טיול ל-7 עד 10 ימים במהלך אוקטובר

• פותח הנושא ori 6
  • פורסם בתאריך

ori 6

New member
טיול ל-7 עד 10 ימים במהלך אוקטובר

היי,
אנחנו זוג, בני 30 (ללא ילדים) ומחפשים לסגור נסיעה לאוקטובר הקרוב.
היינו עד כה באמסטרדם וקצת התאכזבנו משום מה (למרות שהיא יפהפייה) וחזרנו לאחרונה מסוף שבוע קצר בפראג שם נורא נורא נהנינו והוקסמנו.
אנחנו מתלבטים לאן לטוס שהאפשרויות המובילות הן ברלין, קרואטיה-סלובניה ואיטליה.
בעיקרון, הרצון הוא לנסות שהטיול לא יהיה יקר בצורה "רצחנית", אני יודע שזה מאוד תלוי בנו, אנחנו נמצא בכל מקום את הדרכים לחסוך במידה.
יש אפשרות סבירה שזוגתי תהיה בהיריון בתקופה הזאת (לא מתקדם).
האם יש לכם המלצות או הצעות לגבי יעדים אלה או יעד אחר?
האם אתם חושבים שטיול מאורגן יכול להתאים לנו?
תודה וחזרה נעימה לשגרה,
אורי

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש לי רק שאלה אחת
קודם כל ברוך הבא לפורום.
אנחנו לא מכירים אותך ואת זוגתך אז איך אנחנו יכולים לדעת האם
מתאים לכם טיול מאורגן או לא? רק אתם יכולים להחליט האם עדיף
לכן שמישהו יארגן לכם הכל ותהיו משוחררים מחיפוש טיסה+מלון+ארוחות,
ובעיקר לקבוע את הלו"ז לעומת האפשרות שאתם אינדיבידואליסטים שרוצים לתכנן הכל לבד מההתחלה עד הסוף. כאן בפורום רוב הכותבים הם מהסוג השני, כלומר (בזהירות רבה) הרעיון של טיול מאורגן ממש לא הכוס תה שלהם.
&nbsp
ברלין העיר זו אופציה מצויינת, איטליה לעומת זאת זו מדינה שיש בה המון אופציות.
כדאי שתתבשלו לכם בהחלטה מאורגן או לבד, אם לבד, לקרוא קצת על איטליה, קרואטיה סלובניה ואפילו על ברלין. יש אתרים שלמים שנותנים מידע. אנחנו תמיד פה לעזור.

תקרא שוב את מה שכתבת ותראה שכל מה

שאתה מבקש זה מאוד מאוד אינדיבידואלי, ואף אחד לא יחליט בשבילך אם אתה אוהב מאורגן או לא ואיזו ארץ מתאימה לך.
אני בכל זאת כותבת כי אתה עובר לא כמו טרול אלא כמו מישהו שאולי לא טייל כמעט אף פעם ולא מצליח להתפקס...
מה שדניאלה כתבה - תתחיל לקרוא על המקומות שכתבת עליהם. קרואטיה וסלובניה יהיו זולות יותר, ברלין שמעתי שהיא נהדרת
בעיני, איטליה הרבה יותר בא לי עליה מסלובניה (זו הסיבה שאנחנו נוסעים בקיץ הזה לאיטליה ולא לסלובקיה, היה בינינו דיון על זה).
&nbsp
לגבי הריון - באמת אי אפשר לייעץ לך אולי מלבד שלא תתכננו הייקים קשים בדולומיטים לטיול. בדרך כלל הריון בטרימסטר הראשון והשני, עבור נשים שאין להן שום בעיה רפואית הוא סבבה לגמרי אבל יש גם הריונות שלא הולכים כמתוכנן. אני נסעתי לשבועיים לאלסקה בחודש חמישי והייתי פשוט יותר עייפה, אז כשלקחנו קייק לקחנו זוגי ובעיקר בעלי היה זה שתרם לזה שזזנו.
&nbsp
לגבי טיול מאורגן, זו העדפה אישית אבל אני לא הייתי יוצאת בטיול מאורגן לאירופה. בעיני, להיות תקועה עם אנשים שלא בחרתי ועם מסלול שאני לא יכולה לשנות ולהצטרך לחזור לקבוצה מתי שאמרו לי ולישון במלונות שבחרו לי זה נשמע סיוט של החיים.

ori 6

New member
תודה רבה לכל המגיבים

בהחלט עשיתי קצת 'סלט', ואולי לא הצלחתי לבטא את ההתלבטות מספיק טוב.
העניין הוא שבסופו של דבר, הארגון של הטיול די נופל עלי, ולפעמים אני מרגיש שזה קצת גדול עלי. מבחינת ניסיון בארגון טיולים - אכן אין כמעט ניסיון.
המחשבה על קרואטיה-סלובניה הגיעה אחרי שהבנתי שאני יותר מתעניין לראות טבע ופחות עיר אירופאית קלאסית, עד שנסענו לאחרונה לפראג והבנתי שזה לא בהכרח נכון.
לגבי טיול מאורגן, משהו בנוחות של טיול מאורגן נורא מושך, אבל מצד שני החשש מהאוכולוסיה של הקבוצה, בין אם ממוצע הגילאים ובין אם החשש מ"ליפול" עם אנשים שאני לא מעוניין לטייל איתם - די מוריד את האופציה הזאת.
למרות שזה יצא קצת מפוזר (לגמרי ב"אשמתי") - עזרתם לי מאוד.
ההכרעה תיפול בסופו של דבר בין איטליה לקרואטיה-סלובניה, עם נטיה נוכחית לכיוון איטליה.
שוב תודה.
אורי.

זו לא רק התלות בקבוצה שלא בהכרח אתה רוצה לטייל איתה

אלה עיכובים בדרך שבהכרח קורים עם קבוצה, זו לינה בשולי ערים במקום במרכזי ערים עתיקות, זו ריצה מטורפת בין אתרים, נסיעה של מרחקים רבים מדי יום, פשרה על אוכל במסעדות גדולות שלאו דווקא מציעות אוכל אותנטי לכל אזור ואזור באיטליה, אלא איזושהי פשרה חיוורת, שטחיות. כל אלה.

לאונידס

Active member
בטיול קבוצתי גם היעדים עלולים לא להתאים לך

למשל בחלק לא קטן מהטיולים המאורגנים באיטליה ה"נראה את הקולוסאום ברומא" אומר שעוברים עם האוטובוס בכביש ליד הקולוסואום ואתה יכול אפילו לנסות לצלם תמונות מהחלון.
בטיולים המעמיקים יכול להיות שאפילו האוטובוס יעצור ותוכל לצלם את הקולוסיאום לא מהחלון אלא ממש מהקרקע.
ומה אם שומו שמיים לך מתאים דווקא להכנס לבקר בתוך הקולוסיאום?
&nbsp
עוד דוגמה?
בסיור מאורגן אני מניח שיקחו אתכם לביקור בותיקן, כנראה תכנסו לקתדרלה (חינם...למה לא).
ומה אם תרצה לעשות סיבוב במוזיאון הותיקן כשבסופו כמובן הקפלה הסיקסטינית? אולי תרצה לעלות לכיפה של הקתדרלה? מי יודע, אולי באופזנלס יהיה אפשר - ואולי לא.
&nbsp
בטיול מאורגן צריך לנסות ולענות על רצונותיהם של 40 משתתפים + רצון הגורם המארגן (לצמצם עלויות וכו'), הוא לא תפור לפי הרצונות והצרכים שלך.
&nbsp
בקיצור אם אתה רוצה לדעת אם האטרקציות בטיול מתאימות לך אתה צריך לחקור, ללמוד מה יש, ואז להשוות להצעות בטיולים השונים.
אבל אם כבר חקרת ולמדת בשביל מה אתה צריך את הטיול המאורגן? כדי שיזמינו לך טיסות ולינה? הזמנה כזו כל סוכן ישמח לעשות בשבילך.
&nbsp
כמובן שאתה יכול לנסוע בטיול מאורגן בבחינת "זה מה יש ואני לא מתכוון להתעסק עם זה, שמישהו אחר יהנה מכאב בראש", רבבות נוסעים כך כל שנה ואין שום רע בבחירה שלהם כי היא מתאימה להם.
&nbsp
אתה צריך להחליט מה מתאים לך, אף אחד לא יכול להחליט במקומך.

בלת"ק קרואטיה-סלובניה זו אפשרות נהדרת ולא יקרה
ואם תקנה את "המשפחה המטיילת" לסלובניה-קרואטיה, תגלה שכל עניין התכנון עוד יותר קל. נכון שכל הסדרה של "המשפחה המטיילת" היא באורינטצייה של ילדים, אבל בסלובניה יש מעט יחסית אטרקציות שמוגדרות "לילדים", והרוב הוא פשוט טבע, מצודות וכדומה. אנחנו נסענו עם 2 ילדים לסלובניה וקרואטיה, ואחרינו נסעו ההורים שלי, והם עשו טיול זהה פחות או יותר לשלנו. כך שאני כן ממליצה לקנות את הספר (או למצוא אותו בהשאלה ממישהו) אם זה היעד שלכם. אגב, לא ציינת אם אתם בעד או נגד נהיגה, אבל ביעד הזה רכב הוא חובה.
ספטמבר והלאה מוגדרים כ -off season בסלובניה, מה שמיידית מוזיל מחירי לינה. לא בכל ארץ אירופאית יש תקופה כזו. מה שכן, באוקטובר עלול להיות קר. אנחנו היינו בספטמבר והיינו עם בגדים ארוכים ועם מעילים בערבים ובבקרים.

michal@gal

Active member
מנהל
אתה לא חייב לארגן לבד

יש סוכני נסיעות שמתמחים בלארגן מסלול למטיילים עצמאיים.
העלות לא מאד גבוהה יחסית לעלות הטיול וחוסך לך את הצורך לתכנן לבד.

לאונידס

Active member
יש לכם נסיון בטיולים קבוצתיים?

אתם נהנים או סובלים מכל ההתחרקשות הזו?
יש בכלל טיול כזה שמבחינתכם בא בחשבון? אולי אין כזה שמגיע למקומות והאטרקציות שאתם רוצים לראות ואז כל הזיון עקר.
אגב יש גם וגם, בערין גדולות אפשר לקחת טיולים לכמה שעות או אפילו ליום בקבוצה מודרכת והשאר לבד. בברלין יש הרבה כאלה בעברית.\
&nbsp
קצת שאלות:
לכמה זמן הטיול? "איטליה" למשל לא מתאימה לשבוע, רומא כנראה כן.
מה התקציב?
דרכי התניידות? רכב שכור בא בחשבון?

טיול למתחילים

מעולם לא השתתפתי בטיול מאורגן, מכאן שנסיוני בתחום אפסי. כמובן שלא בכדי החוויה הזו נחסכה ממני.
לטעמי למטייל מתחיל , שהות בעיר אחת תהיה הרבה יותר פשוטה. בברלין בעוונותי לא הייתי אבל היא נשמעת כמו בחירה מצויינת. את איטליה הייתי מצמצמת לעיר או שתיים. רומא היא בחירה מעולה, הייתי פעמיים שבוע ברומא והיה נפלא. משערת שגם לונדון ופריז מתאימות לקטגוריה הזו. כלומר ערים שיש בהן לא מעט אפשרויות וניתן לבלות בהן שבוע או יותר (בכל אחת מהערים הללו הייתי מספר פעמים).
כמובן שבסופו של דבר מדובר בנטייה או העדפה אישית, לא כולם אוהבים שהייה ארוכה באותו מקום, אבל חושבת שהערים ברשימה יכולות להציע שבוע מלא ויותר ממנו גם לתזזיתיים, מה גם שאילו יעדים שניתן לצאת מהם לטיולי יום קטנים.
ובעניין המחיר, קצת גמישות בתאריכים ועבודה יסודית בחיפוש מקום לינה מצליחים לייצר חופשה במחיר שפוי.

למעלה