טיסה מלוטון

viczi

New member
טיסה מלוטון

שלום לפורום,

מתכננת טיול ללונדון באביב.
הטיסה לארץ יוצאת משדה תעופה לוטון ביום ראשון, ב-12:25.
בפרטי הטיסה כתוב "Bag drop opens: 10:25".
אני טסה עם מזוודה שצריכה להיכנס לבטן המטוס.
האם זה אומר שאין מה להגיע לשדה תעופה לפני 10:25?
אני בדר"כ משתדלת להגיע 3 שעות לפני...

אם טסתם מלוטון עם איזי ג'ט - אשמח לשמוע האם הגעתם 3 שעות לפני והאם היה מי שיתן שירות...

לאונידס

Active member
אין לך עם מי לדבר 3 שעות לפני הטיסה

בישראל דורשים 3 שעות בגלל חוסר יעילות של נתב"ג שהתהליכים בו מאוד ארוכים.
יש כאלה שאומרים שמבקשים שעה יותר גם כדי לתרום קהל שבוי לחנויות הדיוטי פרי, כל אחד יחליט לעצמו אם תאורית הקונספירציה הזו נכונה.
כדאי מאוד לעשות צ'ק אין אינטרנטי הרבה לפני ההגעה, במיוחד אם לא שילמתם עבור בחירת מקום ישיבה.
&nbsp
&nbsp

R750-Girl

New member
זה לא שאין עם מי לדבר

בלוטון יש על בסיס קבוע בין 5 ל10 דוכני צ'ק אין לאיזי ג'ט. כולם פעילים כל הזמן לאור מספר הטיסות הגבוה של החברה. אבל צ'ק אין לטיסה נפתח שעתיים לפני הטיסה, עד כמה שזכור לי - לפני זה לא בטוח שייתנו לשלוח מזוודות.
ובתכלס - לא שדה מעניין במיוחד, גם לא גדול במיוחד שמצריך הרבה זמן להגיע לשערים - אלא אם כן מתעקשים על ארוחת בוקר במחיר מופקע, אין ממש מה לעשות שם יותר מדי זמן.

viczi

New member
תודה ושאלה

תודה על התשובה.
אכן לפי מה שכתוב במידע על הכרטיסים, ניתן למסור את התיקים שעתיים לפני הטיסה.
האם יצא לך לטוס מלוטון לישראל ושעתיים הספיקו לך?
זה לא שאני מעוניינת לבלות שעה מיותרת בשדה תעופה, פשוט חוששת לפספס את הטיסה...

R750-Girl

New member
שעתיים מספיקות לגמרי

(אפילו עם פעוטה) - ואנחנו טסים כל שנה כבר כמה שנים טובות.
במקרה שיש לחץ בזמן, יקראו לכל נוסעי טיסות ספציפיות (שזמן ההמראה מתקרב) להגיע ראשונים לתור - באמת שאין צורך להילחץ.

viczi

New member
תודה רבה על מידע

תודה על התשובה.

עוד שאלה לגבי ההרגלים של הבריטים:
הטיסה היא ביום ראשון.
אני צריכה להגיע ללוטון בסביבות 10.
אני לוקחת מונית (חברת הסעות, לא מונית שחורה) מלונדון ללוטון.
לפי גוגל הדרך אמורה לקחת כשעה ורבע. חשבתי להזמין מונית ל-8 כדי להיות על הצד הבטוח.
שמעתי שבסופי שבוע תושבי לונדון בדר"כ מעדיפים לצאת מהעיר. האם זה קורה בשבת בבוקר וחוזרים רק בראשון בערב? או שגם בראשון בבוקר אני יכולה לצפות לפקקי ענק ביציאה מלונדון?

אגב, בלוטון אין טרמינלים כמו בהיתרו, נכון? כי בפרטי הכרטיס לא מצוין טרמינל וזו פעם ראשונה שאני טסה מלוטון...

R750-Girl

New member
לונדון זו הגדרה נרחבת

מאיפה בלונדון?
בדרך כלל אנשים מנסית להתחיל סופ"ש בשישי בערב או בשבת בבוקר. בדרך כלל ראשון בבוקר יותר ידידותי לסביבה. א-בל אני לא גרה בלונדון כבר המון המון זמן. תלוי מאיפה את עוזבת את לונדון ועולה על הM25 - אבל אולי שווה לבדוק עם חברת ההסעות. אני חושבת שלצאת ב8 זה לא רעיון רע. גם מהצד שלי (צפון) לוקח שעה ו10 להגיע ללוטון ותמיד יוצאת בערך שעתיים למקרה של פקקים (אבל אני על הM1)
&nbsp
אין טרמינלים - השדה עצמו (כלומר איזור הדיוטיפרי והשערים) לוקח לא יותר מ10 דקות בהליכה להגיע לשער הכי רחוק. בשדה יש חנות עיתונים, סטארבאקס, דיוטי פרי קטן, חנות נעליים, ספורט, אלקטרוניקה וכמה נוספות. יש גם 3-4 מקומות לשבת לארוחה שלמה, אם באמת רוצים

viczi

New member
תודה!

יוצאת מאיזור Tower Hill
אדבר עם חברת ההסעות אבל מניסיון של פעם קודמת - הם לא רוצים לקחת אחריות.
פעם שעברה שלחנו במייל שאלה "באיזה שעה כדאי לצאת מכתובת X בלונדון כדי להגיע להיתרו בשעה Y" והתשובה הייתה שהם ישמחו לאסוף אותנו באיזו שעה שנחליט. פרט לזה השירות היה טוב ולא יקר ולכן כנראה אשתמש באותה חברה שוב.

תודה על המידע לגבי לוטון!

אוליב י

New member
לוטון הוא שדה קטן

ובד"כ יעיל
שעתיים מספיקות לגמרי, ברווח, ויש עדיין זמן לשבת / להסתובב [לא שיש כל כך הרבה איפה להסתובב שם]
&nbsp
אם את מגיעה שעתיים לפני ההמראה, תספיקי ברווח.
אם את מגיעה קודם, תצטרכי להמתין עד שעתיים לפני.

viczi

New member
לגבי 3 שעות

שנה שעברה טסתי עם בריטיש מהיתרו.
הגענו 3 שעות לפני.
כשעמדנו בתור למסירת מזוודות עובדת של היתרו עברה בין האנשים ושאלה אם יש מישהו שיש לו שעתיים או פחות להמראה. מי שהרים את ידו קודם לראש התור. זה היה אולי 10% מהאנשים. כלומר הרוב הגיעו יותר משעתיים לפני הטיסה והיה נשמע שהיתרו מצפה שזה מה שיהיה.
כך שיש לי תחושה שזה לא רק בבן גוריון.
אבל אין לי ניסיון רב בטיסות כך שאני לא יכולה להיות בטוחה...

לאונידס

Active member
לפני שנה הגעתי בטעות לשדה ברומא 3.5 שעות לפני

ומאוד שמחתי עם הטעות כי היו שם תורים נוראיים, לא מהעולם הזה. אם הייתי מגיע שעתיים לפני הטיסה אולי לא הייתי מספיק.
בארה"ב בפילדלפיה פספסתי טיסת המשך בגלל תור ענק בביטחון למרות שהיו לי כמעט 3 שעות.
&nbsp
בנתב"ג בתקופות לחץ ההמלצה היא לתת הרבה יותר משלוש שעות כי 3 שעות עלולות לא להספיק.
נראה לי שאצלנו זה כמו כל העולם פלוס שעה.
השאלה היא איזה מקדם ביטחון כדאי לקחת ומדובר בעניין אישי.
&nbsp
מלוטון המראתי פעם אחת, הגעתי שעתיים לפני וזה היה הרבה יותר זמן ממה שבאמת הייתי צריך.
&nbsp
לדעתי אם את חוששת תגיעי 3 שעות לפני וזהו. לטעמי בזבוז של שעה בחיים לא שווה את המתח. תביאי ספר והשעה המיותרת תעבור.

viczi

New member
תודה

אני מסכימה שעדיף לבלות שם שעה מיותר עם ספר מאשר להיות לחוצה.

Boston Guy

New member
בזמן האחרון חל שינוי ופתחו מסלולי GOLD בביטחון

לפחות בטרמינלים של יונייטד ב PHL וגם ב IAD - פתחו מסלולים מיוחדים לנוסעי מחלקת עסקים ונוסעים בסטטוס GOLD ומעלה ב"צוואר הבקבוק" שתמיד קיים בביקורת הביטחון במעבר בין ההגעה בטיסה בינלאומית לטיסות ההמשך ה DOMESTIC.
עדיין יש תורים בשעות הלחץ - אבל היום עם ה GLOBAL ENTRY והתור הייעודי אני מזיע הרבה פחות כשהקונקשן הוא פחות משעתיים.

למעלה