שוב אני עם הטיול לחוף המערבי - אנא עצתכם

gastro101

New member
שוב אני עם הטיול לחוף המערבי - אנא עצתכם

נוסעים -בעלי ,כחלק מחגיגת יום הולדת 60 עם 3 "ילדים" בני 22-31 , אחד מהם רופא ומוגבל בימי החפש, כך שהגענו לתוכנית לצאת לקראת סוף ספטמבר ויחזרו , לפחות הלחוצים בזמן אחרי 12 יום
והשאלה- האם כדאי לדחוס ב12 יום את ונקובר, סיאטל וסן פרנציסקו או לוותר על ונקובר או על סיאטל. חתן המסיבה ישאר עוד מספר ימים בסן פרנציסקו אצל חברים

אודה ואשמח לתובנות של מכירי הערים הללו

YHS

New member
אפילו שוונקובר וסיאטל קרובות

לא הכרחי לקשור בין הטיולים ביניהן. את ונקובר אפשר לחבר בפעם אחרת לרוקיס הקנדיים או לשייט לאלסקה.
בכל מקרה, גם הגעה לסיאטל דורשת מחשבה מה מעניין אתכם שם. מה שאר הטיול? האם ברובו טבע או ערים? בסיאטל אפשר להתמקד בעיר או לצאת לטבע מסביב ( וכמובן, גם בונקובר).
אני מציע שתזהו לעצמכם מה מכנה המשותף המעניין ותקראו ברשת סקירה קצרה על הערים והסביבה ומה יש לראות. משתתפי הפורום יתקשו להמליץ ללא כיוון ועניין.

moco10

New member
זה מאוד תלוי ברצונות שלכם

אז אהיע רק את דעתי לגבי מה אני הייתי עושה.
זו באמת נשמע לי "דחיסה", ולבלות ב3 ערים אחת אחרי השנייה לא נראה לי. הערים כמובן שונות (אבל גם עם דימיון בגלל שכולן עם גבעות ועל המים, וגם עם אוכלוסייה ניכרת ממזרח אסיה) אבל זה בכל זאת עיר אחרי עיר.
זו "דחיסה" לא כל כך בגלל חוסר ימים - 4 ימים זה מכובד לכל אחת מהן, אלא בגלל האופי של עיר אחרי עיר.
הייתי בוחר שתיים ומצרף קצת טבע שנמצא בקרבת מקום (במובן של כמה שעות נסיעה) לכל אחת מהן.

איזה שתיים - ההיגיון הגאוגרפי אומר סיאטל ווונקובר הסמוכות, אבל אני מבין שסן פרנסיסקו חייבת להיות שם בסוף.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני הייתי בוחרת בונקובר וסן פרנסיסקו
מסיאטל לא התרשמתי באופן מיוחד, דוקא פורטלנד יותר יפה בעיני. אם
אתם מתכוונים לשכור רכב ולעשות הכל בנהיגה (אנחנו עשינו את זה אבל
הכנסנו עוד דברים כמו הקרטר, ונהר קולומביה וביקור ב-PEACH קאנטרי בקנדה
וחצי האי ויקטוריה) כלומר הקדשנו כמעט חודש או משהו כזה לטיול הלוך וחזור מסן פרנסיסקו.
לכם יש רק 12 יום. אם עדיין לא ממש סגרתם את התכנון שלכם יש אפשרות גם שתצאו
מסן פרנסיסקו לטיול לפארקים העצומים בסביבה הרחוקה והקרובה (רדווד, ילוסטון, גראנד קניון וכו') כמובן זה אם פארקים באים בחשבון ולאו דוקא ערים. כמו שישה אמר ונקוברוהסביבה מצדיקים טיול נפרד לקנדה.
&nbsp
לגבי הטיול עד סיאטל , בטריפאדוויזר יש מי שנתנו כמה רעיונות מה לראות בדרך
http://www.tripadvisor.com/ShowTopi...from_San_Francisco_to_Seattle-Road_Trips.html

moco10

New member
ילוסטון וגראנד קניון ממש לא מתאימים למסגרת הזמן שלהם

אבל יוסמיטי, 5 שעות מס.פ. , בהחלט כן

דניאלה1311

Active member
מנהל
לנהוג מסן פרנסיסקו לונקובר זה לא פחות מלנהוג לגראנד ק.
גראנד קניון, בכל מקרה זו נהיגה ליומיים (חוץ מחברים שלי שגרים בפורטלנד
ועושים בויש אחד את הדרך לסן פרנסיסקו במהירות מהממת. ככה זה כשאתה גר שנים באזור וחייב להגיע מדי חודש מעיר אחת לשניה). לכן אם הם בונים על זה שינהגו
הרבה אין כל מניעה לאיזה כיוון בעיקר כשהסיפור להגיע לוונקובר הוא עם מעבורת וכו'.
(כמובן תלוי מאיפה נוסעים).
&nbsp
מרחק ונקובר-סן פרנסיסקו 1524 ק"מ
לגראנקד קניון 1275 ק"מ
&nbsp

moco10

New member
נכון, אבל

במסגרת של 12 יום בלבד גם נהיגה (לא יודע אם התכוונו לנהוג את זה בכלל) מסיאטל לס.פ. היא יקרה, ובוודאי שגם סיאטל-ס.פ. וגם ס.פ.-גראנד קאניון שניהם זה מוגזם. של לדבר על ילוסטון.

הנקודה היא שהשואלת הגדירה טיול קצר בכמה ערים ספציפיות בחוף המערבי. אני בעד לשנות קצת ולהוסיף טבע במקום אחת הערים ערים, אבל את מסגרת הזמן כנראה אי אפשר לשנות.
גם אין צורך להסתכל רחוק כאשר מסביב לסיאטל (מעט שעות של נסיעה) יש 3 פארקים לאומיים נפלאים, ו5 שעות מס.פ. נמצא יוסמיטי.

moco10

New member
אגב, בלי קשר למרחקים וזמנים

אם צריך להמליץ על רק פארק אחד מבין יוסמיטי וגראנד קניון, הייתי בוחר ביוסמיטי בלי להתלבט.
זה שהוא גם קרוב לס.פ. הופך את זה כבר ל"ברור מאליו".

דניאלה1311

Active member
מנהל
נכון, מסכימה איתך
ההצעות ששלי נבעו מהרצון שלהם לנסוע מס.פ. לוונקובר שזו חתיכת נסיעה ואנחנו לקחנו
לעצמנו הרבה זמן כדי לנסוע ולטייל ולעצור ולבקר חברים ועשינו את הדרך חזרה מכביש שונה לגמרי. היתה חוויה ממש מעולה, עד היום, למרות שעברו המון שנים, זה אחד
הטיולים היותר מוצלחים שלנו. חשבתי שזה מיותר להגיע ברכב מס.פ. לוונקובר בנסיעה של 12 יום, רוב הזמן דוהרים בכבישים. אבל יש אנשים שמאד נהנים מנהיגה בכבישים
ללא סוף בארה"ב. אני רק שומעת 5 שעות נהיגה וכבר נעשה לי רע.

gastro101

New member
תודה ! לא היתה כוונה לנהוג מונקובר לסן פרנסיסקו אלא לטוס

מסיאטל לסן פרנססיקו
אעביר לבן ה60 בקרוב,את המטלה לבדוק את שתי הערים- ונקובר - בה הוא כבר היה בכנס וסיאטל
טבע בהחלט בתוכנית- לא לאבא חובב הערים אלא לילדים עם סנדלי שרש

המממ... לא זמן טוב לטבע בחלקים הצפוניים...

סוף ספטמבר כבר קר ומאוד גשום גם בסיאטל וגם בוונקובר ובטח ובטח בויקטוריה. יש בכיף דרכים למלא ארבעה או חמישה ימים בסביבות ונקובר מבלי לבקר בהרים בכלל. אבל, האמת היא שבחמישה ימים עדיף בכלל לטוס ישירות לויקטוריה, לקחת רכבת שכור ולטייל מקטע קצר מהווסט קוסט טרייל שבתקופה הזו של השנה רואים בו הרבה חיות בר מתכוננות לחורף, לבקר בננאימו, סוק ואולי לעלות במעלה מיצר האו לכיוון איי שרלוט וכדומה. המון מקומות קטנים וציוריים, כמה מוזיאונים נאים בויקטוריה. אחר כך מחזירים את הרכב ולוקחים טיסה לסן פרנסיסקו ישירות.

אני חושבת שעבורי, מה שיש בדרך בין ס.פ לסיאטל

יכול להיות יותר מענין מסיאטל העיר.
אני אמנם לא יודעת אם מענין אתכם או שאתם רק בענין של טיולי ערים, אבל אני אישית ב 12 יום כן הייתי נוהגת הלוך ומנסה להחזיר את הרכב כדי לטוס בחזור.
ונקובר, עד כמה שאני טיילתי היא פחות בענין של היסטוריה ויותר בקטע לש אוירה מאוד נחמדה, הזכירה לי קצת את תל אביב בגלל החוף ים אולי, האוכל היפני בונקובר מצוין. סיאטל וס.פ מענינות בגלל ההיסטוריה, כשלדעתי סיאטל פחות מענינת. בסיאטל יש את הנידל לעלות ואת האנדרגראונד טור שאפשר לעשות ומוריד אותך למתחת לעיר הנוכחית ומספר את הסיפור של העיר שהיתה מתחת לפני השריפה.
אני מאוד אהבת לטייל ולראות ת מונט סנט הלנס, הר געש שהתפרץ בשנות השמונים, הקרייטר לייק מדהים לדעתי, הו קצת סטיה בדרך, ויש את הוושינגטון רידג' ליד פורטלנד

gastro101

New member
תודה רבה על כל התגובות והתובנות , לא מתאים לנו

אבל את מזג האויר לא בדקנו

אני חושבת שיזמינו כרטיסי טיסה ס.פ -תל אביב ובחזרה לתאריכים - עכשו המחיר נמוך ואז יתפרו את הטיול

למעלה