שקנו בקנדה
לפי מה שכתוב כאן, כן מאפשרים. אולי להם לא הייתה קבלה? השוויצרים הרי מדויקים כמו שעון שוויצרי

moco10

New member
מתיר בתנאי

אבל אני יודע שלפחות רכישות בדיוטי בארה"ב לא ארוזות לרוב בדבר כזה.

לא יודע על איזה מוצר מדובר אבל נראה לי הכי סביר לקנות לא בדיוטי ולשים במזוודה. זה בטח עדיין יהיה זול יותר מהדיוטי של ציריך.

לדעתי הם אורזים באריזה מהסוג הזה רק אם אתה מבקש מפורשות
לכן אולי יש בעייתיות במקרים בהם אנשים לא יודעים שהם צריכים לבקש אריזה כזו, כי הם מניחים שעצם העובדה שקנו בדיוטי פרי, אחרי שכבר עברו בדיקה ביטחונית, תאפשר להם להעביר את הנוזלים בבדיקה בטחונית בשדה הבא בתור.

some117

New member
תודה לכולם, הסעיף בלינק שהבאת להבנתי מתיחסת לשהות בתוך

האולם עצמו לא בהנחה ואתה יוצא מחוץ לשדה. אבל טוב, אראה מה ניתן לעשות.
תודה !

אז נתתי לך תשובה לגבי שווייץ. להתחייב לך חד משמעית שזה מה
שיקרה גם לך? לא יכולה. אבל ספרתי לך מה שראיתי מסביבי (ואגב, ראו לא אחת גם ההורים שלי, שעושים בדיוק את אותה נסיעה לקנדה דרך ציריך אחת לשנה). אם זה משהו לא יקר במיוחד, ולא אכפת לך לקחת סיכון, קח סיכון. הכי גרוע, יגידו לך לזרוק לפח.

למעלה