4 שאלות על פריז

Yowiee717

New member
4 שאלות על פריז

שלום לכולם!
מספר שאלות על פריז:
1. מגדל אייפל - האם מי שרוכש כרטיסים למגדל באינטרנט מראש נדרש לעמוד בטורים הארוכים שיש או שהוא נכנס דרך איזה מסלול מהיר למעליות?
2. מוזיאון הלובר:
א. האם גם בלובר מי שרוכש כרטיסים באינטרנט לא יצטרך לעמוד בטורים שיש בכניסה?
ב. אשמח לקבל מסלולים לסיור בלובר. כזה שכולל את היצירות השוות והמענייניות במיוחד.
3. ארמון ורסאי:
א. איזה כרטיס מומלץ לרכוש? מהם החלקים המעניינים במיוחד שם? רק הארמון המרכזי והגנים? (בהתחשב בעובדה שאנחנו קצרים בזמן ורוצים לראות רק את הדברים השווים במיוחד).
ב. כמה זמן נמשך הסיור שם? מה משך הנסיעה לשם ממרכז פריז?
ג. האם יש משהו נוסף לעשות בעיירה שסמוכה לארמון? אם כבר הגענו עד לשם..
4. כרטיס נסיעה חופשי לתחבורה ציבורית (Unlimited Travel Pass) - אשמח לקבל פרטים נוספים כיצד רוכשים כרטיס זה כבר בשדה התעופה? האם צריך תמונת פספורט? איך עובדת ההתנהלות איתו בנסיעה במטרו? אנו מתעניינים ברכשית הכרטיס ל-5 ימים לאזורים Zone 1-5 כדי שיכול גם את ה-CDG.

תודה מראש!

Nevo Ofira

New member
תשובות

1. אתה מגיע בשעה שנקבעה לך לא חצי שעה לפני ולא חמש דקות אחרי לכניסה ושם נותנים לך להכנס
2. בלובר אתה פטור מתור רכישת הכרטיסים אבל לא מהטור לכניסה למקום ולאבטחה . כלורמ חסכת תור . אישית אני אוהבת את התערוכה המצרית .
3 בגני ורסאי מומלץ לקחת את הרכבת ולעצוב בתחנותיה לסיבוב במקום
העיירה ורסאי קטנה נחמדה אבל אין בה משהו מיוחד לעשות

Yowiee717

New member
תודה, אבל..

אני כבר ממש מבולבל - מהו מחירו של כרטיס חופשי לכל האזורים (1-5), כולל שדה התעופה CDG וכולל ארמון ורסאי?
כי בלינק ששלחת לי (שקראתי אותו כבר בעבר) כתוב 21 יורו ובאפליקציה של המטרו כתוב שכרטיס כזה ל-5 ימים עולה 61 יורו לאדם..
מה הנכון?
אשמח לתשובה ממשיהו שהיה שם באחרונה
ואיפה בדיוק מנפיקים אותם בשדה?
הבנתי שניתן מתחנות אוטומטיות אבל אז אין עושים זאת עם תמונת פספורט שהם דורשים?

Yowiee717

New member
אני לא חוצה שבוע קלנדרי

מאמצע שבוע עד שבת של אותו השבוע.
אבל זה לא קשור, הכרטיס ב-61 יורו הוא ל-5 ימים, כך נכתב, מרגע ההפעלה שלו.
הכרטיס ב-21 יורו הוא לשבוע קלנדרי אחד.
אבל שוב, אם הם מספקים את אותו המוצר פחות או יותר איך יכול להיות שהכרטיס השבועי עולה שליש מחיר?!?!

לאונידס

Active member
תשמע, אם אתה לא רוצה לגלות זה בסדר

אבל אז אי אפשר לעזור לך.
לא יודע איך יכול להיות אבל ככה זה עולה.

Yowiee717

New member
חח.. זה ממש לא סוד..

פשוט לא חשבתי שהדיוק הוא מעניין פה מישהו..
מדובר על רביעי עד שבת

אם אתה מתעקש לשלם יותר, אל תתן לי להפריע לך

תן לי לגלות לך סוג: חברת המטרו, RATP, לא כל כך רוצה שאתה, התייר, תדע שהיום כרטיס נאביגו טוב ל-5 אזורים, זו הטבה שמיועדת במקורה לכל תושבי איל-דה-פראנס, כלומר פריז והסביבה. זה הוצג כהטבה חברתית (והיא אכן כזו). הם לא יספרו לך על נאביגו, זה לא קיים אצלם באתר (או לפחות לא היה קיים בעבר). אבל הכרטיס בשם Navigo Découverte מיועד לכולם, אזרחי איל-דה-פראנס, צרפת בכלל וכל העולם.

לכן נתתי לך את העמוד הזה, שעודכן בתאריך 21.9.2015 מייד לאחר השינויים. הבחור שכותב את האתר הוא אנגלוסקסי שגר בסביבה והוא מחויב להעביר מידע שלפחות כרגע קיים רק בצרפתית באתרים הרשמיים, ולא במקרה כאמור.

מה שכן יתכן, ולכן צריך להתעדכן היטב, זה שאולי אי אפשר עדיין לקנות את הכרטיס בשדה התעופה עצמו, אתה צריך קודם כל להפיק את הכרטיס, עם תמונה, מה שעולה 5 אירו ויכול להיות שדבר כזה אפשר לעשות רק בעיר, מה גם שהתורים בשדה התעופה עלולים להיות ענקיים. אז אולי באופן חד-פעמי את הנסיעה מהשדה לעיר תצטרך לעשות בנפרד. אבל רביעי עד שבת עדיין נופל במסגרת השבוע, 21 אירו.

Yowiee717

New member
יכול להיות בכלל שהרפורמה עוד לא החלה?

חבר מהעבודה דיבר היום עם חבר צרפתי שלו שחיי בפריז שטען כי הרפורמה הזאת עדיין לא החלה ושכן עדיין קיימת הבחנה בין האזורים. יש מישהו שהיה בפריז לאחרונה ויכול להגיד לי מה נכון?

יש אכן עדיין הפרדה בין אזורים מסוימים, לא כל הכרטיסים

האזוריים בוטלו אבל אלה לא רלוונטיים לתיירים. לתיירים רלוונטי המידע הזה. הרפורמה החלה בתאריך 1.9.2015 (עם תקופת ניסיון לחודש ומשהו ביולי-אוגוסט). הודיעו עליה כמה חודשים לפני כן.

Yowiee717

New member
אם כך..

לסיכום הדברים-
בשדה בפריז ללכת לעמדה של התחבורה הציבורית ולבקש לרכוש כרטיס Navigo Découverte עבור כל האזורים? זה רק מה שעלי להגיד?
ומחירו יהיה 26 יורו בלבד?

כן, לפי מה שהוא כותב באתר, כך צריך לקרות

למשרד הכרטיסים ולא למכונה אוטומטית, כי קודם צריך להפיק את כרטיס הפלסטיק עצמו.
ואם אתה רוצה עזרה בהגיה של שם הכרטיס, לאתר forvo.com יש דוגמא להגיה נכונה:
http://he.forvo.com/search/navigo decouverte

קראתי קצת: מה שהם מציעים לך זה ה-Paris Visite

ל-5 ימים, שאכן כולל תחבורה + הנחות בכל מיני אתרים ומוזיאונים. ה-Navigo Découverte הוא כרטיס תחבורה בלבד שכוחו יפה ל-7 ימים (רביעי-שבת נכללים ביניהם). וכרטיס הפלסטיק עצמו עולה 5 אירו לצורך ההפקה שלו, כך שביחד זה מגיע ל-26 אירו. השאלה אם אפשר להנפיק אחד מהם בשדה, את אני לא יודעת כי לא ניסיתי, התורים בשדה (כולל למכונות) תמיד הרתיעו אותי.
אז הדבר הכי טוב לעשות זה לקרוא בלינק המקורי שנתתי. הנה, כאן הוא מדבר על האפשרות לקנות את הנאביגו בשדה התעופה. זה בתחתית העמוד, בערך שני שליש למטה. אבל גם שאר המידע יעזור לך, איך לנווט בשדה התעופה:
http://parisbytrain.com/paris-airport-terminal-2-train-photo-tour

michal@gal

Active member
מנהל
בלובר לכו על מסלול יצירות המופת

נותן טעימה קטנה מכל היצירות הכי שוות
&nbsp
http://www.louvre.fr/en/routes/masterpieces
&nbsp
אם תהיו גם בלובר וגם בורסאי כדאי לשקול לקנות כרטיס מוזיאונים. זה יחסוך לכם את התור לקניית כרטיסים לשני המקומות.
את כרטיס המוזיאונים אפשר לקנות בשדה התעופה ב tourist information
&nbsp
בורסאי שווה לראות גם את הארמון וגם הגנים. הכי שווה להגיע ביום שבו המזרקות פועלות. למיטב זכרוני הנסיעה לוקחת כשעה לכל כיוון. אנחנו היינו שם יום שלם.
&nbsp
אפשר לקנות כרטיס paris visite שנותן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית ל-5 ימים.
בשדה התעופה, ליד מדרגות הירידה אל תחנת הרכבת, יש משרד ראשי של הרכבות שבו אפשר לקנות אותו.

Yowiee717

New member
תגובה:

1. מחישוב שעשיתי כרטיס המוזיאונים יוצא לי משתלם רק אם אלך ל 4-3 אטרקציות. במידה ואני רוצה רק לורסאי וללובר זה סתם יוצא יקר יותר (לובר: 12 אירו, ורסאי: 18 אירו, כלומר סה"כ 30 אירו, בעוד שכרטיס המוזיאונים עולה 42 אירו).
2. לא הצלחתי להבין - מסלול יצירות המופת ששלחת לי הוא מסלול עצמאי שאתה מקבל מפה בכניסה והולך על פיו או שזה מודרך? כי מצד אחד היה רשום למעלה הימים שזה מתקיים אך מצד שני לא היה שעות או שפות או מקום להרשמה בכלל..

michal@gal

Active member
מנהל
אם תעלו גם על שער הנצחון

זה כבר יהפוך את כרטיס המוזיאונים לכדאי.
כנ"ל גם אם תרצו להכנס כמה דקות לאורנג'רי כדי לראות את חבצלות המים.
כרטיס המוזיאונים כדאי בעיקר כי הוא חוסך את העמידה בתור. ברוב המקומות יש תור נפרד, קצרצר, לבעלי כרטיס מוזיאונים.
למיטב זכרוני הביקור בורסאי עלה לנו 25 יורו לכל אחד (כלל את הגנים ביום שבו המזרקות פעלו וגם את הארמונות הקטנים שהם מקסימים).

מסלול יצירות המופת הוא מסלול עצמאי. צריך להגיע מוכנים מהבית עם הדפסה של המסלול וללכת לפי ההנחיות שמופיעות בו.
אני מצרפת את קובצי ההדפסה שהכנתי לקראת הנסיעה שלנו - המקורי באנגלית והתרגום לעברית שהכנתי עבור הילדים.

Yowiee717

New member
תודה על..

תודה רבה על הקבצים!

לגבי כרטיס המוזיאונים - המחיר און ליין והמחיר בשדה או בחנויות שצוינו הוא זהה, נכון? אין הנחה על רכישה מראש באינטרנט נכון?
וכיצד אני אוכל לדעת איזה כניסה אני מקבל לורסאי דרך כרטיס המוזיאונים? רק לארמון? לגן? לארמונות הקטנים? אני לא מוצא מידע זה באתר שלהם..

michal@gal

Active member
מנהל
אין הנחות על כרטיס המוזיאונים

המחיר זהה בכל מקום.
למיטב ידיעתי הכניסה לורסאי עם כרטיס המוזיאונים כוללת הכל.

למעלה