נסיון לתכנן חופשת פסח ביוון וכרתים

יעל גגג

New member
נסיון לתכנן חופשת פסח ביוון וכרתים

מדובר במשפחה מורחבת (כ-10 אנשים, רובם בוגרים).
בשנים האחרונות בילינו בפסח במקומות שונים באירופה.
השנה, חשבנו לתכנן נסיעה ליוון או כרתים, אני רוצה לבדוק אם אפשר לשלב בין השניים. לקחת 2-3 לילות ביוון ואז לשכור בית בכרתים לשבוע, נניח.
הכוונה אינה לבלות בחופים, אלא לראות אתרים עתיקים, כפרים קטנים, טיולים רגליים לא מתאגרים מדי (יש אנשים מבוגרים יותר בקבוצה).
זה ריאלי, השילוב בין השניים? מעולם לא היינו באזור, לא מכירה את המרחקים ואת דרכי ההגעה.
תודה.

AVI0107

New member
כרתים

יש פורום כרתים בהנהלת מאיר שפירא
תרשמי שם את שאלתך והוא יענה לך
אבי

דניאלה1311

Active member
מנהל
הוא גם עונה כאן

YHS

New member
הייתי מציע להתרכז

מעבר בין ה"יבשת" לבין כרתים עלול לגזול עד כדי יום לכל כיוון.

אני מציע לטוס לאתונה ולטייל בה. לקחת רכב ולבנות תכנית טיול לחבל אבריטניה (חפשו בגוגל) למטאורה ולזגוריה. תוכל לזכות בטיול של נופים יפים, אביב פורח, כפרים קטנים ומרוחקים, אוכל טוב וגם חופים, אם תרצו. גם טיול נופים נוח, גם קטעי הליכה, לפי יכולתכם.

ראו כאן: http://www.masa.co.il/יוון/צפון-יוון/

יעל גגג

New member
תודה רבה. בהרכב הזה, אנחנו מעדיפים טיולי כוכב כי

זה מאפשר לנו לשכור בית אחד לכולנו. האם אפשרי מבחינת המרחקים בטיול לעשות זאת במסגרת טיולי כוכב?

YHS

New member
בהחלט שאפשר. תלוי בתכנון שלכם.

ואפשר גם שני כוכבים. הראשון באתונה, עם נסיעות דרומה (קורינתוס) ומערבה (לדלפי) ובעיר עצמה ואח"כ באזור אבריטניה או מטאורה עם טיולים בסביבה.

אנחנו היינו בכפר בשם קוריסחאדס, שתי משפחות בשני חדרים ב"בית" בו היו עוד מספר חדרים. אני יודע שיש בכפר עוד בתים כאלה. גם בכפרים בסביבה.

להביט על המפה, לזהות את המקומות והמרחקים ולתכנן.

יוון או כרתים

אמנם אני מכיר את יוון אבל לא התמחיתי בה.
לעומת זאת, את כרתים אני חוקר 26 שנים.
כרתים היא המקום התחילה התרבות האירופאית (לא ביוון) בין אם מדובר באפולו או זאוס וכמובן הלבירינט המפורסם עם המינוטאור.

אין שום בעיה לשכור צימר לכמה זמן שתרצו, הטיסה לכרתים כשעה וחצי בטיסות ישירות בעונה, יש הרבה מאוד מה לראות למי שיודע לאן ללכת, עם היסטוריה המתחילה בתקופה המינואית ועד השלטון הנאצי ועד היום.

יש בהחלט מקום לטיולי משפחות רב-גיליות.
יש בספר שלי 343 מסלולי טיול לפי המחוזות, ובפורום כרתים תוכלו למצוא בהודעה הראשונה את פרטי חברת "זקרוס טורס" מהם תוכלו לשכור רכב וגם צימר. יש שם קישור גם לצימרים שלהם בכפר פנדהמודי דרומית לעיר הבירה הרקליון כ-10 ק"מ, 6 צימרים בתוך כפר עתיק לא תיירותי.

בפורום תוכלו למצוא מידע רב וחוויות של מטיילים.

דילוג בין שני איים או בין היבשת לאיים טוב למי שנוסע לתקופות ארוכות.
המלצה שלי לנסוע לשבוע, לינה במקום אחד עם יציאה למטרות שונות ומגוונות, פרק 519א: "פעם ראשונה בכרתים - המסלול הקלאסי - 7 ימים - מרכז"
נותן 7 מסלולים יומיים מפורטים, אחד מהם בנסיעה ארוכה לעיר חאניה שם בעיר העתיקה הוונציאנית תמצאו את בית הכנסת היחידי בכרתים ואת מסעדת "טו חאני" של יהודיה בשם מגי שמבשלים אוכל טוב ומיוחד.

לגבי מסלול רגלי, יש מספר מסלולים כאלו, אולם למשפחה רב-גילית בהחלט ממליץ על מסלול ריכטיס במזרח האי, כולל נחל ורחצה בבריכה או מתחת למפל (יש צורך בהקפצת הרכב). רוב המסלול מוצל, אורכו 4.5 ק"מ של הליכה די נינוחה.

יעל גגג

New member
אני חושבת שאצלך הוא מעלה תצוגה ששמורה למחשב בזכרון

אתה מצליח להכנס לאחת ההודעות או ללחוץ על קישור כלשהו בדף?
אני מקבלת את החלון שבתמונה
יכול להיות שכרגע, יש בעיה באתר

יעל גגג

New member
לא נסיתי מהטלפון, נסיתי ממחשב מקינטוש אבל נסיתי

גם מספארי וגם מכרום ובשניהם הוא לא עבד.
עכשיו אני גם ממק, אחר, ועכשיו עובד לי.
אנדנד לך בפורום הייעודי.
תודה

למעלה