הדפסה עצמאית של כרטיס עליה למטוס באלעל

king iverson

New member
הדפסה עצמאית של כרטיס עליה למטוס באלעל

יי
עשיתי את הליך הצקאין באתר של אלעל לטיסה בעוד פחות מ24 שעות. בסיום ההליך, קיבלתי כרטיס עליה למטוס אך אין לי מדפסת זמינה.
מה יקרה אם לא אדפיס את הכרטיס? האם ניתן להציגו בסלולרי?

האנפה

New member
לא, אבל לדעתי תוכל להדפיס אותו בקיוסקים בנתב"ג (לא ניסיתי)

Nרב

New member
יכול להיות שתצטרך לעמוד בתור הבידוק הרגיל ולא המוקדם

בעמדת הצ'ק אין הם כבר ינפיקו לך כרטיס

SPnage

New member
מדפיסים בעמדות השירות העצמי

אין בעיה להגיע בלי כרטיס מודפס, אפשר ורצוי להדפיס בעמדות השירות העצמי לפני הצ'ק אין. לאחר מכן ממשיכים לתור המהיר.
בחו"ל כשחזרתי לארץ בטיסת אלעל ולא היה לי איך להדפיס (וגם לא היו קיוסקים להדפסה עצמית), הראתי את הכרטיס עלייה למטוס בטלפון והכניסו אותי לתור המהיר. שם כבר הפקידה הדפיסה לי את הכרטיס ביחד עם שליחת המזוודות.

urilei

New member
יהרגו אותי הם והצ'ק אין שלהם...

זה לא ממש הנושא המקורי של השרשור, אבל אני כבר לא מבין מה בכלל הסיפור בצ'ק אין הזה ולמי הוא בכלל משנה משהו.
פעם צ'ק אין היה אישור שהגעת לשדה וקיבלת מקומות ישיבה. היום אפשר לעשות אותו מהבית שבוע לפני, ואם עשית את זה בבית אתה עדיין צריך לעבור בשדה בדיוק את אותו תהליך כדי למסור את המזוודה... באופן עקרוני היה אפשר לקבוע שצ'ק אין כבר נעשה מיד עם הזמנת הכרטיסים וזהו. כבר אין לו שום משמעות אחרת בימינו. נראה לי שהדבר היחיד שצ'ק אין עוד משמש בימינו זו דרך יצירתית ונלוזה של חברות LOW-COST להשחיל עוד חיוב ללקוחות לא עירניים שלא עמדו בכללי הפורמט.

לאונידס

Active member
ככה זה בנתב״ג, לא בשדות תעופה של מדינות מפותחות

כשאני עושה צ׳ק אין אינטרנטי למשל בארה״ב גם אם יש לי מזוודה אני עובר תהליך אחר,
גם ביוון אם אני עושה צ׳ק אין סלולרי אני מקבל בר קוד דו מימדי לטלפון שמשמש אותי ככרטיס עליה למטוס.
לא חברות ה low cost החליטו ששדה התעופה הבין לאומי הכמעט יחידי בישראל מתפקד כמו שדה עולם שלישי - גם בנושא הזה. תנסה להעביר את השאלה לאדם האחראי, אני חושב שקוראים לו ישראל כ״ץ והוא אולי יתפנה אליך כשיסיים לדברר את ראש הממשלה, כך שתצטרך לחכות המון זמן.

פעם היה צ'ק-אין אחר

היית מגיע יום לפני הטיסה לנקודת מפגש בעיר, שם היית עובר את שלב מסירת המזוודה וקבלת כרטיס העליה למטוס. ולמחרת הייתי מגיע לשדה ומדלג על התור של מוסרי המזוודות.
אל על הגדילה לעשות, ותמורת תשלום מסויים, היו באים אליך הביתה עם כרטיסי העליה למטוס ולוקחים את המזוודות.

כנראה שכל הנושא לא השתלם כלכלית, החברות החלו לרדת מזה וכמדומני שגם אל-על ירדה מזה וביטלה את צי האוטובוסים הכחולים שהובילו את המזוודות.

היום, מי שרוצה הליך מקוצר מאוד (10-15 דקות) מגיע רק עם טרולי במידות הנכונות, עושה צ'ק-אין בבית ומדפיס את כרטיסי העליה למטוס, מגיע לשדה ועם הדרכון הביומטרי מקבל את האישור למעבר לחלק האוירי, כמובן עובר את הבידוק/שיקוף לציוד שאיתך, וזהו.

התור היחידי שאתה עומד בו הוא התור הראשוני של השאלות אם מישהו נתן לך משהו וכו, ואחר כך הכל פתוח. ומדביקים לך את המדבקות המתאימות על הכרטיס.

גם התור המהיר למי שלא מביא מזוודה, בפעם האחרונה שטסתי בספטמבר, בוטל אף הוא. ואתה הולך ישירות ועובר בדלתות הזכוכית לאיזור השיקוף, השומר שם בודק אם יש לך כרטיס עליה למטוס, ואתה הולך לשיקוף , וזהו.

urilei

New member
אני עוד זוכר את זה ברכבת מרכז

קיים בעוד מקומות בעולם כמו בווינה למשל וברוב תחנות הרכבת הגדולות בשווייץ (שם השירות בתשלום).
שירות ששווה זהב, והיה יכול לחסוך לי המון המון טרחה. חבל מאוד שלא קיים בארץ. היה שווה לי איזה 100 ש"ח לכל המשפחה.

מאקי

New member
זה לא כזה משנה....בישראל..אם אתה מוסר מזוודה

מרבית חברות התעופה בכלל לא מפעילות תור למי שעשה צק אין בבית בתיירים זו בעיה
אבל אם עשית בבית ויש תור..תעמוד שם למסור.
כמובן לאחר שתגיע..

בכל מקרה תשאול צריך לעבור.
וזה לא כזה מקצר
במקומות אחרים יש תור נפרד ומהיר למי שהדפיס.

יש מסלול מהיר מאוד לתישאול ממש 2 דקות

אני מאחל שאף אחד לא יופנה למסלול הזה, כיוון שמדובר במסלול לאנשים שנושאים כמוני תעודת שתול קוצב לב (גם שיקוף, הציוד שלי עובר ואני לא) , בקיצור כאלו שלא יכולים לעמוד זמן ממושך, גם הישענות על המקל לא ממש מקלה.....

למעלה