רישום ציוד אלקטרוני במכס לפני עליה למטוס לחו"ל

csiprophet

New member
רישום ציוד אלקטרוני במכס לפני עליה למטוס לחו"ל

איך ואיפה רושמים ציוד שאני מוציא החוצה מהארץ, במכס ? אני זוכר לפני כ 10 שנים שיצאתי עם מחשב ורשמתי אותו במכס בנתב"ג כדי שלא אצטרך לשלם מיסים בכניסה חזרה. בפעם האחרונה שיצאתי (לפני חודשיים) רציתי לרשום אייפד, שלחו אותי לחדר של המכס שהיה נעול... הפעם אני יוצא עם כלי נגינה יקר, אייפד ומחשב נייד וחייב לרשום הכל (אחרת תהיה לי בעיה בחזור). איך ואיפה אני עושה את זה ? הבעיה היא שאת כלי הנגינה אני חייב לשלוח לבטן המטוס במזוודה הגדולה ואת זה אני עושה בצ'ק אין - לפני שאני יכול לרשום את זה בכלל... תודה על העזרה !

דניאלה1311

Active member
מנהל
למיטב ידיעתי אין איפה לערוך רישום
כלומר צריך אבל אין איפה קרא כאן:
כל אדם היוצא מישראל או נכנס לישראל חייב לדווח במכס על כספים שברשותו אם סכומם מעל 100,000 ₪. תושבים ישראלים ששהו בחו"ל פחות משנתיים נדרשים לדווח על מוצרים שערכם גבוה מ-200$. אם אתם יוצאים מהארץ עם חפצים שערכם עולה על סכום זה, תוכלו לדווח על כך לפקיד מכס בעת היציאה. כך תקבלו טופס אישור על הוצאת הפריט מהארץ, ולא תידרשו לשלם מכס בחזרה. פירוט הוראות המכס על הכנסת מוצרים לארץ ניתן למצוא במדריך מכס לנוסע השב מחו"ל של רשות המיסים.
http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/QuestionsAnswers/QATravellingAbroad/
&nbsp
&nbsp

אודרי11

New member
כולם נוסעים היום עם..

מחשבים, אייפדים, סלולריים וכו'....אני חושבת שאם באמת היו אוכפים את התקנה הזאת, היו צריכים לפתוח בבן גוריון משרד גדול עם לפחות 10 עובדים 7 ימים 24 שעות...זה לא מעשי.

עד כמה שאני יודעת מנסיוני, אף אחד לא רושם כלום...ואף אחד גם לא מבקש לבדוק רישום כשחוזרים מחו"ל.

דניאלה1311

Active member
מנהל
מדי פעם בטיסות שלי לחו"ל
חיפשתי את המכס ותמיד היה סגור. האמת שמעולם לא שאלתי מדוע סגור
ומה עושים, כמדומני שאין גם את מי לשאול. כל זאת למרות שכתוב בפירוש
שצריך להצהיר על למשל לקיחת כספים מעל לערך מסויים. אז למענך ולמעני
עשיתי חיפוש במידע של המכס ומצאתי את המידע הזה אבל מדובר רק לגבי הוצאת והכנסת כספים ולא לגבי דברים אחרים:
&nbsp
בעת היציאה מישראל - על הנוסע למלא את טופס הדיווח ולהגישו לפקיד המכס באולם היוצאים.
במקומות היציאה, שבהם אין עמדת מכס - על הנוסע למלא את הטופס ולהגישו לפקיד המכס הנמצא בעמדת הכניסה לישראל.
כאשר אין פקיד מכס במקום הכניסה או היציאה, הטופס ימולא ויישלח בדואר רשום (עם אישור מסירה), לכתובת המוקד הארצי לאיסור הלבנת הון, כמפורט לעיל, תוך 72 שעות משעת הכניסה או היציאה.
&nbsp
https://taxes.gov.il/customs/PersonalImport/Pages/GuidesHalbanatHon.aspx
&nbsp
אבל מדוע שלא תצלצל למספרי הטלפון כאן:
https://taxes.gov.il/Pages/InfoTaxesGovIl/TaxesUnits.aspx
ותחזור לספר לנו מה אמרו לך.

לאונידס

Active member
כבוד השר מר ישראל כ"ץ דווקא חושב שככה סבבה

למה מישהו לא יבחר במפלגה שלו לכנסת רק בגלל שהוא לא ממלא את תפקידו?
פחחחחחחחחחח

xfwind

New member
עקרונית יש משרד משמאל אחרי ביקורת גבולות

היו שנים שרשמתי שם ציוד צילום שהיה עלי. מזמן כבר לא.
וגם אז הייתי צריך לחפש את הפקיד. לא בטוח אם העמדה הזו מאויישת כל הזמן....

moco10

New member
רעיון מהקולנוע

צלם את עצמך עם כלי הנגינה על רקע עיריית ת"א או הכותל או הגנים הבהאיים ותהיה לך הוכחה... כמו שהחוטפים בסרטים מוכיחים שהחטוף חי עם עיתון מתוארך.

האייפאד והמחשב באמת לא מעניינים אף אחד.

csiprophet

New member
"אף אחד" לא מעניין אותי... מעניין אותי הפקיד במסלול הירוק

שיבדוק לי את הכבודה בחזור. אני בטוח שכלי הנגינה שלי מעניינים אותו גם כן :/

או קיי התקשרתי למכס באולם הנוסעים ושם נאמר לי שצריך לגשת לפני שעושים צ'ק אין למסלול הירוק (כן... זה שעוברים דרכו בחזור...). שם לרשום מה שרוצים ואז לחזור ולעשות צ'ק אין. אני מניח שכאמור ב 4 בבוקר לפני הטיסה לא יהיה עם מי לדבר שם... אאלץ כמובן להצטלם עם הציוד והכרטיס לפני הצ'ק אין במקרה כזה וגם למלא את הטפסים שהציעו פה. לפני 15 שנה זכור לי היטב שהיה דלפק והלכתי לרשום שם את הכל.

דניאלה1311

Active member
מנהל
כן נכון, זה בדיוק מה שכתוב היה באתר שלהם
לגשת למוכסים במסלול הירוק/אדום. ברור שיהיה שם מישהו ב-4 בבוקר הרבה טיסות מגיעות לפנות בוקר, תשאל את תושבי אור יהודה, שוהם ושאר הישובים בסביבה.
אס תעשה את מה שהוא אמר השאלה איך נכנסים למסלול בירוק/אדום, כלומר לדעתי לא יתנו להכנס מהיכן שיותאים. אבל אני בטוחה שיעזרו לך.

moco10

New member
התכוונתי כמובן שזה גם לא מעניין את המוכסים (לגבי כלי

הנגינה אין לי מושג).
בשנים האחרונות פעם אחת נדגמתי בירוק ופעמיים הצהרתי על משהו באדום.
בכל המקרים היה לי לאפטופ חדיש וכמובן קניות מעל 200 דולר. זה פשוט לא מעניין אותם. בסריקה אחת גם זיהו את הסונוס שהבאתי שזה משהו חריג, שאלו מה זה, וזהו.
הם כנראה באמת מחפשים מבריחים של סחורה למכירה ולא נטפלים בקטנוניות לאנשים נורמטיביים עם קניות רגילות וציוד אלקטרוני אישי רגיל.

csiprophet

New member
הבנתי אותך....

לקמבן את הקימבון... להצטלם עם הכל בכניסה לנתבג אולי :/ ככה רחוק צריך ללכת פה בעולם השלישי (מסתבר).

Nרב

New member
למה עולם שלישי? גם כשמקלים עלינו צריך להתלונן?

זה פשוט לא מעניין אותם ואני רואה בזה דווקא אינדיקציה לזה שאנחנו חיים בחברת שפע שרואה בזה ציוד בסיסי לנסיעות הם הרי יודעים שאנשים קונים מוצרים שונים בחול הם מחפשים את המפריזים לא את הנורמטיביים

לאונידס

Active member
על פוטושופ שמעת?

אפשר תמיד לסדר לך צילום על איזה רקע שתבחר.
אגב אני מכיר מעסיק הי טק שהעובדים שלו נסעו עם שני מחשבים ניידים, אחד לעבודה השוטפת והשני שהוא חלק מהמכשיר שאותו הם הציגו. יותר מפעם אחת החרימו להם את אחד המחשבים למרות שהיה יותר מברור שהוא משומש, שהם הציגו ראיות שהם יצאו עם המחשב מהארץ וכו'.
מסתבר שהיה כלל עקרוני במכס שמי שיש לו יותר ממחשב אחד כנראה מבריח.
לך תדע אילו עוד כללים יש להם

לפני שנים רבות אמנם היה צורך ברישום במכס.

כבר מזה שנים שזה לא מענין אף אחד (אגב, על הדלת שלהם יש מספר טלפון שבו יספרו לך שזה לא מענין אותם). היה טופס שהורדתי מהמחשב, הפריטים חייבים להיות בהדפסה ועליך לשאת עליך את הפריטים בעת הגשת הטופס למכס.
כמובן שכל ההנחיות הללו בלתי הגיוניות, ולכן כנראה לא עוסקים בזה.

החשש שלי היה, מה יקרה אם כשאני חוזר והם מחליטים על שביתה איטלקית בה הם עובדים לפי הספר וגם המעבר הירוק הופך לאדום ?
פתרתי את הבעיה בקלות, ומאז אני מקפיד על כך ולא חושש מבעיות: יש לי נרתיק שבו מרוכזים כל תעודות האחריות של המכשירים שנמצאים איתי, וכך אני תמיד יכול להוכיח שהמכשיר המדובר יצא איתי מהארץ.

אגב, זה שתצטלם עם הגיטרה זה לא אומר שום דבר ולא ראיה לכלום..

קבלה לא מספיקה אלא אם יש בה את פרטי הציוד

לכן עדיף תעודת האחריות המופיעה על שמך עם פרטי הציוד ומספרו וחותמת החנות.

במקרה של ציוד יקר מאוד, ולא מחוייב שיהיה כינור סטראדיבאריוס, הייתי דורש מהמוכס לבוא למשרד ולאשר לי את הטופס ובמידה ולא ירצה, כמובן שמקליטים את השיחה.
לא לשכוח להביא את הטופס המתאים ממולא לפי הדרישה, וכן שהציוד יהיה איתכם.

דרישות לא הגיוניות ?
נכון, פנו לכנסת שישנו את החוק.

oren1947

New member
כשקניתי את המצלמה הדיגיטאלית ה 1 שלי..2003

קצת דאגתי בנסיעה לחו'ל,ניגשתי שם עם הקבלות להגיד שהנה..צחקו ממני!

אני קניתי את הראשונה שיצאה, חיכיתי לה המון שנים

מצלמה סוני גדולה (צריך להחזיק בשתי ידיים מהמשקל) בהבחנה מצחיקה של 1.8 מגה פיקסל, התמונות נאגרו על דיסקטים, 20-22 תמונות לדיסקט, ובכל פעם שנסעתי לכרתים הייתי צריך לסחוב איתי כמה עשרות דיסקטים.....
כל התמונות בספר הראשון שלי על כרתים (יצא לאור ב-2000), הם מהמצלמה הזו.

המצלמה האחרונה ניקון, עם זום 32 , הכל בעברית, מסך נפתח למעלה ולמטה ואפשרות לצלם עד 3000 תמונות באבחנה גבוהה ביותר , הוראות בעברית.
אבל כיוון שאני פועל להורדת משקל ממני, כמו שהחלפתי את שעון הטיולים המורכב (נתתי לנכד שעומד להתגייס) וקניתי לי ב-200 שקלים שעון "רטרו" עם מחוגים.

החלפתי עם נכדה את המצלמה ולקחתי את שלה, מצלמת כיס של סמסונג זום כפול 12, הוראות בעברית, פלש רך , מצלמה מצויינת יקרה אבל קלה במשקל ונותנת מה שצריך.

למעלה