התייעצות בנוגע לביקור בפוטסדאם

koganzon

New member
התייעצות בנוגע לביקור בפוטסדאם

בביקור הקרוב שלנו בברלין תכננתי לעבור ברציף 17 ובוואנזה בדרך לביקור בפוטסדאם.
האם לדעתכם אפשרי לשלב את המקומות ביום אחד מרוכז?

תודה

ybo4

New member
לי נראה מעט צפוף

רציף 17 אפשר בהחלט בנסיעה לפוטסדאם, למיטב זכרוני. במיוחד אם נוסעים ברכבת.
להוסיף גם ביקור בוואנזה - נראה לי צפוף מאוד.
הנסיעה לפוטסדאם לוקחת זמן והביקור שם הוא רגוע יותר.

אודרי11

New member
לא צפוף מאד...

אם אין הרבה זמן בברלין, ולא חשוב להתעמק בכל פרט...אפשר לשלב את 3 המקומות באותו יום..ביקור ברציף 17 לוקח כמה דקות....וזו תחנה בדרך..

אם יוצאים ממש בבוקר, עוצרים ברציף 17, משם נוסעים לוואנזה, מבקרים בווילה, מטיילים קצת בגינה כדי לחשוב קצת ולספוג רשמים...אפשר להמשיך לטייל בוואנזה ואפילו ללכת לחופי הרחצה, אבל אחרי הביקור בווילה לנו לא היה ממש חשק...
משם נסענו לפוטסדאם, זה ממש לא רחוק מוואנזה...טיילנו במדרחובים, אכלנו , ספגנו את המקום הנחמד הזה, וחזרנו לברלין בערב...
לא ביקרנו בארמון סן סוסי, כי לזה לא היה זמן...אבל ארמון שרלוטנבורג בתוך ברלין ממש הספיק לנו לחוויות ארמונות..

Faria

New member
מה הטעם בפוטסדאם בלי סן זוסי?

לדעתי, אם אין זמן לשלב בביקור בפוטסדאם את הגנים של ארמון הסן זוסי, אז אין באמת טעם לנסוע לפוטסדאם בכלל.

koganzon

New member
הכוונה שלי במקור היא כן לשלב סיור ברחובות ובנוסף בגנים

של ארמון הסאן זוסי לכן אני שואל אם להוסיף את רציף 17 וואנזה בדרך לפוטסדאם יהיה אפשרי

Faria

New member
לא יודע, תלוי באינטנסיביות בה אתה מתכנן לטייל

יום שכולל את סן זוסי, מרכז פוטסדאם, ואנזה ורציף 17 דורש אינטרנסיביות ויעילות.
אולי אתה יכול לעשות את זה הפוך. להתחיל בפוטסדאם, היות שהיא דורשת את הזמן הרב ביותר, ובהתאם לשעה בה אתה מסיים, להחליט על המשך דרכך לואנזה/רציף 17 דווקא בדרך חזרה. כשאתה יודע כמה זמן יש לך וכמה אתה עייף.

אודרי11

New member
מסתבר שיש טעם..

כל אחד והטעם שלו...לנו היה ממש כייף להסתובב חצי יום בפוטסדאם, גם אם לא ראינו את הגנים של .....לכן התגובה שאין טעם, היא לא במקום.

Faria

New member
למה היא לא במקום?

לדעתך סיור של פוטסדאם בלי הגנים זה נחמד, סבבה.
לדעתי להסתובב ב2 מדרחובים שיש כמוהם במאות ערים במרכז אירופה, כשכמה דקות משם ישנו אחד הארמונות היפים ביותר בעולם (בעיקר בגלל הגנים) זה חסר טעם.
&nbsp
גם אני הסתובבתי עם בת זוגתי כמה שעות במרכז פוטסדאם, והיה מאד נעים וכיף. ועדיין. לא רואה טעם להגיע לשם אם לא קופצים גם לסן זוסי.
&nbsp
זה שדעתנו שונה לא אומר שדעתי לא במקום.

michal@gal

Active member
מנהל
הגנים זה לא רק ארמון סן סוסי

יש שם פארק ענקי עם לפחות 10 ארמונות שונים וגנים בסגנונות שונים. חלקם יפים יותר מארמון סן סוסי.

Faria

New member
נכון

התכוונתי לגנים, שנקראים באופן קולקטיבי פארק סנזוסי.

dariosaric82

New member
סליחה על השאלה....אבל

למה כולם נוהרים לברלין ? מה כבר אפשר למצוא בעיר ערבית עם קצת נגיעות של אירופה פה ושם ?

dariosaric82

New member
תתפלא אבל לא הייתי שם....וגם לא מתכוון

לנסוע אלפי קילומטרים כדי להגיע לטייבה. עדיין יש מקומות באירופה שאירופה זה לא מילה גסה שם

koganzon

New member
חבל שאת/ה מגיב/ה בכלל...........

אם אין לך אנפורמציה לגבי מה ששאלתי תחסוך מאיתנו את התגובה הזו

לאונידס

Active member
סליחה על התשובה...אבל

יכול להיות שעיר ערבית עם נגיעות של אירופה פה ושם לא לטעמך,
מזל שברלין איננה כזו.
אגב זו לא הודעת שידול לנסיעה לברלין, להערכתי הברלינאים יסתדרו יפה מאוד בלי תיירים "ערבים" עם נגיעות פה ושם של אירופה (מישהו פעם אמר לי שאש מכבים גם באש....).

pinki rock

New member
ערבים בברלין?ממש לא ראיתי ערבים אולי הכותב מתכוון

לטורקים שגרים בברלין והשתלבו יפה מאוד
ראיתי ערבים תיירים אבל הרחובות ממש לא מוצפים

למעלה