גיאורגיה או היער השחור בקיץ

גיאורגיה או היער השחור בקיץ

היי משפחה עם ארבעה בני 10/9/6/1 מטיבי לכת, אוהבי טבע,נופים,יערות,נחלים ומקומות אותטנטים מקומיים...פחות מתויירים כך טיילנו עד כה מדובר על אוגוסט, שבועיים בדקתי את שני המקומות, ידוע לי מה יש בכל אחד,ידוע לי ההבדלים בינהם... די ננעלנו על גיאורגיה וחטפנו פיק.. כמובן שהילדים לא יתלוננו ויסבלו מהאטרקציות ביער השחור... אבל אולי עוד נק' מבט מכם אשמח לדעה

דניאלה1311

Active member
מנהל
לדעתי אין מספיק אנשים בפורום שהיו בשני המקומות
ויכולים לתת לך תשובה או נקודת מבט. אם ננעלתם על גיאורגיה,
נפלא. אני לא מכירה את האזור ואת מה שיש לו להציע ואני מבינה שאתה חקרת את הנושא.
אני כמובן כן מכירה את היער השחור ולמיטב זכרוני וידיעתי כל מי שנסע עם ילדים וחזר לספר בפורום תמיד המליצ/ה. הבעיה היא שב-11 מ-16 המדינות בגרמניה זו תקופת החופש בבתי ספר ולכן, כמו שאני מכירה את הגרמנים, רובם כבר הזמינו לעצמם לינה לקיץ הבא, לכן אני מציעה להחליט מהר ולהתחיל לחפש דירות נופש, בתי חווה (היכן שבא לכם ללון) באזור היער השחור במקום שיהיה נוח לצאת ממנו כל יום לטיול אחר, זאת בהנחה שתחליטו לנסוע ליער השחור.
חופשות בתי הספר בגרמניה
http://www.schulferien.org/Schulferien_nach_Ferien/Sommerferien/sommerferien.html
יש לי כמה אתרים לחיפוש דירות נופש וחוות ביער השחור. אם תצטרך, תודיע לי.
לגבי גיאורגיה אין לי מידע.

dudi4321

Member
היתי רק באחד מ-2 המקומות

בגרוזיה, לעומת גרמניה זה כל כך שונה. בגרמניה הכל ברמה גבוהה ארופאי, דומה בגדול לישראל. אפשר להסתדר לבד. שם כנראה לא מבינים שפות וצריך קבוצה ומדריך למרות שאני יודע לדבר את הבסיסי ביותר. אם אני טועה לגבי גרוזיה תקנו אותי. גרוזיה כי ככה קראו לה בילדותי. היום גאורגיה.

muga

New member
הייתי בשניהם, עם ילדים

הטיול בגאורגיה עם בנות 7+4
הטיול ביער השחור עם בנות 5+2
&nbsp
בשניהם נהננו מאוד.
עם זאת, אלו טיולים שונים לגמרי.
ביער השחור קל לעשות טיול כוכב - יתרון עם ילדים, יש דירה ומטבח, יש טיולי טבע קצרים, הרבה אטרקציות, אוכל מכל הסוגים...מצד שני - עמוס בטירוף באוגוסט, ממוסחר למדי.
&nbsp
גאורגיה - טיול כוכב פחות רלוונטי. נסיעות יותר מאתגרות, תנאי לינה פשוטים יותר, אוכל יותר 'מאתגר'. אבל הרבה פחות ממוסחר, אין אטרקציות גדולות לילדים - אבל יש חיות וטבע וטיולים.
&nbsp
בסופו של יום - אהבנו יותר את גאורגיה. אבל אנחנו אוהבים טיולים פחות עמוסים ומתויירים.
ביער השחור הייתי שוקלת דווקא טיול בקראוון - ככה אפשר לנסות לברוח מההמולה ולמצוא מקומות יותר מבודדים ופחות ממוסחרים.
&nbsp
(אופציה נוספת שהיינו בה השנה - סלובקיה. קצת כמו היער השחור, רק פחות ממוסחר...)

דניאלה1311

Active member
מנהל
קראוון ביער השחור ממש לא רלבנטי
הכבישים צרים מאד ומפותלים, לדעתי היער השחור לא אזור
מומלץ לקראוונים.

muga

New member
לא מסכימה איתך

שבועיים רק ביער השחור זה גם ככה תקופה די ארוכה לאיזור קטן למדי.
עם קראוון אפשר להרחיב בקלות את המסלול לשוויץ/אוסטריה/צפון איטליה.
&nbsp
הכבישים ביער השחור ממש לא מסובכים להתניידות עם קראוון.
טיילתי עם קראוון בכבישים הרבה יותר צרים ומפותלים (נורבגיה לדוגמא) ויש ביער השחור ובכל הסביבה עשרות חניוני קראוונים...

ybo4

New member
לא הייתי ביער השחור

ואני בהחלט חסידה של גיאורגיה (גרוזיה נחשבת שם לשם מעליב).
שבועיים באוגוסט יכול להיות נחמד, אבל צריך לדעת שמדובר בשכירת רכב ונסיעות לאזורים גבוהים, כולל נסיעות ארוכות.
אולי אפילו רכב עם מדריך מקומי, משום שאנגלית לא מדברים בכל מקום.
ארץ יפה מאוד, נופים, יערות, טבע, נחלים שוצפים ועוד. מאוד אותנטי אם מרחיקים מעט מטיבליסי. בשבועים אפשר לבנות מסלול מכובד, חשוב לתכנן מראש את הלינות. לתינוק להביא כל מה שצריך איתכם.
אגב - לטעמי גם האוכל נהדר מהפירות והירקות הטעימים ועד ליין המקומי.
לגבי היער השחור לא יודעת, אבל אוגוסט בגרמניה אכן חופשה ברוב בתי הספר ולכן חופשה שנתית של חלק גדול מהאוכלוסייה, שלא לדבר על ישראלים ואחרים שגילו את האזור.

למעלה